Obory · přijímačky 2026
Stavební obory v Jihomoravském kraji
Stavební obory v Jihomoravském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 15 škol – dohromady 49 oborů s 1 122 místy.
- Škol
- 15
- 49 oborů · 1 122 míst
- Stačilo bodů – medián
- 47,5ze 100
- od 22 do 60
- Přihlášek na místo
- 2,0
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 169
- u 36 oborů
Na přijetí stačilo od 22 bodů (Střední škola polytechnická Brno, Jílová) po 60 bodů (Střední průmyslová škola stavební Brno); u poloviny oborů stačilo nejvýš 47,5 bodu ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 43 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 36 oborů (169 míst). Všechny školy jsou veřejné. Internát nebo domov mládeže uvádí 11 z 15 škol.
Školy a obory v Jihomoravském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední průmyslová škola stavební BrnoStavebnictví · Brno | 120 | 3,2 | 60 | těžké | 82 | – |
| Střední škola průmyslová a umělecká HodonínStavebnictví · Hodonín · internát | 60 | 2,5 | 50 | těžké | 83 | – |
| Střední průmyslová škola stavební BrnoGeodézie a katastr nemovitostí · Brno | 30 | 4,0 | 49 | mírný převis | 82 | – |
| Masarykova střední škola LetoviceStavebnictví · Letovice · Pozemní stavby · internát | 26 | 2,1 | 46 | mírný převis | ≈ podprůměr | 6 |
| Střední škola polytechnická VyškovStavebnictví · Vyškov | 30 | 2,2 | 26 | volné | 13 | – |
| Střední škola polytechnická Brno, JílováTechnická zařízení budov · Brno · internát | 30 | 2,2 | 22 | volné | 13 | 9 |
| Gymnázium a střední odborná škola MikulovZednické práce · Mikulov · internát | 14 | 0,9 | bez zkoušky | 26 | 7 | |
| Integrovaná střední škola HodonínTesař · Hodonín · internát | 24 | 1,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 9 | |
| Masarykova střední škola LetoviceZedník · Letovice · internát | 18 | 1,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Mateřská škola, základní škola a střední škola VyškovZednické práce · Vyškov | 5 | 0,2 | bez zkoušky | – | – | |
| Odborné učiliště BrnoMalířské a natěračské práce · Brno · běžná třída · internát | 8 | 5,1 | bez zkoušky | – | – | |
| Odborné učiliště BrnoZednické práce · Brno · běžná třída · internát | 6 | 3,2 | bez zkoušky | – | 6 | |
| Odborné učiliště CvrčoviceMalířské a natěračské práce · Pohořelice · internát | 7 | 2,0 | bez zkoušky | – | 2 | |
| Střední škola Edvarda Beneše BřeclavInstalatér · Břeclav · internát | 14 | 2,4 | bez zkoušky | 43 | 2 | |
| Střední škola polytechnická Brno, JílováInstalatér · Brno · internát | 60 | 2,7 | bez zkoušky | 13 | – | |
| Střední škola polytechnická Brno, JílováInstalatér · Brno · Jednoleté zkrácené studium · internát | 24 | 2,3 | bez zkoušky | 13 | – | |
| Střední škola polytechnická Brno, JílováMontér suchých staveb · Brno · Jednoleté zkrácené studium · internát | 24 | 1,3 | bez zkoušky | 13 | 5 | |
| Střední škola polytechnická Brno, JílováMontér suchých staveb · Brno · internát | 24 | 2,2 | bez zkoušky | 13 | 6 | |
| Střední škola polytechnická Brno, JílováPodlahář · Brno · internát | 24 | 2,8 | bez zkoušky | 13 | 4 | |
| Střední škola polytechnická Brno, JílováPodlahář · Brno · Jednoleté zkrácené studium · internát | 24 | 1,3 | bez zkoušky | 13 | 5 | |
| Střední škola polytechnická Brno, JílováZedník · Brno · internát | 24 | 1,6 | bez zkoušky | 13 | 8 | |
| Střední škola polytechnická HustopečeInstalatér · Diváky · internát | 24 | 1,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 7 | |
| Střední škola polytechnická HustopečeZedník · Diváky · internát | 24 | 0,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 3 | |
| Střední škola polytechnická KyjovInstalatér · Kyjov · zkrácené jednoleté studium · internát | 14 | 0,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 4 | |
| Střední škola polytechnická KyjovInstalatér · Kyjov · internát | 30 | 1,9 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 5 | |
| Střední škola polytechnická KyjovMalířské a natěračské práce · Kyjov · internát | 16 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 4 | |
| Střední škola polytechnická KyjovMechanik plynových zařízení · Kyjov · zkrácené jednoleté studium · internát | 8 | 4,0 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola polytechnická KyjovMontér suchých staveb · Kyjov · zkrácené jednoleté studium · internát | 12 | 1,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 3 | |
| Střední škola polytechnická KyjovPokrývač · Kyjov · zkrácené jednoleté studium · internát | 7 | 2,4 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 2 | |
| Střední škola polytechnická KyjovTesařské práce · Kyjov · internát | 6 | 2,5 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 2 | |
