Žebříček · okres Přerov · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Přerov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Soukromá základní škola Acorn's & John's school s.r.o. 58 žáků · 750 02 Přerov | 9999–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,3lepší než 93 % | 8,9lepší než 94 % | 77 %lepší než 50 % |
| 1 Svobodná škola Přerov - základní škola a lesní mateřská škola, s.r.o. 71 žáků · 750 02 Přerov | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,9lepší než 93 % | 8,9lepší než 95 % | 71 %lepší než 38 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola Troubky 211 žáků · 751 02 Troubky | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,2lepší než 82 % | 11,3lepší než 83 % | 88 %lepší než 73 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Potštát 83 žáků · 753 62 Potštát | 9797–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,9lepší než 93 % | 7,6lepší než 98 % | 31 %lepší než 1 % |
| 5 Základní škola Kojetín, Svatopluka Čecha 586 123 žáků · 752 01 Kojetín | 9695–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,7lepší než 93 % | 9,9lepší než 91 % | 46 %lepší než 6 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Kokory 143 žáků · 751 05 Kokory | 9694–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,9lepší než 84 % | 10,4lepší než 88 % | 64 %lepší než 27 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Soběchleby 117 žáků · 753 54 Soběchleby | 9494–95 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,0lepší než 93 % | 10,6lepší než 87 % | 30 %lepší než 1 % |
| 7 Základní škola a mateřská škola Střítež nad Ludinou 124 žáků · 753 63 Střítež nad Ludinou | 9493–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,5lepší než 85 % | 10,8lepší než 86 % | 48 %lepší než 8 % |
| 9 Základní škola a mateřská škola, Pavlovice u Přerova 135 žáků · 751 11 Pavlovice u Přerova | 9072–99 | špička | 98 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 93 % | 10,6lepší než 87 % | 54 %lepší než 14 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Osek nad Bečvou 262 žáků · 751 22 Osek nad Bečvou | 8782–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,7lepší než 64 % | 13,8lepší než 45 % | 87 %lepší než 71 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Horní Moštěnice 235 žáků · 751 17 Horní Moštěnice | 8783–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 16,8lepší než 79 % | 12,9lepší než 64 % | 52 %lepší než 13 % |
| 12 Základní škola a mateřská škola Všechovice 233 žáků · 753 53 Všechovice | 8380–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 17,9lepší než 72 % | 12,9lepší než 63 % | 52 %lepší než 12 % |
| 13 Základní škola Hustopeče nad Bečvou 167 žáků · 753 66 Hustopeče nad Bečvou | 8277–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,6lepší než 66 % | 12,7lepší než 68 % | 48 %lepší než 8 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Tovačov 295 žáků · 751 01 Tovačov | 8177–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,4lepší než 67 % | 13,0lepší než 62 % | 51 %lepší než 11 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Skalička 101 žáků · 753 52 Skalička | 8174–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 16,8lepší než 79 % | 15,4lepší než 13 % | 88 %lepší než 73 % |
| 14 Základní škola Dřevohostice 196 žáků · 751 14 Dřevohostice | 8175–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 17,8lepší než 72 % | 13,1lepší než 60 % | 36 %lepší než 2 % |
| 17 Základní škola Přerov, Želatovská 8 339 žáků · 750 02 Přerov | 7266–78 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,8lepší než 63 % | 13,7lepší než 47 % | 52 %lepší než 12 % |
| 18 Základní škola Hranice, Tř. 1. máje 703 žáků · 753 01 Hranice | 6865–72 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,7lepší než 44 % | 15,4lepší než 13 % | 94 %lepší než 88 % |
| 19 Základní škola Lipník nad Bečvou 354 žáků · 751 31 Lipník nad Bečvou | 6760–72 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 19,7lepší než 55 % | 13,8lepší než 44 % | 51 %lepší než 11 % |
| 20 Základní škola a mateřská škola Lipník nad Bečvou 212 žáků · 751 31 Lipník nad Bečvou | 6658–74 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,2lepší než 37 % | 13,4lepší než 54 % | 62 %lepší než 25 % |
| 21 Základní škola Kojetín, náměstí Míru 83 377 žáků · 752 01 Kojetín | 6442–81 | průměr | 96 %lepší než 59 % | 19,8lepší než 53 % | 13,5lepší než 53 % | 82 %lepší než 58 % |
| 22 Základní škola Přerov, U tenisu 4 667 žáků · 750 02 Přerov | 6359–68 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 23,0lepší než 18 % | 14,7lepší než 26 % | 97 %lepší než 95 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko 453 žáků · 753 01 Hranice | 6144–74 | průměr | 99 %lepší než 71 % | 20,6lepší než 45 % | 13,5lepší než 52 % | 69 %lepší než 34 % |
| 23 Základní škola Přerov, Za mlýnem 1 364 žáků · 750 02 Přerov | 6152–68 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,2lepší než 49 % | 14,0lepší než 42 % | 49 %lepší než 9 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo 509 žáků · 753 01 Hranice | 5840–73 | průměr | 97 %lepší než 63 % | 20,4lepší než 48 % | 14,1lepší než 38 % | 85 %lepší než 65 % |
| 26 Základní škola Přerov, Boženy Němcové 16 200 žáků · 750 02 Přerov | 4931–68 | průměr | 81 %lepší než 16 % | 15,4lepší než 86 % | 9,9lepší než 91 % | 35 %lepší než 2 % |
| 27 Základní škola Přerov, Trávník 27 564 žáků · 750 02 Přerov | 4628–67 | průměr | 95 %lepší než 54 % | 20,9lepší než 42 % | 13,2lepší než 58 % | 68 %lepší než 33 % |
| 28 Základní škola J. A. Komenského, Přerov - Předmostí 483 žáků · 751 24 Přerov | 4123–66 | průměr | 92 %lepší než 39 % | 19,3lepší než 58 % | 13,4lepší než 54 % | 70 %lepší než 37 % |
| 29 Základní škola Přerov, Velká Dlážka 5 434 žáků · 750 02 Přerov | 2010–35 | podprůměr | 97 %lepší než 60 % | 24,1lepší než 9 % | 14,8lepší než 24 % | 77 %lepší než 50 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.