Obory · přijímačky 2026
Technické obory ve Zlínském kraji
Technické obory ve Zlínském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 28 škol – dohromady 122 oborů s 2 680 místy.
- Škol
- 28
- 122 oborů · 2 680 míst
- Stačilo bodů – medián
- 29ze 100
- od 10 do 56
- Přihlášek na místo
- 2,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 365
- u 49 oborů
Na přijetí stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín) po 56 bodů (Střední průmyslová škola Zlín); u poloviny oborů stačilo nejvýš 29 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 70 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 49 oborů (365 míst). Soukromé nebo církevní: 6 z 28 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 20 z 28 škol.
Školy a obory ve Zlínském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZInformační technologie · Uherské Hradiště · internát | 30 | 2,7 | 56 | těžké | 97 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínStavebnictví · Zlín · Architektura pozemních staveb | 30 | 3,3 | 56 | těžké | 58 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíStavebnictví · Valašské Meziříčí · Stavebnictví, zaměření Pozemní stavitelství a architektura · internát | 28 | 5,2 | 55 | těžké | 54 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíStavebnictví · Valašské Meziříčí · Stavebnictví, zaměření Pozemní stavitelství a design interiéru · internát | 16 | 6,4 | 49 | mírný převis | 54 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíStavebnictví · Valašské Meziříčí · Stavebnictví, zaměření Pozemní stavitelství · internát | 12 | 5,3 | 47 | mírný převis | 54 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínElektrotechnika · Zlín · Informační technika | 30 | 3,0 | 46 | mírný převis | 58 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínStavebnictví · Zlín · Pozemní stavitelství | 60 | 2,5 | 45 | mírný převis | 58 | – |
| Střední škola letecká s.r.o.Letecký mechanik · Kunovice · internát | 30 | 3,0 | 45 | mírný převis | 91 | – |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceMechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení · Otrokovice · internát | 24 | 3,9 | 43 | mírný převis | 44 | – |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíMechanik elektrotechnik · Valašské Meziříčí · Elektrikář · internát | 20 | 3,2 | 39 | mírný převis | 4 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínElektrotechnika · Zlín · Robotika | 30 | 2,9 | 39 | mírný převis | 58 | – |
| SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠElektrotechnika · Uherské Hradiště · internát | 29 | 3,4 | 39 | mírný převis | 36 | – |
| Obchodní akademie KroměřížInformační technologie · Kroměříž | 30 | 3,1 | 37 | mírný převis | 65 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínMechanik elektrotechnik · Zlín · Elektromechanik pro zařízení a přístroje (možnost získat výuční list ve 3. r.) · internát | 27 | 4,7 | 37 | mírný převis | 24 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíTechnická zařízení budov · Valašské Meziříčí · internát | 28 | 3,1 | 37 | mírný převis | 54 | – |
| MESIT střední školaMechanik elektrotechnik · Uherské Hradiště | 15 | 4,7 | 35 | mírný převis | 97 | – |
| ORBIS, Mateřská škola, Základní škola a Střední škola, s.r.o.Informační technologie · Zlín | 20 | 1,1 | 35 | mírný převis | ≈ podprůměr | 15 |
| Academic School, Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ, s.r.o.Informační technologie · Uherské Hradiště · Vývoj cloudových aplikací a správa firemních systémů · internát | 15 | 2,5 | 34 | volné | 59 | – |
| MESIT střední školaMechanik strojů a zařízení · Uherské Hradiště | 15 | 1,8 | 33 | volné | 97 | 6 |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselMechanik elektrotechnik · Rožnov pod Radhoštěm · Elektrikář 26-51-H/01 · internát | 28 | 2,7 | 32 | volné | 38 | – |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoStavebnictví · Staré Město · internát | 30 | 2,5 | 31 | volné | 8 | – |
| Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské MeziříčíInformační technologie · Valašské Meziříčí | 30 | 2,8 | 30 | volné | 66 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínInformační technologie · Zlín · Kyberbezpečnost a počítačové sítě · internát | 15 | 3,9 | 30 | volné | 24 | – |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceProvoz a ekonomika dopravy · Otrokovice · internát | 23 | 2,1 | 29 | volné | 44 | – |
| Střední průmyslová škola ZlínStrojírenství · Zlín · 3D technologie | 60 | 2,2 | 29 | volné | 58 | 4 |
| Střední průmyslová škola strojnická VsetínStrojírenství · Vsetín · Výpočetní technika · internát | 60 | 1,9 | 28 | volné | 61 | 10 |
| SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠStrojírenství · Uherské Hradiště · internát | 29 | 2,8 | 26 | volné | 36 | – |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský BrodInformační technologie · Uherský Brod · automatizace a robotika · internát | 20 | 1,1 | 24 | volné | 45 | 12 |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodStrojírenství · Uherský Brod · internát | 50 | 1,0 | 23 | volné | 76 | 4 |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodMechanik elektrotechnik · Uherský Brod · internát | 30 | 2,7 | 22 | volné | 76 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínInformační technologie · Zlín · Robotika a programování · internát | 30 | 2,9 | 22 | volné | 24 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínReprodukční grafik pro média · Zlín · Reprodukční grafik (možnost získat výuční list ve 3. r.) · internát | 28 | 2,8 | 22 | volné | 24 | – |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížAutotronik · Kroměříž · 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel · internát | 24 | 2,7 | 22 | volné | 10 | – |
| Střední škola AXIS Zlín s.r.o.Informační technologie · Zlín · internát | 24 | 1,4 | 22 | volné | 36 | 11 |
| Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod HostýnemNábytkářská a dřevařská výroba · Bystřice pod Hostýnem · Výroba a tvorba nábytku pomocí CNC technologii · internát | 16 | 2,1 | 21 | volné | 31 | 1 |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížMechanik elektrotechnik · Kroměříž · 26-51-H/01 Elektrikář · internát | 30 | 2,0 | 20 | volné | 10 | 3 |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížMechanik seřizovač · Kroměříž · 23-56-H/01 Obráběč kovů · internát | 30 | 0,9 | 20 | volné | 10 | 10 |
| Střední škola oděvní a služeb VizoviceFotograf · Vizovice · Fotograf se zaměřením na multimédia · internát | 24 | 1,9 | 20 | volné | 13 | – |
| Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola SlavičínInformační technologie · Slavičín | 24 | 1,8 | 19 | volné | 2 | 7 |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínAutotronik · Vsetín | 30 | 1,9 | 19 | volné | 4 | – |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíMechanik strojů a zařízení · Valašské Meziříčí · Strojní mechanik · internát | 10 | 2,3 | 18 | volné | 4 | – |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceAplikovaná chemie · Otrokovice · internát | 30 | 2,0 | 18 | volné | 44 | – |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselInformační technologie · Rožnov pod Radhoštěm · Moderní informační technologie · internát | 58 | 1,7 | 18 | volné | 38 | – |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodInformační technologie · Uherský Brod · internát | 30 | 2,0 | 17 | volné | 76 | – |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínMechanik seřizovač · Zlín · Obráběč kovů (možnost získat výuční list ve 3. r.) · internát | 60 | 1,0 | 17 | volné | 24 | 6 |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský BrodTechnik – puškař · Uherský Brod · (L0+H Puškař) · internát | 48 | 1,4 | 16 | volné | 45 | 10 |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínMechanik seřizovač · Vsetín | 20 | 1,3 | 10 | volné | 4 | 6 |
| Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola SlavičínElektrikář · Slavičín | 10 | 3,2 | bez zkoušky | 2 | – | |
| Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola SlavičínInstalatér · Slavičín | 12 | 2,3 | bez zkoušky | 2 | – | |
| Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola SlavičínMechanik opravář motorových vozidel · Slavičín | 10 | 2,7 | bez zkoušky | 2 | – | |
| Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola SlavičínMechanik seřizovač · Slavičín | 24 | 0,8 | – | 2 | 8 | |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíElektrikář · Valašské Meziříčí · internát | 30 | 2,0 | bez zkoušky | 4 | 6 | |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíStrojní mechanik · Valašské Meziříčí · internát | 30 | 0,6 | bez zkoušky | 4 | 18 | |
| MESIT střední školaElektrikář – silnoproud · Uherské Hradiště | 21 | 4,4 | bez zkoušky | 97 | – | |
| MESIT střední školaElektromechanik pro zařízení a přístroje · Uherské Hradiště | 13 | 3,4 | bez zkoušky | 97 | – | |
| MESIT střední školaObráběč kovů · Uherské Hradiště | 8 | 1,3 | bez zkoušky | 97 | 4 | |
| MESIT střední školaStrojní mechanik · Uherské Hradiště | 8 | 2,1 | bez zkoušky | 97 | – | |
| Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o.Informační technologie · Kunovice · Informatika a kyberbezpečnost | 40 | 0,1 | – | 33 | 35 | |
| Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o.Informační technologie · Kunovice | 40 | 0,2 | – | 33 | 35 | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínElektrikář – silnoproud · Vsetín | 21 | 4,0 | bez zkoušky | 4 | – | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínInstalatér · Vsetín | 12 | 4,5 | bez zkoušky | 4 | – | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínMechanik opravář motorových vozidel · Vsetín | 30 | 2,8 | bez zkoušky | 4 | – | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínObráběč kovů · Vsetín | 12 | 1,8 | bez zkoušky | 4 | 6 | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínTesař · Vsetín | 12 | 1,8 | bez zkoušky | 4 | – | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínTruhlář · Vsetín | 12 | 2,7 | bez zkoušky | 4 | 3 | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínZedník · Vsetín | 12 | 1,4 | bez zkoušky | 4 | 4 | |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoMechanik opravář motorových vozidel · Staré Město · internát | 23 | 3,7 | bez zkoušky | 8 | – | |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoMechanik seřizovač · Staré Město · internát | 23 | 0,3 | – | 8 | 18 | |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoObráběč kovů · Staré Město · internát | 23 | 0,8 | bez zkoušky | 8 | 19 | |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoTruhlář · Staré Město · internát | 23 | 2,6 | bez zkoušky | 8 | – | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodInstalatér · Uherský Brod · internát | 12 | 3,3 | bez zkoušky | 75 | – | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodMalíř a lakýrník · Uherský Brod · internát | 12 | 1,2 | bez zkoušky | 75 | 5 | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodMechanik opravář motorových vozidel · Uherský Brod · internát | 24 | 3,5 | bez zkoušky | 75 | – | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodPodlahář · Uherský Brod · internát | 12 | 1,7 | bez zkoušky | 75 | 1 | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodTesař · Uherský Brod · internát | 12 | 0,9 | bez zkoušky | 75 | 3 | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodZedník · Uherský Brod · internát | 24 | 0,6 | bez zkoušky | 75 | 9 | |
| Střední odborné učiliště Valašské KloboukyMalířské a natěračské práce · Valašské Klobouky · internát | 5 | 1,6 | bez zkoušky | ≈ nadprůměr | – | |
| Střední odborné učiliště Valašské KloboukyMechanik opravář motorových vozidel · Valašské Klobouky · internát | 24 | 1,7 | bez zkoušky | ≈ nadprůměr | 8 | |
| Střední odborné učiliště Valašské KloboukyStrojírenské práce · Valašské Klobouky · internát | 6 | 0,7 | bez zkoušky | ≈ nadprůměr | 5 | |
| Střední odborné učiliště Valašské KloboukyZednické práce · Valašské Klobouky · internát | 4 | 1,8 | bez zkoušky | ≈ nadprůměr | – | |
