Žebříček · okres Opava · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Opava
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 MŠ, ZŠ speciální a PrŠ Diakonie ČCE 94 žáků · 748 01 Hlučín | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 7,2lepší než 93 % | 4,5lepší než 98 % | 85 %lepší než 66 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Sudice 112 žáků · 747 25 Sudice | 9695–96 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,4lepší než 93 % | 9,4lepší než 93 % | 31 %lepší než 1 % |
| 3 Základní škola Oldřišov 137 žáků · 747 33 Oldřišov | 9593–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,2lepší než 86 % | 11,2lepší než 84 % | 62 %lepší než 25 % |
| 3 Základní škola Stěbořice 224 žáků · 747 51 Stěbořice | 9593–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,2lepší než 76 % | 12,2lepší než 75 % | 80 %lepší než 54 % |
| 3 Základní škola dr. Miroslava Tyrše, Hlučín 259 žáků · 748 01 Hlučín | 9588–99 | špička | 99 %lepší než 70 % | 17,3lepší než 76 % | 12,0lepší než 77 % | 93 %lepší než 85 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Chuchelná 195 žáků · 747 24 Chuchelná | 9493–95 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,3lepší než 82 % | 11,5lepší než 82 % | 62 %lepší než 24 % |
| 7 Základní škola Hlučín-Rovniny 436 žáků · 748 01 Hlučín | 9290–93 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,4lepší než 75 % | 12,2lepší než 75 % | 68 %lepší než 34 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola Skřipov 171 žáků · 747 45 Skřipov | 9188–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 19,0lepší než 61 % | 12,0lepší než 77 % | 76 %lepší než 47 % |
| 8 Základní škola Velké Hoštice 218 žáků · 747 31 Velké Hoštice | 9189–93 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,8lepší než 79 % | 11,7lepší než 79 % | 51 %lepší než 11 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola Šilheřovice 137 žáků · 747 15 Šilheřovice | 9079–98 | špička | 99 %lepší než 70 % | 15,2lepší než 86 % | 10,3lepší než 89 % | 57 %lepší než 18 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola Štěpánkovice 330 žáků · 747 28 Štěpánkovice | 8681–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,3lepší než 68 % | 13,8lepší než 46 % | 80 %lepší než 54 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Březová 189 žáků · 747 44 Březová | 8378–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,9lepší než 62 % | 13,0lepší než 63 % | 63 %lepší než 26 % |
| 13 Základní škola Opava, Šrámkova 4 220 žáků · 747 05 Opava | 7975–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,0lepší než 52 % | 11,8lepší než 79 % | 28 %lepší než 1 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Kobeřice 339 žáků · 747 27 Kobeřice | 7669–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,8lepší než 63 % | 13,9lepší než 42 % | 66 %lepší než 31 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Hať 324 žáků · 747 16 Hať | 7655–89 | nadprůměr | 98 %lepší než 68 % | 19,1lepší než 60 % | 13,4lepší než 54 % | 81 %lepší než 56 % |
| 16 Základní škola Ilji Hurníka Opava 281 žáků · 746 01 Opava | 7568–80 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,7lepší než 64 % | 13,6lepší než 51 % | 51 %lepší než 11 % |
| 16 Základní škola Hlučín 329 žáků · 748 01 Hlučín | 7558–86 | nadprůměr | 99 %lepší než 70 % | 20,6lepší než 45 % | 12,4lepší než 72 % | 73 %lepší než 42 % |
