Žebříček · okres Pardubice · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Pardubice
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ 205 žáků · 535 01 Přelouč | 9999–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 8,9lepší než 93 % | 7,9lepší než 98 % | 74 %lepší než 44 % |
| 2 Základní škola Horní Jelení 261 žáků · 533 74 Horní Jelení | 8682–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,6lepší než 65 % | 13,2lepší než 58 % | 75 %lepší než 45 % |
| 3 Základní škola Choltice 386 žáků · 533 61 Choltice | 7568–80 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,4lepší než 35 % | 13,6lepší než 49 % | 84 %lepší než 63 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Opatovice nad Labem 409 žáků · 533 45 Opatovice nad Labem | 7367–79 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,5lepší než 34 % | 13,5lepší než 53 % | 80 %lepší než 54 % |
| 5 Základní škola Holice, Holubova 47 477 žáků · 534 01 Holice | 6560–71 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,7lepší než 32 % | 14,6lepší než 28 % | 88 %lepší než 74 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem 235 žáků · 533 13 Řečany nad Labem | 6433–87 | průměr | 94 %lepší než 50 % | 19,6lepší než 56 % | 13,4lepší než 55 % | 87 %lepší než 70 % |
| 7 Základní škola Rohovládova Bělá 233 žáků · 533 43 Rohovládova Bělá | 6234–84 | průměr | 95 %lepší než 53 % | 23,3lepší než 16 % | 11,3lepší než 83 % | 90 %lepší než 77 % |
| 8 Základní škola Eduarda Nápravníka Býšť 250 žáků · 533 22 Býšť | 6049–68 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,7lepší než 20 % | 14,1lepší než 37 % | 83 %lepší než 62 % |
| 9 Základní škola a mateřská škola KLAS s.r.o. 143 žáků · 533 51 Pardubice | 5045–54 | průměr | 56 %lepší než 2 % | 11,9lepší než 93 % | 8,5lepší než 96 % | 54 %lepší než 14 % |
| 10 Základní škola Pardubice, Josefa Ressla 2258 523 žáků · 530 02 Pardubice | 4844–53 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 24,9lepší než 5 % | 15,2lepší než 16 % | 97 %lepší než 95 % |
| 11 Základní škola Pardubice-Svítkov 572 žáků · 530 06 Pardubice | 4139–42 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 24,9lepší než 5 % | 16,6lepší než 4 % | 98 %lepší než 97 % |
| 12 Základní škola Pardubice-Dubina 701 žáků · 530 12 Pardubice | 3635–37 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 26,0lepší než 2 % | 17,0lepší než 2 % | 95 %lepší než 90 % |
| 13 Základní škola Pardubice-Polabiny, Prodloužená 283 770 žáků · 530 09 Pardubice | 3319–53 | průměr | 94 %lepší než 49 % | 22,7lepší než 21 % | 14,7lepší než 24 % | 99 %lepší než 98 % |
| 14 Základní škola Holice, Komenského 100 416 žáků · 534 01 Holice | 2911–57 | podprůměr | 97 %lepší než 62 % | 23,1lepší než 17 % | 15,5lepší než 12 % | 92 %lepší než 84 % |
| 15 Základní škola Pardubice, Štefánikova 448 517 žáků · 530 02 Pardubice | 2624–28 | podprůměr | 100 %lepší než 86 % | 25,9lepší než 2 % | 16,2lepší než 6 % | 78 %lepší než 51 % |
| 16 Základní škola Dašice 319 žáků · 533 03 Dašice | 2510–47 | podprůměr | 86 %lepší než 25 % | 19,9lepší než 52 % | 15,0lepší než 20 % | 91 %lepší než 81 % |
| 17 Základní škola a mateřská škola Lázně Bohdaneč 428 žáků · 533 41 Lázně Bohdaneč | 2416–33 | podprůměr | 100 %lepší než 72 % | 23,8lepší než 12 % | 16,2lepší než 6 % | 82 %lepší než 59 % |
| 17 Základní škola Pardubice-Studánka 739 žáků · 530 03 Pardubice | 2415–34 | podprůměr | 98 %lepší než 64 % | 25,5lepší než 3 % | 18,1lepší než 0 % | 100 %lepší než 99 % |
| 19 Masarykova základní škola Dolní Roveň 236 žáků · 533 71 Dolní Roveň | 2312–36 | podprůměr | 78 %lepší než 13 % | 19,7lepší než 55 % | 12,8lepší než 66 % | 59 %lepší než 20 % |
| 20 Základní škola Pardubice, Bratranců Veverkových 866 690 žáků · 530 02 Pardubice | 2010–31 | podprůměr | 96 %lepší než 59 % | 25,6lepší než 3 % | 16,4lepší než 5 % | 95 %lepší než 90 % |
| 21 Základní škola Chvaletice 267 žáků · 533 12 Chvaletice | 157–26 | podprůměr | 77 %lepší než 12 % | 19,1lepší než 60 % | 13,5lepší než 52 % | 45 %lepší než 6 % |
| 21 Základní škola Pardubice, Benešovo náměstí 590 693 žáků · 530 02 Pardubice | 155–29 | podprůměr | 93 %lepší než 45 % | 25,7lepší než 3 % | 16,1lepší než 7 % | 99 %lepší než 99 % |
| 23 Základní škola Přelouč, Masarykovo náměstí 45 525 žáků · 535 01 Přelouč | 123–25 | podprůměr | 89 %lepší než 30 % | 21,9lepší než 29 % | 15,0lepší než 19 % | 80 %lepší než 53 % |
| 24 Základní škola Pardubice, Staňkova 128 715 žáků · 530 02 Pardubice | 92–19 | slabší | 89 %lepší než 32 % | 24,7lepší než 7 % | 16,6lepší než 4 % | 97 %lepší než 95 % |
| 25 Základní škola Pardubice-Spořilov 516 žáků · 530 03 Pardubice | 71–18 | slabší | 87 %lepší než 27 % | 24,6lepší než 7 % | 16,2lepší než 6 % | 96 %lepší než 92 % |
| 26 Základní škola Pardubice-Ohrazenice 443 žáků · 533 53 Pardubice | 62–13 | slabší | 81 %lepší než 17 % | 23,3lepší než 15 % | 16,8lepší než 3 % | 98 %lepší než 98 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.