Žebříček · okres Opava · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Opava
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Liščata s.r.o. 27 dětí · 747 14 Ludgeřovice | 9888–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 9,0lepší než 69 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Mateřská škola Jezdkovice 34 dětí · 747 55 Jezdkovice | 9788–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Žimrovice 33 dětí · 747 41 Hradec nad Moravicí | 9684–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,7lepší než 75 % | 97 %lepší než 88 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Branka u Opavy 52 dětí · 747 41 Branka u Opavy | 9584–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,3lepší než 76 % | 8,8lepší než 72 % | 96 %lepší než 87 % |
| 4 Mateřská škola Holasovice 59 dětí · 747 74 Holasovice | 9590–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,8lepší než 94 % | 7,4lepší než 92 % | 74 %lepší než 25 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Větřkovice 32 dětí · 747 43 Větřkovice | 9484–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Sudice 36 dětí · 747 25 Sudice | 9480–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 100 %lepší než 96 % |
| 8 Mateřská škola Jakartovice 32 dětí · 747 53 Jakartovice | 9080–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 71 %lepší než 19 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Brumovice 46 dětí · 747 71 Brumovice | 8879–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,3lepší než 88 % | 8,3lepší než 80 % | 74 %lepší než 26 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Opava-Komárov - 108 dětí · 747 06 Opava | 8474–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 85 %lepší než 55 % |
| 11 Mateřská škola Hlučín, Severní 120 dětí · 748 01 Hlučín | 7457–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 9,6lepší než 55 % | 90 %lepší než 71 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Chlebičov 36 dětí · 747 31 Chlebičov | 7353–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 64 %lepší než 12 % |
| 13 Základní škola generála Heliodora Píky a Mateřská škola Štítina 53 dětí · 747 91 Štítina | 7150–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 10,6lepší než 30 % | 88 %lepší než 65 % |
| 13 Mateřská škola Hradec nad Moravicí 135 dětí · 747 41 Hradec nad Moravicí | 7158–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,0lepší než 69 % | 73 %lepší než 23 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Březová 55 dětí · 747 44 Březová | 7150–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 9,5lepší než 60 % | 73 %lepší než 24 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Pustá Polom 89 dětí · 747 69 Pustá Polom | 6952–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 17,8lepší než 74 % | 9,9lepší než 49 % | 74 %lepší než 26 % |
| 16 Mateřská škola Vítkov 170 dětí · 749 01 Vítkov | 6958–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,9lepší než 64 % | 9,3lepší než 64 % | 70 %lepší než 17 % |
| 18 Mateřská škola Opava, Šrámkova 218 dětí · 746 01 Opava | 6857–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 9,5lepší než 60 % | 79 %lepší než 38 % |
| 19 Masarykova základní škola a mateřská škola Melč 76 dětí · 747 84 Melč | 6747–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 10,9lepší než 25 % | 94 %lepší než 81 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Velké Heraltice 57 dětí · 747 75 Velké Heraltice | 6745–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 74 %lepší než 26 % |
| 21 Základní škola a mateřská škola Kozmice 74 dětí · 747 11 Kozmice | 6350–73 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 12,3lepší než 6 % | 99 %lepší než 91 % |
| 21 Církevní mateřská škola Ludgeřovice 59 dětí · 747 14 Ludgeřovice | 6338–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 10,7lepší než 28 % | 91 %lepší než 72 % |
| 21 Mateřská škola Kravaře - Kouty 60 dětí · 747 21 Kravaře | 6337–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 83 %lepší než 50 % |
| 24 Mateřská škola Mokré Lazce 39 dětí · 747 62 Mokré Lazce | 6131–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 74 %lepší než 25 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Ludgeřovice 121 dětí · 747 14 Ludgeřovice | 5739–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,2lepší než 48 % | 10,1lepší než 43 % | 82 %lepší než 45 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Raduň 78 dětí · 747 06 Chvalíkovice | 5737–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 68 %lepší než 15 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola Opava-Suché Lazce - 36 dětí · 747 95 Opava | 5434–73 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 12,0lepší než 8 % | 86 %lepší než 57 % |
| 27 Základní škola a mateřská škola Kobeřice 117 dětí · 747 27 Kobeřice | 5437–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 11,1lepší než 19 % | 87 %lepší než 60 % |
| 29 Mateřská škola Budišov nad Budišovkou 103 dětí · 747 87 Budišov nad Budišovkou | 5135–67 | průměr | 92 %lepší než 24 % | 17,2lepší než 77 % | 8,4lepší než 80 % | 70 %lepší než 17 % |
