Žebříček · okres Mladá Boleslav · 2025/26

Základní školy podle podmínek výuky – okres Mladá Boleslav

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléŽáků na tříduŽáků na učiteleNaplněnost
1 Základní škola Mladá Boleslav, Komenského nám. 76 325 žáků · 293 01 Mladá Boleslav 7462–84 nadprůměr 79 %lepší než 14 %14,8lepší než 93 %11,1lepší než 84 %88 %lepší než 73 %
2 Základní škola a Mateřská škola Březno 309 žáků · 294 06 Březno 6842–86 průměr 88 %lepší než 28 %17,2lepší než 77 %13,1lepší než 60 %94 %lepší než 88 %
3 Základní škola a mateřská škola Václava Vaňka 297 žáků · 294 29 Bezno 5850–64 průměr 67 %lepší než 5 %14,1lepší než 93 %11,0lepší než 85 %74 %lepší než 44 %
4 Základní škola Bakov nad Jizerou 463 žáků · 294 01 Bakov nad Jizerou 5346–60 průměr 100 %lepší než 86 %23,2lepší než 17 %14,4lepší než 32 %83 %lepší než 60 %
5 Masarykova základní škola a Mateřská škola Debř, Mladá Boleslav 254 žáků · 293 01 Mladá Boleslav 4239–46 průměr 100 %lepší než 86 %25,4lepší než 4 %15,9lepší než 8 %98 %lepší než 96 %
6 Základní škola a Mateřská škola Mladá Boleslav, 17. listopadu 1325 552 žáků · 293 01 Mladá Boleslav 3825–55 průměr 99 %lepší než 70 %24,0lepší než 10 %15,2lepší než 15 %99 %lepší než 98 %
7 Základní škola Mladá Boleslav, Komenského nám. 91 499 žáků · 293 01 Mladá Boleslav 2826–30 podprůměr 100 %lepší než 86 %26,3lepší než 1 %16,4lepší než 5 %83 %lepší než 61 %
7 Základní škola Kosmonosy 545 žáků · 293 06 Kosmonosy 2813–49 podprůměr 95 %lepší než 52 %22,7lepší než 21 %15,7lepší než 10 %98 %lepší než 97 %
9 Základní škola Benátky nad Jizerou, Pražská 135 486 žáků · 294 71 Benátky nad Jizerou 155–29 podprůměr 88 %lepší než 28 %22,1lepší než 27 %14,9lepší než 21 %88 %lepší než 74 %
10 Základní škola Mladá Boleslav, Václavkova 1082 764 žáků · 293 01 Mladá Boleslav 113–23 podprůměr 91 %lepší než 38 %23,2lepší než 17 %16,3lepší než 5 %88 %lepší než 72 %
10 Základní škola Mnichovo Hradiště, Studentská 895 593 žáků · 295 01 Mnichovo Hradiště 112–25 podprůměr 93 %lepší než 47 %23,7lepší než 13 %17,5lepší než 1 %85 %lepší než 64 %
12 Základní škola Bělá pod Bezdězem 457 žáků · 294 21 Bělá pod Bezdězem 105–18 podprůměr 79 %lepší než 14 %20,8lepší než 43 %13,8lepší než 45 %57 %lepší než 18 %
13 Základní škola Luštěnice 258 žáků · 294 42 Luštěnice 95–14 slabší 63 %lepší než 4 %21,5lepší než 34 %13,8lepší než 47 %74 %lepší než 43 %
13 Základní škola a Mateřská škola Mladá Boleslav, Jilemnického 1152 681 žáků · 293 01 Mladá Boleslav 92–19 slabší 88 %lepší než 30 %25,2lepší než 4 %15,9lepší než 8 %97 %lepší než 96 %
15 Základní škola Mnichovo Hradiště, Sokolovská 254 588 žáků · 295 01 Mnichovo Hradiště 81–21 slabší 91 %lepší než 38 %25,6lepší než 3 %16,7lepší než 3 %92 %lepší než 83 %
16 Základní škola T. G. Masaryka a Mateřská škola Mladá Boleslav 301 žáků · 293 01 Mladá Boleslav 74–11 slabší 57 %lepší než 2 %23,2lepší než 17 %14,5lepší než 29 %97 %lepší než 96 %
17 Základní škola Benátky nad Jizerou, Husovo náměstí 55 550 žáků · 294 71 Benátky nad Jizerou 53–7 slabší 61 %lepší než 3 %23,9lepší než 11 %15,0lepší než 20 %99 %lepší než 99 %
18 Základní škola Dr. Edvarda Beneše Mladá Boleslav 810 žáků · 293 01 Mladá Boleslav 31–7 slabší 79 %lepší než 14 %25,3lepší než 4 %15,8lepší než 9 %95 %lepší než 92 %
18 Základní škola T. G. Masaryka a Mateřská škola Dolní Bousov 429 žáků · 294 04 Dolní Bousov 31–7 slabší 73 %lepší než 9 %23,8lepší než 12 %15,2lepší než 17 %89 %lepší než 76 %
20 Základní škola a Mateřská škola Mladá Boleslav, Václavkova 1040 593 žáků · 293 01 Mladá Boleslav 21–6 slabší 79 %lepší než 14 %23,7lepší než 13 %15,4lepší než 13 %84 %lepší než 62 %
21 Základní škola a mateřská škola Dobrovice 452 žáků · 294 41 Dobrovice 00–1 slabší 73 %lepší než 8 %23,8lepší než 12 %16,5lepší než 4 %75 %lepší než 46 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.