Žebříček · okres Kladno · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Kladno
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 4. základní škola Heuréka, s.r.o. 90 žáků · 273 42 Libochovičky | 7876–79 | nadprůměr | 39 %lepší než 1 % | 10,0lepší než 93 % | 9,2lepší než 93 % | 100 %lepší než 100 % |
| 2 Základní škola Kamenné Žehrovice 201 žáků · 273 01 Kamenné Žehrovice | 6845–85 | průměr | 82 %lepší než 18 % | 15,5lepší než 85 % | 12,3lepší než 74 % | 89 %lepší než 76 % |
| 3 Základní škola Maltézských rytířů 129 žáků · 272 01 Kladno | 6238–81 | průměr | 79 %lepší než 14 % | 14,3lepší než 93 % | 11,3lepší než 83 % | 72 %lepší než 39 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Montessori Slaný s.r.o. 293 žáků · 273 77 Malíkovice | 5743–69 | průměr | 76 %lepší než 10 % | 16,3lepší než 82 % | 11,9lepší než 77 % | 84 %lepší než 63 % |
| 5 Základní škola Kvílice 149 žáků · 273 75 Kvílice | 4939–60 | průměr | 64 %lepší než 4 % | 16,6lepší než 81 % | 11,9lepší než 78 % | 83 %lepší než 60 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Zd. Petříka 1756 517 žáků · 272 01 Kladno | 4439–50 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 28,7lepší než 0 % | 14,4lepší než 31 % | 86 %lepší než 68 % |
| 7 Základní škola Pchery 189 žáků · 273 08 Pchery | 4328–63 | průměr | 77 %lepší než 12 % | 17,2lepší než 77 % | 12,3lepší než 73 % | 73 %lepší než 42 % |
| 8 Základní škola Libušín 173 žáků · 273 06 Libušín | 3631–41 | průměr | 58 %lepší než 3 % | 17,3lepší než 76 % | 10,4lepší než 88 % | 58 %lepší než 19 % |
| 9 Základní škola a Střední škola Donum Felix s.r.o. 92 žáků · 272 01 Kladno | 3116–53 | průměr | 69 %lepší než 6 % | 10,2lepší než 93 % | 14,4lepší než 31 % | 84 %lepší než 62 % |
| 10 Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola, Stochov 392 žáků · 273 03 Stochov | 2715–40 | podprůměr | 83 %lepší než 20 % | 18,7lepší než 65 % | 12,9lepší než 63 % | 47 %lepší než 7 % |
| 11 Základní škola Velvary 540 žáků · 273 24 Velvary | 2520–30 | podprůměr | 66 %lepší než 5 % | 20,8lepší než 43 % | 13,1lepší než 60 % | 90 %lepší než 78 % |
| 11 Základní škola Kladno, Brjanská 3078 474 žáků · 272 04 Kladno | 2516–35 | podprůměr | 80 %lepší než 15 % | 18,2lepší než 69 % | 13,4lepší než 53 % | 59 %lepší než 21 % |
| 13 1. kladenská soukromá střední škola a základní škola (1. KŠPA), s.r.o. 135 žáků · 272 01 Kladno | 2417–30 | podprůměr | 22 %lepší než 0 % | 15,0lepší než 93 % | 13,7lepší než 49 % | 57 %lepší než 18 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vašatova 1438 316 žáků · 272 01 Kladno | 1910–29 | podprůměr | 77 %lepší než 12 % | 22,6lepší než 22 % | 13,7lepší než 48 % | 96 %lepší než 93 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Oty Pavla Buštěhrad 574 žáků · 273 43 Buštěhrad | 1410–20 | podprůměr | 71 %lepší než 7 % | 21,3lepší než 37 % | 14,7lepší než 25 % | 97 %lepší než 96 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Doberská 323 447 žáků · 272 04 Kladno | 146–25 | podprůměr | 84 %lepší než 21 % | 24,8lepší než 6 % | 14,3lepší než 34 % | 99 %lepší než 99 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Brandýsek 374 žáků · 273 41 Brandýsek | 1310–18 | podprůměr | 61 %lepší než 3 % | 20,8lepší než 43 % | 14,6lepší než 28 % | 94 %lepší než 87 % |