| Střední škola polytechnická KyjovZednické práce · Kyjov · internát | 16 | 0,5 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 3 | |
| Střední škola polytechnická KyjovZedník · Kyjov · internát | 20 | 1,0 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 4 | |
| Střední škola polytechnická VyškovInstalatér · Vyškov | 36 | 2,1 | bez zkoušky | 13 | – | |
| Střední škola polytechnická VyškovZedník · Vyškov | 12 | 1,8 | bez zkoušky | 13 | 4 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyInstalatér · Brno · Tříleté studium · internát | 30 | 2,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 2 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyInstalatér · Brno · Jednoleté zkrácené studium · internát | 20 | 2,0 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyKominík · Brno · Jednoleté zkrácené studium · internát | 10 | 1,1 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 3 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyKominík · Brno · Tříleté studium · internát | 24 | 1,0 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 4 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyMechanik plynových zařízení · Brno · Tříleté studium · internát | 30 | 1,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 5 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyMechanik plynových zařízení · Brno · Jednoleté zkrácené studium · internát | 20 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 4 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyPokrývač · Brno · Jednoleté zkrácené studium · internát | 4 | 0,5 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyPokrývač · Brno · Tříleté studium · internát | 14 | 1,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 10 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyTesař · Brno · Tříleté studium · internát | 30 | 1,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 7 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyTesař · Brno · Jednoleté zkrácené studium · internát | 20 | 1,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 2 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyZedník · Brno · Tříleté studium · internát | 30 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| Střední škola stavebních řemesel Brno-BosonohyZedník · Brno · Jednoleté zkrácené studium · internát | 10 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola technická ZnojmoInstalatér · Znojmo | 21 | 3,1 | bez zkoušky | 51 | – | |
| Střední škola technická ZnojmoTesař · Znojmo | 14 | 1,1 | bez zkoušky | 51 | 2 | |
| Střední škola technická ZnojmoZedník · Znojmo | 24 | 0,8 | bez zkoušky | 51 | 2 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Jihomoravském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Instalatér | 7 | bez zkoušky |
| Zedník | 7 | bez zkoušky |
| Stavebnictví | 4 | 48 |
| Tesař | 3 | bez zkoušky |
| Zednické práce | 4 | bez zkoušky |
| Malířské a natěračské práce | 3 | bez zkoušky |
| Mechanik plynových zařízení | 2 | bez zkoušky |
| Montér suchých staveb | 2 | bez zkoušky |
| Pokrývač | 2 | bez zkoušky |
| Kominík | 1 | bez zkoušky |
| Podlahář | 1 | bez zkoušky |
| Geodézie a katastr nemovitostí | 1 | 49 |
| Technická zařízení budov | 1 | 22 |
| Tesařské práce | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Brno Kam se dostanu s mými body?
Stavební obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – stavební obory v Jihomoravském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 22 bodů (Střední škola polytechnická Brno, Jílová) po 60 bodů (Střední průmyslová škola stavební Brno). U poloviny oborů stačilo nejvýš 47,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Jihomoravském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední průmyslová škola stavební Brno (Stavebnictví) – 60 bodů, 3,2 přihlášky na místo; Střední škola průmyslová a umělecká Hodonín (Stavebnictví) – 50 bodů, 2,5 přihlášky na místo; Masarykova střední škola Letovice (Stavebnictví) – 46 bodů, 2,1 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – stavební obory v Jihomoravském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 36 oborů s 169 místy, nejvíc míst: Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy (10 míst); Střední škola polytechnická Brno, Jílová (9 míst); Integrovaná střední škola Hodonín (9 míst).
Kolik škol nabízí stavební obory v Jihomoravském kraji?
Stavební obory v Jihomoravském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 15 škol s 1 122 místy. Všechny jsou veřejné.
Dělá se na stavební obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 6 oborů, 43 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.