Obory · přijímačky 2026
Stavební obory v Ústeckém kraji
Stavební obory v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 14 škol – dohromady 36 oborů s 789 místy.
- Škol
- 14
- 36 oborů · 789 míst
- Stačilo bodů – medián
- 18ze 100
- od 17 do 29
- Přihlášek na místo
- 1,8
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 135
- u 22 oborů
Na přijetí stačilo od 17 bodů (SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická) po 29 bodů (Gymnázium a Střední průmyslová škola, Duchcov); u poloviny oborů stačilo nejvýš 18 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 29 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 1,8 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 22 oborů (135 míst). Všechny školy jsou veřejné. Internát nebo domov mládeže uvádí 12 z 14 škol.
Školy a obory v Ústeckém kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gymnázium a Střední průmyslová škola, DuchcovStavebnictví · Duchcov · Architektura a interiérový design | 28 | 2,2 | 29 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, KadaňStavebnictví · Kadaň · internát | 60 | 1,6 | 21 | volné | 1 | 5 |
| Gymnázium a Střední průmyslová škola, DuchcovGeodézie a katastr nemovitostí · Duchcov | 14 | 1,9 | 18 | volné | ≈ podprůměr | – |
| VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravníStavebnictví · Děčín · internát | 60 | 1,7 | 18 | volné | ≈ podprůměr | 20 |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáStavebnictví · Ústí nad Labem · Pozemní stavitelství · internát | 40 | 2,0 | 17 | volné | 9 | 11 |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyInstalatér · Podbořany · internát | 12 | 3,3 | bez zkoušky | 1 | – | |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyMalířské a natěračské práce · Podbořany · internát | 8 | 3,8 | bez zkoušky | 1 | – | |
| Gymnázium a Střední průmyslová škola, DuchcovTechnická zařízení budov · Duchcov | 14 | 2,2 | – | ≈ podprůměr | – | |
| OA a SOŠ generála Františka FajtlaInstalatér · Louny | 24 | 1,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| OA a SOŠ generála Františka FajtlaZedník · Louny | 24 | 0,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 5 | |
| SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠInstalatér · Chomutov · internát | 22 | 3,8 | bez zkoušky | 12 | – | |
| SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠTesař · Chomutov · internát | 11 | 2,2 | bez zkoušky | 12 | 6 | |
| SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠZedník · Chomutov · internát | 11 | 1,9 | bez zkoušky | 12 | 3 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáInstalatér · Ústí nad Labem · internát | 24 | 2,2 | bez zkoušky | 9 | 1 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáMalířské a natěračské práce · Ústí nad Labem · Malíř, natěrač · internát | 16 | 1,4 | bez zkoušky | 9 | 8 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáTesař · Ústí nad Labem · internát | 14 | 1,1 | bez zkoušky | 9 | 10 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáZednické práce · Ústí nad Labem · internát | 10 | 1,7 | bez zkoušky | 9 | 2 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáZedník · Ústí nad Labem · Zedník, obkladač · internát | 24 | 1,5 | bez zkoušky | 9 | 5 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad LabemInstalatér · Roudnice nad Labem · internát | 30 | 2,3 | bez zkoušky | 91 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad LabemZednické práce · Roudnice nad Labem · internát | 20 | 0,4 | bez zkoušky | 91 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad LabemZedník · Roudnice nad Labem · internát | 30 | 0,6 | bez zkoušky | 91 | 7 | |
| Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, KadaňTechnická zařízení budov · Kadaň · internát | 30 | 1,0 | – | 1 | 15 | |
| Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VIInstalatér · Děčín · internát | 21 | 3,5 | bez zkoušky | 62 | – | |
| Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VIZednické práce · Děčín · internát | 21 | 1,8 | bez zkoušky | 62 | – | |
| Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, LitoměřiceInstalatér · Litoměřice · internát | 24 | 2,1 | bez zkoušky | 37 | – | |
| Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, LitoměřiceZedník · Litoměřice · internát | 24 | 0,5 | bez zkoušky | 37 | 6 | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceInstalatér · Krupka · internát | 24 | 2,5 | bez zkoušky | 38 | – | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceMalířské a natěračské práce · Krupka · internát | 10 | 1,2 | bez zkoušky | 38 | 4 | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceZednické práce · Krupka · internát | 10 | 1,0 | bez zkoušky | 38 | 4 | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceZedník · Krupka · internát | 16 | 2,0 | bez zkoušky | 38 | 4 | |
| Střední škola technická, MostInstalatér · Most · internát | 30 | 1,8 | bez zkoušky | 30 | 3 | |
| Střední škola technická, MostMalířské a natěračské práce · Most · internát | 16 | 1,4 | bez zkoušky | 30 | 3 | |
| Střední škola technická, MostZednické práce · Most · internát | 8 | 3,9 | bez zkoušky | 30 | – | |
| Střední škola technická, MostZedník · Most · internát | 30 | 1,4 | bez zkoušky | 30 | 3 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovZednické práce · Kadaň · běžná třída · internát | 15 | 1,5 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| VOŠ, SPŠ a SOŠZednické práce · Varnsdorf · internát | 14 | 1,6 | bez zkoušky | 10 | 4 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Ústeckém kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Instalatér | 9 | bez zkoušky |
| Zednické práce | 7 | bez zkoušky |
| Zedník | 7 | bez zkoušky |
| Malířské a natěračské práce | 4 | bez zkoušky |
| Stavebnictví | 4 | 19,5 |
| Technická zařízení budov | 2 | bez zkoušky |
| Tesař | 2 | bez zkoušky |
| Geodézie a katastr nemovitostí | 1 | 18 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Ústí nad Labem Kam se dostanu s mými body?
Stavební obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – stavební obory v Ústeckém kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 17 bodů (SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická, Ústí nad Labem) po 29 bodů (Gymnázium a Střední průmyslová škola, Duchcov). U poloviny oborů stačilo nejvýš 18 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Ústeckém kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Gymnázium a Střední průmyslová škola, Duchcov (Stavebnictví) – 29 bodů, 2,2 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň (Stavebnictví) – 21 bodů, 1,6 přihlášky na místo; VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní, Děčín (Stavebnictví) – 18 bodů, 1,7 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – stavební obory v Ústeckém kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 22 oborů s 135 místy, nejvíc míst: VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní, Děčín (20 míst); Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň (15 míst); SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická, Ústí nad Labem (11 míst).
Kolik škol nabízí stavební obory v Ústeckém kraji?
Stavební obory v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 14 škol s 789 místy. Všechny jsou veřejné.
Dělá se na stavební obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 7 oborů, 29 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.