Žebříček · okres České Budějovice · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres České Budějovice
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Montessori dům, s.r.o. 12 dětí · 370 01 České Budějovice | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 1 Základní škola a mateřská škola Nedabyle 15 dětí · 370 06 Nedabyle | 10098–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola Petříkov 15 dětí · 374 01 Petříkov | 10098–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Mateřská škola Svojí cestou spol. s r.o. 12 dětí · 370 06 České Budějovice | 9687–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 4,8lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 4 Mateřská škola, Žár 18 dětí · 374 01 Žár | 9680–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 7,9lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 4 Mateřská škola Žabovřesky 18 dětí · 373 41 Žabovřesky | 9681–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 7,5lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 7 BARBORKA mateřská škola s.r.o. 20 dětí · 370 04 České Budějovice | 9474–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 10,0lepší než 46 % | 100 %lepší než 96 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola Žimutice 15 dětí · 373 66 Žimutice | 9383–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 68 %lepší než 16 % |
| 8 Mateřská škola LVÍČEK 10 dětí · 370 01 České Budějovice | 9386–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 5,0lepší než 92 % | 67 %lepší než 14 % |
| 10 Mateřská škola Adamov 33 dětí · 373 71 Adamov | 9278–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 83 %lepší než 47 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola Zahájí 37 dětí · 373 48 Zahájí | 9073–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 100 %lepší než 96 % |
| 11 Waldorfská škola ČB – MŠ, ZŠ a SŠ 26 dětí · 373 71 Rudolfov | 9088–92 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,7lepší než 92 % | 52 %lepší než 4 % |
| 13 Mateřská škola Dasný 15 dětí · 373 41 Dasný | 8984–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 35 %lepší než 1 % |
| 14 ZŠ a MŠ T. G. Masaryka 27 dětí · 370 01 České Budějovice | 8870–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 9,0lepší než 69 % | 77 %lepší než 33 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Temelín 33 dětí · 373 01 Temelín | 8673–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 73 %lepší než 24 % |
| 16 ZŠ a MŠ J. Š. Baara 76 dětí · 370 04 České Budějovice | 7557–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 84 %lepší než 53 % |
| 17 Mateřská škola Hůry 31 dětí · 373 71 Hůry | 7453–88 | nadprůměr | 75 %lepší než 9 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 94 %lepší než 81 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola, Kubatova 1, České Budějovice 123 dětí · 370 04 České Budějovice | 7260–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,6lepší než 74 % | 9,5lepší než 60 % | 68 %lepší než 15 % |
| 19 Mateřská škola Hlincová Hora 28 dětí · 373 71 Hlincová Hora | 6847–84 | průměr | 79 %lepší než 12 % | 14,0lepší než 94 % | 5,8lepší než 92 % | 82 %lepší než 47 % |
| 20 Základní škola a mateřská škola Šindlovy Dvory 100 dětí · 370 01 Litvínovice | 6746–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 88 %lepší než 63 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Kamenný Újezd 95 dětí · 373 81 Kamenný Újezd | 6545–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 69 %lepší než 17 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola Olešník 38 dětí · 373 50 Olešník | 6437–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 68 %lepší než 15 % |
| 22 Základní škola a mateřská škola Srubec 101 dětí · 370 06 Srubec | 6445–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,2lepší než 48 % | 9,6lepší než 55 % | 81 %lepší než 44 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola Štěpánovice 81 dětí · 373 73 Štěpánovice | 6440–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,1lepší než 42 % | 88 %lepší než 65 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Rudolfov 101 dětí · 373 71 Rudolfov | 6040–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,2lepší než 48 % | 10,1lepší než 43 % | 84 %lepší než 53 % |