| Střední odborné učiliště Valašské KloboukyZedník · Valašské Klobouky · internát | 6 | 2,0 | bez zkoušky | ≈ nadprůměr | 1 | |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceAutoelektrikář · Otrokovice · internát | 11 | 6,5 | bez zkoušky | 44 | – | |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceElektrikář · Otrokovice · internát | 23 | 3,5 | bez zkoušky | 44 | – | |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceInstalatér · Otrokovice · internát | 24 | 3,0 | bez zkoušky | 44 | – | |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceMechanik opravář motorových vozidel · Otrokovice · internát | 23 | 5,2 | bez zkoušky | 44 | – | |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodAutoelektrikář · Uherský Brod · internát | 25 | 3,0 | bez zkoušky | 76 | – | |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodElektrikář · Uherský Brod · internát | 25 | 2,9 | bez zkoušky | 76 | – | |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodKarosář · Uherský Brod · internát | 20 | 1,3 | bez zkoušky | 76 | 4 | |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodNástrojař · Uherský Brod · internát | 20 | 0,3 | bez zkoušky | 76 | – | |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodObráběč kovů · Uherský Brod · internát | 20 | 0,4 | bez zkoušky | 76 | – | |
| Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský BrodStrojní mechanik · Uherský Brod · internát | 20 | 0,7 | bez zkoušky | 76 | 6 | |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínElektrikář – silnoproud · Zlín · internát | 28 | 5,3 | bez zkoušky | 24 | – | |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínKnihař · Zlín · internát | 9 | 3,4 | bez zkoušky | 24 | – | |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínObráběč kovů · Zlín · Operátor CNC a konvenčních obráběcích strojů · internát | 10 | 2,4 | bez zkoušky | 24 | 4 | |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínStrojní mechanik · Zlín · internát | 20 | 2,1 | bez zkoušky | 24 | 7 | |
| Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ZlínTiskař na polygrafických strojích · Zlín · internát | 14 | 3,0 | bez zkoušky | 24 | – | |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíInstalatér · Valašské Meziříčí · instalatérka · internát | 24 | 2,7 | bez zkoušky | 54 | – | |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíKlempíř · Valašské Meziříčí · pro stavební výrobu · internát | 6 | 4,0 | bez zkoušky | 54 | – | |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíMalíř a lakýrník · Valašské Meziříčí · internát | 8 | 2,3 | bez zkoušky | 54 | 2 | |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíTesař · Valašské Meziříčí · krovy a dřevostavby · internát | 14 | 2,6 | bez zkoušky | 54 | 4 | |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíTruhlář · Valašské Meziříčí · truhlářka · internát | 24 | 2,5 | bez zkoušky | 54 | 2 | |
| Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíZedník · Valašské Meziříčí · a obkladač · internát | 12 | 2,5 | bez zkoušky | 54 | – | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížAutoelektrikář · Kroměříž · internát | 11 | 4,6 | bez zkoušky | 10 | – | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížElektrikář · Kroměříž · internát | 30 | 3,1 | bez zkoušky | 10 | – | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížInstalatér · Kroměříž · internát | 21 | 4,0 | bez zkoušky | 10 | – | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížKarosář · Kroměříž · internát | 10 | 2,5 | bez zkoušky | 10 | 1 | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížMechanik opravář motorových vozidel · Kroměříž · internát | 30 | 3,3 | bez zkoušky | 10 | – | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížObráběč kovů · Kroměříž · internát | 20 | 1,1 | bez zkoušky | 10 | 5 | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické KroměřížStrojní mechanik · Kroměříž · internát | 12 | 1,9 | bez zkoušky | 10 | 2 | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský BrodMechanik seřizovač · Uherský Brod · Programátor CNC strojů (L0+H Obráběč kovů) · internát | 6 | 1,8 | – | 45 | 5 | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský BrodObráběč kovů · Uherský Brod · Operátor CNC strojů · internát | 6 | 0,8 | bez zkoušky | 45 | 5 | |
| Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský BrodPuškař · Uherský Brod · internát | 24 | 2,2 | bez zkoušky | 45 | 5 | |
| Střední škola hotelová a služeb KroměřížStrojírenské práce · Kroměříž · zámečnické práce a údržba · internát | 17 | 0,5 | bez zkoušky | 12 | 13 | |
| Střední škola letecká s.r.o.Klempíř · Kunovice · internát | 10 | 1,2 | bez zkoušky | 91 | – | |
