Žebříček · okres Frýdek-Místek · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Frýdek-Místek
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola Mjr. Ambrože Bílka a Mateřská škola Metylovice 49 dětí · 739 49 Metylovice | 9892–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,3lepší než 82 % | 8,5lepší než 79 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 ZŠ s p.v.j. a MŠ s p.v.j. 28 dětí · 739 97 Hrádek | 9793–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,6lepší než 92 % | 85 %lepší než 54 % |
| 3 Mateřská škola Lhotka 34 dětí · 739 47 Lhotka | 9686–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 97 %lepší než 88 % |
| 3 ZŠ a MŠ Gustawa Przeczka s p.j.v. 112 dětí · 739 61 Třinec | 9692–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,1lepší než 82 % | 90 %lepší než 70 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Bruzovice 34 dětí · 739 36 Bruzovice | 9684–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 94 %lepší než 82 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Frýdek-Místek, Lískovec 16 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 9480–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Písek 79 dětí · 739 84 Písek | 9488–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,8lepší než 86 % | 7,2lepší než 92 % | 78 %lepší než 35 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Frýdek-Místek - Chlebovice 36 dětí · 739 42 Frýdek-Místek | 9480–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 100 %lepší než 96 % |
| 9 GALILEO SCHOOL - bilingvní mateřská škola a základní škola, s. r. o. 25 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 9288–94 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 6,4lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 9 ZŠ s p. j. v. a MŠ - Przedszkole 15 dětí · 739 81 Milíkov | 9283–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola Žabeň 49 dětí · 739 25 Žabeň | 9180–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,3lepší než 82 % | 8,2lepší než 82 % | 80 %lepší než 41 % |
| 12 Základní škola a mateřská škola Morávka 30 dětí · 739 04 Morávka | 9085–94 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,1lepší než 92 % | 55 %lepší než 5 % |
| 13 Mateřská škola Pražmo, příspěvková organizace 27 dětí · 739 04 Pražmo | 8988–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,2lepší než 92 % | 48 %lepší než 3 % |
| 13 Mateřská škola - Przedszkole Jablunkov 91 dětí · 739 91 Dolní Lomná | 8980–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,2lepší než 69 % | 9,2lepší než 65 % | 97 %lepší než 88 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Ostravice 3 děti · 739 14 Ostravice | 8888–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 1,5lepší než 94 % | 0,5lepší než 92 % | 4 %lepší než 0 % |
| 16 Základní škola a mateřská škola Dobratice 94 dětí · 739 51 Dobratice | 8575–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 9,4lepší než 61 % | 96 %lepší než 85 % |
| 16 Campana - Mezinár. Montessori MŠ 35 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 8576–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 7,0lepší než 92 % | 69 %lepší než 16 % |
| 16 Mateřská škola - Przedszkole 25 dětí · 739 94 Vendryně | 8572–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 8,6lepší než 76 % | 63 %lepší než 10 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Staříč 69 dětí · 739 43 Staříč | 8475–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,3lepší než 77 % | 8,6lepší než 76 % | 78 %lepší než 34 % |
| 20 ZŠ a MŠ Stanislawa Hadyny s p. j. v. 74 dětí · 739 95 Bystřice | 7563–85 | nadprůměr | 90 %lepší než 22 % | 14,8lepší než 94 % | 7,4lepší než 92 % | 82 %lepší než 47 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Leoše Janáčka Hukvaldy 81 dětí · 739 46 Hukvaldy | 7252–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,2lepší než 41 % | 100 %lepší než 96 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Hrádek 144 58 dětí · 739 97 Hrádek | 7248–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 10,0lepší než 48 % | 88 %lepší než 64 % |
| 21 Jubilejní Masarykova základní škola a mateřská škola, Třinec 73 dětí · 739 61 Třinec | 7258–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 69 % | 8,9lepší než 71 % | 61 %lepší než 8 % |