| 26 Mateřská škola, K. Štěcha 5, České Budějovice 249 dětí · 370 05 České Budějovice | 5945–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 9,6lepší než 55 % | 79 %lepší než 38 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola, Nová 5, České Budějovice 57 dětí · 370 10 České Budějovice | 5937–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 41 %lepší než 2 % |
| 28 Základní škola a Mateřská škola Chrášťany 48 dětí · 373 04 Chrášťany | 5837–77 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 74 %lepší než 25 % |
| 29 Mateřská škola, Papírenská 23, České Budějovice 159 dětí · 370 07 České Budějovice | 5236–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 21 % | 9,9lepší než 49 % | 88 %lepší než 65 % |
| 30 Mateřská škola, Pražská 17, České Budějovice 113 dětí · 370 04 České Budějovice | 5134–67 | průměr | 92 %lepší než 25 % | 18,8lepší než 65 % | 8,7lepší než 75 % | 81 %lepší než 42 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Dubné 82 dětí · 373 84 Dubné | 4725–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 76 %lepší než 30 % |
| 31 Mateřská škola Pištín 29 dětí · 373 46 Pištín | 4738–57 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 33 Mateřská škola Boršov nad Vltavou 159 dětí · 370 01 Vrábče | 4630–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 21 % | 10,3lepší než 39 % | 89 %lepší než 67 % |
| 33 Základní škola a Mateřská škola Doudleby 29 dětí · 370 07 Doudleby | 4639–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 29,0lepší než 0 % | 7,3lepší než 92 % | 66 %lepší než 13 % |
| 35 Mateřská škola, Vrchlického nábřeží 1a, České Budějovice 202 dětí · 370 01 České Budějovice | 4531–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,4lepší než 24 % | 10,3lepší než 38 % | 87 %lepší než 61 % |
| 36 Mateřská škola, Čéčova 40/1, České Budějovice 130 dětí · 370 04 České Budějovice | 4327–59 | průměr | 93 %lepší než 26 % | 18,6lepší než 66 % | 8,7lepší než 74 % | 71 %lepší než 19 % |
| 37 Základní škola a Mateřská škola, Emy Destinové 46, České Budějovice 70 dětí · 370 05 České Budějovice | 3817–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 15 % | 10,9lepší než 24 % | 93 %lepší než 79 % |
| 38 Mateřská škola, J. Opletala 22, České Budějovice 164 dětí · 370 05 České Budějovice | 3723–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,4lepší než 15 % | 10,9lepší než 24 % | 93 %lepší než 78 % |
| 39 Mateřská škola, České Budějovice 113 dětí · 370 01 České Budějovice | 3617–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 10,4lepší než 36 % | 81 %lepší než 42 % |
| 40 Základní škola a Mateřská škola Lišov 197 dětí · 373 72 Lišov | 3519–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,9lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 81 %lepší než 44 % |
| 40 Základní škola a Mateřská škola, L. Kuby 48, České Budějovice 70 dětí · 370 07 České Budějovice | 3519–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 15 % | 11,9lepší než 9 % | 100 %lepší než 96 % |
| 40 Mateřská škola, E. Pittera 2, České Budějovice 95 dětí · 370 01 České Budějovice | 3515–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,8lepší než 13 % | 10,6lepší než 31 % | 88 %lepší než 64 % |
| 40 Mateřská škola Zliv 109 dětí · 373 44 Zliv | 3516–53 | průměr | 84 %lepší než 16 % | 18,2lepší než 69 % | 8,6lepší než 76 % | 63 %lepší než 10 % |
| 44 Základní škola a Mateřská škola Dříteň 92 dětí · 373 51 Dříteň | 3416–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 93 %lepší než 78 % |
| 45 Základní škola a Mateřská škola Ševětín 115 dětí · 373 63 Ševětín | 3216–47 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 92 %lepší než 76 % |
| 45 Základní škola, základní umělecká škola a mateřská škola Ledenice 88 dětí · 373 11 Ledenice | 3212–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 81 %lepší než 44 % |