| 18 Základní škola Via Montessori 144 žáků · 748 01 Hlučín | 7150–86 | nadprůměr | 78 %lepší než 13 % | 16,0lepší než 83 % | 12,2lepší než 75 % | 99 %lepší než 99 % |
| 19 Základní škola Dolní Benešov 326 žáků · 747 22 Dolní Benešov | 7063–76 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,2lepší než 59 % | 14,0lepší než 40 % | 59 %lepší než 21 % |
| 20 Základní škola Nový svět, Opava 176 žáků · 747 05 Opava | 6961–76 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 19,6lepší než 56 % | 14,8lepší než 23 % | 78 %lepší než 51 % |
| 21 Základní škola Budišov nad Budišovkou 252 žáků · 747 87 Budišov nad Budišovkou | 6737–87 | průměr | 91 %lepší než 37 % | 16,8lepší než 79 % | 11,5lepší než 81 % | 63 %lepší než 26 % |
| 22 Základní škola a gymnázium Vítkov 411 žáků · 749 01 Vítkov | 6457–70 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 19,6lepší než 56 % | 14,1lepší než 38 % | 51 %lepší než 12 % |
| 23 Základní škola Mladecko 121 žáků · 747 54 Mladecko | 6130–85 | průměr | 84 %lepší než 21 % | 13,4lepší než 93 % | 10,4lepší než 88 % | 50 %lepší než 10 % |
| 24 Základní škola a mateřská škola Bohuslavice 271 žáků · 747 19 Bohuslavice | 6030–84 | průměr | 90 %lepší než 35 % | 16,9lepší než 78 % | 13,0lepší než 62 % | 75 %lepší než 46 % |
| 24 Základní škola Kravaře 513 žáků · 747 21 Kravaře | 6052–66 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,4lepší než 35 % | 14,2lepší než 35 % | 72 %lepší než 41 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Slavkov 303 žáků · 747 57 Slavkov | 5749–64 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 23,3lepší než 16 % | 14,7lepší než 26 % | 92 %lepší než 83 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Ludgeřovice 634 žáků · 747 14 Ludgeřovice | 5751–62 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,6lepší než 22 % | 15,2lepší než 17 % | 93 %lepší než 87 % |
| 28 Základní škola Opava-Kylešovice 444 žáků · 747 06 Opava | 4841–55 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,2lepší než 26 % | 13,9lepší než 43 % | 54 %lepší než 15 % |
| 29 Základní škola Opava, Mařádkova 15 - 461 žáků · 746 01 Opava | 4626–69 | průměr | 93 %lepší než 44 % | 19,2lepší než 59 % | 12,5lepší než 71 % | 47 %lepší než 7 % |
| 30 Základní škola T. G. Masaryka Opava 506 žáků · 746 01 Opava | 4224–66 | průměr | 95 %lepší než 51 % | 21,1lepší než 39 % | 12,5lepší než 70 % | 54 %lepší než 15 % |
| 31 Základní škola Hradec nad Moravicí 335 žáků · 747 41 Hradec nad Moravicí | 3515–65 | průměr | 92 %lepší než 39 % | 18,6lepší než 65 % | 14,1lepší než 39 % | 67 %lepší než 32 % |
| 32 Základní škola Opava, Englišova 82 - 687 žáků · 746 01 Opava | 3218–54 | průměr | 98 %lepší než 67 % | 22,2lepší než 26 % | 15,0lepší než 20 % | 81 %lepší než 56 % |
| 33 Základní škola Opava, Otická 18 - 560 žáků · 746 01 Opava | 3118–51 | průměr | 96 %lepší než 55 % | 25,5lepší než 3 % | 14,4lepší než 31 % | 100 %lepší než 100 % |
| 34 Základní škola Opava, Boženy Němcové 2 - 466 žáků · 746 01 Opava | 3028–33 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 25,9lepší než 2 % | 16,4lepší než 5 % | 86 %lepší než 69 % |
| 35 Základní škola Opava, Vrchní 19 - 498 žáků · 747 05 Opava | 2112–30 | podprůměr | 100 %lepší než 72 % | 27,7lepší než 1 % | 15,5lepší než 12 % | 80 %lepší než 55 % |
| 36 Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2 - 503 žáků · 747 05 Opava | 1910–30 | podprůměr | 85 %lepší než 22 % | 21,0lepší než 40 % | 13,4lepší než 55 % | 63 %lepší než 26 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.