| Střední škola letecká s.r.o.Strojní mechanik · Kunovice · internát | 24 | 1,9 | bez zkoušky | 91 | – | |
| Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod HostýnemTruhlář · Bystřice pod Hostýnem · internát | 46 | 1,4 | bez zkoušky | 31 | 2 | |
| Střední škola oděvní a služeb VizoviceKrejčí · Vizovice · internát | 12 | 2,8 | bez zkoušky | 13 | – | |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselAutoelektrikář · Rožnov pod Radhoštěm · internát | 12 | 3,8 | bez zkoušky | 38 | – | |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselElektrikář · Rožnov pod Radhoštěm · Elektrikář slaboproud · internát | 12 | 3,3 | bez zkoušky | 38 | 3 | |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselElektrikář – silnoproud · Rožnov pod Radhoštěm · internát | 12 | 4,7 | bez zkoušky | 38 | – | |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselObráběč kovů · Rožnov pod Radhoštěm · internát | 8 | 2,8 | bez zkoušky | 38 | 2 | |
| SŠ informatiky,elektrotechniky a řemeselStrojní mechanik · Rožnov pod Radhoštěm · Zámečník · internát | 7 | 2,4 | bez zkoušky | 38 | – |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek ve Zlínském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Informační technologie | 12 | 27 |
| Obráběč kovů | 8 | bez zkoušky |
| Mechanik opravář motorových vozidel | 7 | bez zkoušky |
| Strojní mechanik | 7 | bez zkoušky |
| Elektrikář | 6 | bez zkoušky |
| Instalatér | 6 | bez zkoušky |
| Mechanik elektrotechnik | 6 | 33,5 |
| Mechanik seřizovač | 6 | 17 |
| Stavebnictví | 3 | 48 |
| Autoelektrikář | 4 | bez zkoušky |
| Elektrikář – silnoproud | 4 | bez zkoušky |
| Strojírenství | 4 | 27 |
| Truhlář | 4 | bez zkoušky |
| Zedník | 4 | bez zkoušky |
| Elektrotechnika | 2 | 39 |
| Tesař | 3 | bez zkoušky |
| Autotronik | 2 | 20,5 |
| Karosář | 2 | bez zkoušky |
| Klempíř | 2 | bez zkoušky |
| Malíř a lakýrník | 2 | bez zkoušky |
| Mechanik strojů a zařízení | 2 | 25,5 |
| Strojírenské práce | 2 | bez zkoušky |
| Aplikovaná chemie | 1 | 18 |
| Elektromechanik pro zařízení a přístroje | 1 | bez zkoušky |
| Fotograf | 1 | 20 |
| Knihař | 1 | bez zkoušky |
| Krejčí | 1 | bez zkoušky |
| Letecký mechanik | 1 | 45 |
| Malířské a natěračské práce | 1 | bez zkoušky |
| Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení | 1 | 43 |
| Nábytkářská a dřevařská výroba | 1 | 21 |
| Nástrojař | 1 | bez zkoušky |
| Podlahář | 1 | bez zkoušky |
| Provoz a ekonomika dopravy | 1 | 29 |
| Puškař | 1 | bez zkoušky |
| Reprodukční grafik pro média | 1 | 22 |
| Technická zařízení budov | 1 | 37 |
| Technik – puškař | 1 | 16 |
| Tiskař na polygrafických strojích | 1 | bez zkoušky |
| Zednické práce | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Zlín Kam se dostanu s mými body?
Technické obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – technické obory ve Zlínském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín) po 56 bodů (Střední průmyslová škola Zlín). U poloviny oborů stačilo nejvýš 29 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je ve Zlínském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZ, Uherské Hradiště (Informační technologie) – 56 bodů, 2,7 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola Zlín (Stavebnictví) – 56 bodů, 3,3 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí (Stavebnictví) – 55 bodů, 5,2 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – technické obory ve Zlínském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 49 oborů s 365 místy, nejvíc míst: Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o., Kunovice (35 míst); Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o., Kunovice (35 míst); Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město (19 míst).
Kolik škol nabízí technické obory ve Zlínském kraji?
Technické obory ve Zlínském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 28 škol s 2 680 místy. Soukromé nebo církevní jsou 6 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na technické obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 52 oborů, 70 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.