| 47 Mateřská škola, Nerudova 53, České Budějovice 146 dětí · 370 04 České Budějovice | 3118–43 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 11,1lepší než 20 % | 94 %lepší než 80 % |
| 48 Mateřská škola, U Pramene 13, České Budějovice 118 dětí · 370 06 České Budějovice | 3014–46 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,6lepší než 14 % | 10,9lepší než 24 % | 87 %lepší než 60 % |
| 48 Mateřská škola Týn nad Vltavou 245 dětí · 375 01 Týn nad Vltavou | 3015–44 | průměr | 81 %lepší než 13 % | 18,9lepší než 65 % | 9,2lepší než 65 % | 76 %lepší než 30 % |
| 50 Základní škola a Mateřská škola Svatý Jan nad Malší 25 dětí · 373 23 Svatý Jan nad Malší | 2812–47 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 11,9lepší než 9 % | 100 %lepší než 96 % |
| 51 Mateřská škola Ločenice 24 dětí · 373 22 Ločenice | 2710–51 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 96 %lepší než 86 % |
| 51 Mateřská škola, Zeyerova 33, České Budějovice 142 dětí · 370 01 České Budějovice | 2713–42 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 10,9lepší než 24 % | 85 %lepší než 53 % |
| 53 Mateřská škola, Jizerská 4, České Budějovice 191 dětí · 370 11 České Budějovice | 2614–39 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,9lepší než 13 % | 11,0lepší než 23 % | 85 %lepší než 55 % |
| 53 Církevní mateřská škola "U sv. Josefa" 70 dětí · 370 01 České Budějovice | 2613–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 15 % | 12,5lepší než 5 % | 93 %lepší než 79 % |
| 53 Mateřská škola, Dlouhá 35, České Budějovice 122 dětí · 370 11 České Budějovice | 2612–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,4lepší než 7 % | 11,0lepší než 23 % | 87 %lepší než 61 % |
| 56 Základní škola a Mateřská škola Borek 72 dětí · 373 67 Borek | 2513–39 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 94 %lepší než 80 % |
| 57 Mateřská škola Borovany 181 dětí · 373 12 Borovany | 2111–37 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 10,7lepší než 29 % | 69 %lepší než 16 % |
| 57 Základní škola a Mateřská škola Dobrá Voda u Českých Budějovic 97 dětí · 373 16 Dobrá Voda u Českých Budějovic | 2112–33 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 12,3lepší než 6 % | 92 %lepší než 77 % |
| 59 Mateřská škola Sedmikráska, Železničářská 12, České Budějovice 178 dětí · 370 06 České Budějovice | 82–19 | slabší | 85 %lepší než 17 % | 22,3lepší než 25 % | 10,4lepší než 36 % | 86 %lepší než 56 % |
| 59 Mateřská škola Nové Hrady 86 dětí · 373 33 Nové Hrady | 81–24 | slabší | 76 %lepší než 10 % | 21,5lepší než 34 % | 10,2lepší než 40 % | 82 %lepší než 45 % |
| 61 Mateřská škola Trhové Sviny 218 dětí · 374 01 Trhové Sviny | 62–10 | slabší | 90 %lepší než 21 % | 24,2lepší než 8 % | 11,5lepší než 14 % | 97 %lepší než 89 % |
| 62 Mateřská škola Sedlec, okr. České Budějovice 25 dětí · 373 47 Sedlec | 30–29 | slabší | 95 %lepší než 28 % | 25,0lepší než 5 % | 11,9lepší než 9 % | 89 %lepší než 69 % |
| 62 Mateřská škola, Neplachova 3, České Budějovice 120 dětí · 370 04 České Budějovice | 31–10 | slabší | 81 %lepší než 13 % | 24,0lepší než 10 % | 11,1lepší než 19 % | 92 %lepší než 77 % |
| 62 Mateřská škola, Větrná 24, České Budějovice 166 dětí · 370 05 České Budějovice | 31–8 | slabší | 63 %lepší než 5 % | 23,7lepší než 13 % | 10,4lepší než 36 % | 86 %lepší než 59 % |
| 62 Základní škola a Mateřská škola Dolní Bukovsko 93 dětí · 373 65 Dolní Bukovsko | 30–23 | slabší | 90 %lepší než 22 % | 23,3lepší než 16 % | 12,0lepší než 7 % | 86 %lepší než 58 % |
| 66 Mateřská škola Nové Homole 50 dětí · 370 01 Homole | 00–1 | slabší | 25 %lepší než 1 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 91 %lepší než 73 % |
| 66 Technické gymnázium, základní škola a mateřská škola VŠTE s.r.o. 49 dětí · 370 01 České Budějovice | 00–1 | slabší | 0 %lepší než 0 % | 24,5lepší než 7 % | 12,3lepší než 6 % | 88 %lepší než 62 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.