| 21 Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412 91 dětí · 739 61 Třinec | 7260–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,2lepší než 69 % | 8,8lepší než 73 % | 55 %lepší než 5 % |
| 25 Mateřská škola Čtyřlístek, Třinec 130 dětí · 739 61 Třinec | 7057–80 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,6lepší než 66 % | 9,2lepší než 66 % | 65 %lepší než 13 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Mosty u Jablunkova 750 103 dětí · 739 98 Mosty u Jablunkova | 6955–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 17,2lepší než 77 % | 9,7lepší než 53 % | 69 %lepší než 17 % |
| 27 Základní škola a Lesní mateřská škola Bez Lavice, s.r.o. 22 dětí · 739 42 Chlebovice | 6854–80 | průměr | 56 %lepší než 4 % | 11,0lepší než 94 % | 7,1lepší než 92 % | 88 %lepší než 64 % |
| 27 Mateřská škola Fryčovice 451 86 dětí · 739 45 Fryčovice | 6849–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 9,7lepší než 54 % | 95 %lepší než 82 % |
| 29 Mateřská škola HAPPY DAY s.r.o. 24 dětí · 739 11 Frýdlant nad Ostravicí | 6744–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 8,0lepší než 92 % | 86 %lepší než 57 % |
| 29 Mateřská škola Pohoda Sviadnov 86 dětí · 739 25 Sviadnov | 6747–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 9,8lepší než 51 % | 96 %lepší než 85 % |
| 31 Mateřská škola, Třinec, Nerudova 313 189 dětí · 739 61 Třinec | 6655–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,9lepší než 64 % | 9,5lepší než 60 % | 66 %lepší než 13 % |
| 32 Základní škola a mateřská škola Staré Město 56 dětí · 738 01 Staré Město | 6544–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 11,2lepší než 18 % | 93 %lepší než 79 % |
| 32 Mateřská škola Kaštánek Návsí 103 dětí · 739 92 Návsí | 6544–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 10,3lepší než 38 % | 94 %lepší než 80 % |
| 34 Základní škola a Mateřská škola Soběšovice 25 dětí · 739 38 Soběšovice | 6349–76 | průměr | 55 %lepší než 4 % | 12,5lepší než 94 % | 6,9lepší než 92 % | 83 %lepší než 50 % |
| 34 Mateřská škola Barevný svět, Frýdek-Místek 145 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 6350–74 | průměr | 94 %lepší než 27 % | 18,1lepší než 69 % | 8,5lepší než 77 % | 87 %lepší než 61 % |
| 34 Mateřská škola Frýdlant nad Ostravicí 317 dětí · 739 11 Frýdlant nad Ostravicí | 6352–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 10,6lepší než 31 % | 90 %lepší než 71 % |
| 37 PLANETKA - Montessori mateřská škola 49 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 6245–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,5lepší než 7 % | 8,2lepší než 82 % | 88 %lepší než 62 % |
| 37 ZŠ a MŠ s p.j.v. Jana Kubisze 42 dětí · 739 53 Hnojník | 6234–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 98 %lepší než 89 % |
| 39 Základní škola a mateřská škola Naděje, Frýdek-Místek 66 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 6151–71 | průměr | 71 %lepší než 7 % | 11,0lepší než 94 % | 4,7lepší než 92 % | 79 %lepší než 36 % |
| 40 Jubilejní Masarykova základní škola a mateřská škola Sedliště 58 dětí · 739 36 Sedliště | 6037–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 69 %lepší než 17 % |
| 41 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA PRŽNO, OKRES FRÝDEK-MÍSTEK 32 dětí · 739 11 Pržno | 5834–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 10,7lepší než 29 % | 64 %lepší než 11 % |
| 42 Základní škola a Mateřská škola, Baška 101 dětí · 739 01 Baška | 5637–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,2lepší než 48 % | 9,8lepší než 51 % | 75 %lepší než 29 % |
| 43 Mateřská škola Jablunkov 122 dětí · 739 91 Jablunkov | 5538–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 9,4lepší než 61 % | 64 %lepší než 11 % |
| 44 Mateřská škola Vendryně č. 1 78 dětí · 739 94 Vendryně | 5331–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 10,0lepší než 44 % | 68 %lepší než 16 % |
| 44 Lesní mateřská škola Bezinka, z.s. 32 dětí · 739 41 Palkovice | 5338–66 | průměr | 49 %lepší než 1 % | 16,0lepší než 84 % | 6,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 46 Mateřská škola, Třinec, Slezská 778 179 dětí · 739 61 Třinec | 5137–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,9lepší než 54 % | 9,8lepší než 51 % | 53 %lepší než 4 % |