| 18 Základní škola Kladno, C. Boudy 1188 506 žáků · 272 01 Kladno | 123–28 | podprůměr | 92 %lepší než 41 % | 28,1lepší než 0 % | 15,0lepší než 19 % | 91 %lepší než 81 % |
| 18 Základní škola a mateřská škola Smečno 343 žáků · 273 05 Smečno | 123–28 | podprůměr | 87 %lepší než 26 % | 22,9lepší než 19 % | 14,6lepší než 28 % | 86 %lepší než 67 % |
| 20 Základní škola Kladno, Amálská 2511 501 žáků · 272 01 Kladno | 102–26 | podprůměr | 94 %lepší než 50 % | 27,8lepší než 1 % | 17,0lepší než 2 % | 89 %lepší než 77 % |
| 21 Základní škola Slaný, Komenského náměstí 618 446 žáků · 274 01 Slaný | 93–17 | slabší | 82 %lepší než 18 % | 23,5lepší než 14 % | 13,4lepší než 54 % | 68 %lepší než 33 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Jiráskova 457 255 žáků · 273 09 Kladno | 93–17 | slabší | 76 %lepší než 11 % | 28,3lepší než 0 % | 13,9lepší než 44 % | 94 %lepší než 90 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2116 534 žáků · 272 01 Kladno | 92–22 | slabší | 93 %lepší než 44 % | 23,2lepší než 16 % | 15,6lepší než 10 % | 71 %lepší než 39 % |
| 24 Základní škola Kladno, Moskevská 2929 593 žáků · 272 04 Kladno | 82–20 | slabší | 89 %lepší než 31 % | 25,8lepší než 2 % | 15,2lepší než 17 % | 91 %lepší než 81 % |
| 25 Masarykova jubilejní základní škola Hřebeč 193 žáků · 273 45 Hřebeč | 63–10 | slabší | 63 %lepší než 4 % | 19,3lepší než 58 % | 16,2lepší než 6 % | 79 %lepší než 52 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Svárov 191 žáků · 273 51 Svárov | 50–21 | slabší | 84 %lepší než 20 % | 21,2lepší než 37 % | 15,6lepší než 11 % | 71 %lepší než 38 % |
| 26 Základní škola Tuchlovice 368 žáků · 273 02 Tuchlovice | 52–9 | slabší | 71 %lepší než 7 % | 20,4lepší než 46 % | 15,3lepší než 14 % | 74 %lepší než 43 % |
| 28 Základní škola Slaný, Rabasova 821 718 žáků · 274 01 Slaný | 41–9 | slabší | 81 %lepší než 17 % | 23,9lepší než 11 % | 17,0lepší než 2 % | 96 %lepší než 93 % |
| 28 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Norská 2633 944 žáků · 272 01 Kladno | 42–7 | slabší | 73 %lepší než 9 % | 24,8lepší než 6 % | 15,1lepší než 17 % | 96 %lepší než 94 % |
| 28 Základní škola a Mateřská škola Zlonice 400 žáků · 273 71 Zlonice | 42–6 | slabší | 36 %lepší než 1 % | 22,2lepší než 25 % | 14,1lepší než 38 % | 74 %lepší než 44 % |
| 31 Základní škola Unhošť 652 žáků · 273 51 Unhošť | 21–3 | slabší | 73 %lepší než 9 % | 22,5lepší než 23 % | 16,3lepší než 5 % | 83 %lepší než 59 % |
| 31 Základní škola Slaný, Politických vězňů 777 685 žáků · 274 01 Slaný | 21–2 | slabší | 54 %lepší než 2 % | 25,4lepší než 4 % | 15,8lepší než 9 % | 98 %lepší než 97 % |
| 33 Základní škola Zvoleněves 229 žáků · 273 25 Zvoleněves | 10–2 | slabší | 56 %lepší než 2 % | 25,4lepší než 4 % | 16,5lepší než 4 % | 95 %lepší než 92 % |
| 33 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 670 žáků · 272 01 Kladno | 10–2 | slabší | 71 %lepší než 7 % | 26,8lepší než 1 % | 18,5lepší než 0 % | 94 %lepší než 89 % |
| 33 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Ukrajinská 2447 675 žáků · 272 01 Kladno | 10–2 | slabší | 74 %lepší než 9 % | 26,0lepší než 2 % | 17,4lepší než 2 % | 90 %lepší než 78 % |
| 36 Základní škola a Mateřská škola Kladno, Velvarská 1206 222 žáků · 273 09 Kladno | 00–3 | slabší | 76 %lepší než 11 % | 24,7lepší než 6 % | 16,7lepší než 3 % | 82 %lepší než 59 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.