Žebříček · okres Písek · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Písek
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Oslov 29 dětí · 398 35 Oslov | 9689–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 78 %lepší než 36 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Kluky, okr. Písek 27 dětí · 398 19 Kluky | 9388–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 68 %lepší než 14 % |
| 3 Základní škola Mikoláše Alše a Mateřská škola Mirotice 42 dětí · 398 01 Mirotice | 8677–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 8,4lepší než 79 % | 60 %lepší než 8 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Záhoří 35 dětí · 398 18 Záhoří | 7454–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 39 %lepší než 1 % |
| 5 Mateřská škola Chyšky 57 dětí · 398 53 Chyšky | 6745–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 11,0lepší než 23 % | 95 %lepší než 83 % |
| 6 Základní škola Edvarda Beneše a Mateřská škola Písek 164 dětí · 397 01 Písek | 6448–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 9,8lepší než 51 % | 85 %lepší než 56 % |
| 6 1. Mateřská škola Protivín se sídlem Protivín Ve Školce 586 100 dětí · 398 11 Protivín | 6443–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 9,8lepší než 51 % | 82 %lepší než 45 % |
| 8 Svobodná waldorfská MŠ, ZŠ a SŠ Písek 157 dětí · 397 01 Písek | 6247–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 9,7lepší než 53 % | 76 %lepší než 30 % |
| 9 2. Mateřská škola Protivín se sídlem Protivín Boženy Němcové 806 82 dětí · 398 11 Protivín | 5735–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 85 %lepší než 54 % |
| 10 Mateřská škola Skřítci 14 dětí · 399 01 Zbelítov | 4532–59 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 11 Lesní mateřská škola Andělská zahrádka, z.s. 11 dětí · 397 01 Dobev | 4339–48 | průměr | 43 %lepší než 1 % | 11,0lepší než 94 % | 3,1lepší než 92 % | 42 %lepší než 2 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola Sepekov 63 dětí · 398 51 Sepekov | 4317–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,9lepší než 25 % | 84 %lepší než 52 % |
| 13 Základní škola Josefa Kajetána Tyla a Mateřská škola Písek 286 dětí · 397 01 Písek | 4130–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,9lepší než 25 % | 88 %lepší než 65 % |
| 13 Základní škola T. G. Masaryka a Mateřská škola Písek 122 dětí · 397 01 Písek | 4122–59 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,6lepší než 30 % | 73 %lepší než 25 % |
| 15 Základní škola Tomáše Šobra a Mateřská škola Písek 64 dětí · 397 01 Písek | 3814–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,2lepší než 40 % | 71 %lepší než 19 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Čížová 45 dětí · 398 31 Čížová | 3011–52 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 12,2lepší než 7 % | 92 %lepší než 75 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Bernartice 71 dětí · 398 43 Bernartice | 3015–44 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 11,8lepší než 10 % | 96 %lepší než 85 % |
| 16 Mateřská škola Sluníčko Milevsko 86 dětí · 399 01 Milevsko | 3012–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 72 %lepší než 20 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Čimelice 72 dětí · 398 04 Čimelice | 20–8 | slabší | 83 %lepší než 15 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 90 %lepší než 71 % |
| 20 Mateřská škola Kytička Milevsko 72 dětí · 399 01 Milevsko | 10–10 | slabší | 97 %lepší než 30 % | 24,0lepší než 10 % | 11,6lepší než 12 % | 60 %lepší než 8 % |
| 21 Mateřská škola Pastelka Milevsko 48 dětí · 399 01 Milevsko | 00–4 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 80 %lepší než 40 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.