| 47 Základní škola Petra Bezruče a mateřská škola, Třinec 31 dětí · 739 61 Třinec | 5035–66 | průměr | 0 %lepší než 0 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 78 %lepší než 34 % |
| 48 Masarykova Základní škola a mateřská škola Hnojník 120 87 dětí · 739 53 Hnojník | 4726–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 93 %lepší než 77 % |
| 49 Mateřská škola Beruška, Frýdek-Místek 156 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 4529–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 10,4lepší než 36 % | 88 %lepší než 65 % |
| 50 Mateřská škola Sluníčko, Frýdek-Místek 169 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 4329–58 | průměr | 95 %lepší než 27 % | 18,8lepší než 65 % | 8,9lepší než 71 % | 72 %lepší než 22 % |
| 50 Základní škola a mateřská škola Pstruží 44 dětí · 739 11 Pstruží | 4316–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 92 %lepší než 75 % |
| 52 Základní škola a Mateřská škola Dolní Domaslavice 68 dětí · 739 38 Dolní Domaslavice | 4118–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 10,8lepší než 27 % | 91 %lepší než 72 % |
| 53 Mateřská škola Dobrá 159 dětí · 739 51 Dobrá | 3217–46 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 21 % | 11,1lepší než 19 % | 87 %lepší než 61 % |
| 53 Mateřská škola Krmelín 71 dětí · 739 24 Krmelín | 3213–52 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 11,0lepší než 23 % | 89 %lepší než 67 % |
| 55 Základní škola a mateřská škola Bystřice 848, okr. Frýdek-Místek 182 dětí · 739 95 Bystřice | 3119–42 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 11,9lepší než 9 % | 92 %lepší než 75 % |
| 56 Mateřská škola Pohádka, Frýdek-Místek 249 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 3017–42 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 10,8lepší než 26 % | 81 %lepší než 43 % |
| 56 Základní škola a mateřská škola Třanovice 67 dětí · 739 53 Horní Tošanovice | 3011–52 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 11,2lepší než 19 % | 84 %lepší než 51 % |
| 58 Mateřská škola Mateřídouška, Frýdek-Místek 191 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 2614–38 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,9lepší než 13 % | 11,2lepší než 18 % | 88 %lepší než 63 % |
| 59 ZŠ a MŠ Karla Svolinského 90 dětí · 739 13 Kunčice pod Ondřejníkem | 2411–42 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 80 %lepší než 42 % |
| 60 Základní škola a mateřská škola Raškovice 122 dětí · 739 04 Raškovice | 2314–33 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,4lepší než 7 % | 12,2lepší než 6 % | 95 %lepší než 84 % |
| 60 Základní škola a Mateřská škola Kozlovice 116 dětí · 739 47 Kozlovice | 2311–38 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,2lepší než 16 % | 11,7lepší než 11 % | 87 %lepší než 60 % |
| 62 Základní škola a Mateřská škola Řepiště 75 dětí · 739 32 Řepiště | 1510–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 89 %lepší než 69 % |
| 63 Základní škola a mateřská škola Palkovice 117 dětí · 739 41 Palkovice | 138–25 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,4lepší než 15 % | 11,7lepší než 11 % | 77 %lepší než 33 % |
| 64 Mateřská škola Brušperk 136 dětí · 739 44 Brušperk | 93–23 | slabší | 92 %lepší než 25 % | 22,7lepší než 22 % | 10,6lepší než 30 % | 87 %lepší než 60 % |
| 64 Mateřská škola Sněženka, Frýdek-Místek 216 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 93–16 | slabší | 95 %lepší než 28 % | 21,6lepší než 33 % | 10,3lepší než 38 % | 67 %lepší než 14 % |
| 66 Mateřská škola Paskov 135 dětí · 739 21 Paskov | 82–21 | slabší | 92 %lepší než 25 % | 22,5lepší než 23 % | 10,5lepší než 35 % | 81 %lepší než 44 % |
| 67 Mateřská škola Radost, Frýdek-Místek 204 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 61–12 | slabší | 89 %lepší než 21 % | 22,7lepší než 22 % | 10,7lepší než 28 % | 81 %lepší než 43 % |
| 68 Mateřská škola se zdravotnickou péčí, s.r.o. 64 dětí · 738 01 Frýdek-Místek | 20–10 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 76 %lepší než 31 % |
| 68 Mateřské školy Čeladná 46 dětí · 739 12 Čeladná | 20–22 | slabší | 95 %lepší než 27 % | 23,0lepší než 18 % | 10,9lepší než 25 % | 41 %lepší než 2 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.