| 30 Mateřská škola křesťanská Opava, Mnišská - 120 dětí · 746 01 Opava | 5034–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 10,3lepší než 38 % | 100 %lepší než 96 % |
| 31 Mateřská škola Opava, Edvarda Beneše- 150 dětí · 747 05 Opava | 4932–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,4lepší než 35 % | 10,4lepší než 36 % | 86 %lepší než 57 % |
| 32 Mateřská škola Opava, Havlíčkova - 132 dětí · 746 01 Opava | 4626–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,4lepší než 36 % | 86 %lepší než 59 % |
| 33 Základní škola a mateřská škola Hať 69 dětí · 747 16 Hať | 4523–66 | průměr | 87 %lepší než 18 % | 17,3lepší než 77 % | 8,8lepší než 72 % | 74 %lepší než 26 % |
| 34 Základní škola a Mateřská škola Píšť 62 dětí · 747 18 Píšť | 4417–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,3lepší než 37 % | 74 %lepší než 25 % |
| 35 Základní škola a Mateřská škola Otice - 85 dětí · 747 84 Uhlířov | 4117–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,8lepší než 26 % | 83 %lepší než 48 % |
| 36 Mateřská škola Stěbořice 42 dětí · 747 51 Stěbořice | 3912–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 75 %lepší než 28 % |
| 37 Základní škola a mateřská škola Bohuslavice 108 dětí · 747 19 Závada | 3718–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,6lepší než 33 % | 11,4lepší než 16 % | 86 %lepší než 59 % |
| 38 Základní škola a Mateřská škola Opava-Malé Hoštice - 66 dětí · 747 05 Opava | 3513–59 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 85 %lepší než 54 % |
| 39 Mateřská škola Háj ve Slezsku 96 dětí · 747 92 Háj ve Slezsku | 3413–56 | průměr | 90 %lepší než 22 % | 19,2lepší než 60 % | 9,4lepší než 62 % | 77 %lepší než 32 % |
| 39 Mateřská škola Hlučín, Cihelní 137 dětí · 748 01 Hlučín | 3420–47 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 11,4lepší než 15 % | 91 %lepší než 74 % |
| 41 Základní škola a Mateřská škola Bolatice 154 dětí · 747 23 Bolatice | 3318–47 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 12,0lepší než 7 % | 91 %lepší než 72 % |
| 42 Základní škola a Mateřská škola Slavkov 64 dětí · 747 57 Slavkov | 3211–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 11,3lepší než 17 % | 80 %lepší než 40 % |
| 43 Základní škola a Mateřská škola Těškovice 45 dětí · 747 64 Těškovice | 3110–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 87 %lepší než 59 % |
| 43 Mateřská škola Srdíčko Opava, Zborovská- 73 dětí · 746 01 Opava | 3117–44 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 11,7lepší než 11 % | 100 %lepší než 96 % |
| 45 Lesní mateřská škola Vrabčí hnízdo 24 dětí · 736 01 Ludgeřovice | 3012–50 | průměr | 60 %lepší než 4 % | 24,0lepší než 10 % | 4,8lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 46 Základní škola a Mateřská škola Skřipov 48 dětí · 747 45 Skřipov | 2912–47 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,7lepší než 11 % | 96 %lepší než 86 % |
| 47 Mateřská škola Dolní Benešov, Osada míru 110 dětí · 747 22 Dolní Benešov | 2611–45 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 76 %lepší než 30 % |
| 48 Základní škola a Mateřská škola Opava-Vávrovice - 25 dětí · 747 73 Opava | 2512–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 48 Mateřská škola Opava 228 dětí · 747 06 Opava | 2512–40 | podprůměr | 96 %lepší než 29 % | 20,7lepší než 43 % | 9,6lepší než 56 % | 77 %lepší než 32 % |
| 50 Mateřská škola Opava, Riegrova - 121 dětí · 746 01 Opava | 2313–35 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,2lepší než 8 % | 12,1lepší než 7 % | 94 %lepší než 81 % |
| 51 Mateřská škola Kravaře, Petra z Kravař 167 dětí · 747 21 Kravaře | 2213–34 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,9lepší než 13 % | 11,8lepší než 9 % | 89 %lepší než 67 % |
| 51 Mateřská škola Opava, Na Pastvisku- 73 dětí · 747 05 Opava | 2210–39 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 11,3lepší než 17 % | 87 %lepší než 61 % |
| 53 Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice 112 dětí · 747 28 Štěpánkovice | 2019–22 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 100 %lepší než 96 % |
| 53 Mateřská škola Opava, Liptovská 54 dětí · 747 06 Opava | 2013–28 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 12,4lepší než 5 % | 96 %lepší než 87 % |
| 55 Základní škola a mateřská škola Bělá 26 dětí · 747 23 Bělá | 169–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 56 Základní škola a Mateřská škola Strahovice 28 dětí · 747 24 Strahovice | 1410–22 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 93 %lepší než 79 % |
| 57 Základní škola a Mateřská škola Chuchelná 47 dětí · 747 24 Chuchelná | 104–24 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 12,1lepší než 7 % | 72 %lepší než 22 % |
| 57 Základní škola a mateřská škola Hlučín-Darkovičky 56 dětí · 748 01 Hlučín | 107–14 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 85 %lepší než 54 % |
| 59 Mateřská škola Sluníčko Opava, Krnovská - 127 dětí · 746 01 Opava | 92–23 | slabší | 92 %lepší než 24 % | 21,2lepší než 37 % | 10,6lepší než 30 % | 77 %lepší než 32 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.