Žebříček · okres Svitavy · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Svitavy
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola Vítějeves 91 žáků · 569 06 Vítějeves | 9896–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,2lepší než 86 % | 10,6lepší než 87 % | 75 %lepší než 45 % |
| 2 Základní škola Březová nad Svitavou 146 žáků · 569 02 Březová nad Svitavou | 9493–95 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,2lepší než 82 % | 11,3lepší než 83 % | 61 %lepší než 23 % |
| 3 Základní škola a mateřská škola Chornice 69 žáků · 569 42 Chornice | 9385–98 | špička | 100 %lepší než 72 % | 9,9lepší než 93 % | 7,2lepší než 98 % | 22 %lepší než 0 % |
| 4 Základní škola ŠKOLAMYŠL 78 žáků · 570 01 Litomyšl | 9072–99 | špička | 98 %lepší než 68 % | 9,8lepší než 93 % | 12,2lepší než 75 % | 66 %lepší než 31 % |
| 5 Základní škola a mateřská škola Křenov 121 žáků · 569 22 Křenov | 8872–98 | nadprůměr | 98 %lepší než 68 % | 13,4lepší než 93 % | 10,7lepší než 87 % | 37 %lepší než 2 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola, Jaroměřice 156 žáků · 569 44 Jaroměřice | 8770–97 | nadprůměr | 99 %lepší než 68 % | 17,3lepší než 75 % | 12,5lepší než 71 % | 78 %lepší než 51 % |
| 7 Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná 157 žáků · 569 62 Sebranice | 8581–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 17,4lepší než 74 % | 12,7lepší než 68 % | 45 %lepší než 6 % |
| 8 Základní škola a mateřská škola Svitavy, Riegrova 4 278 žáků · 568 02 Svitavy | 8174–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,5lepší než 66 % | 14,1lepší než 39 % | 76 %lepší než 47 % |
| 9 Základní škola Litomyšl, U Školek 1117 390 žáků · 570 01 Litomyšl | 7771–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,7lepší než 32 % | 13,9lepší než 42 % | 93 %lepší než 86 % |
| 10 Základní škola Bystré 252 žáků · 569 92 Bystré | 7264–79 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,0lepší než 40 % | 13,5lepší než 52 % | 72 %lepší než 40 % |
| 11 Základní škola Svitavy, T. G. Masaryka 27 288 žáků · 568 02 Svitavy | 6943–87 | průměr | 96 %lepší než 55 % | 20,6lepší než 45 % | 12,5lepší než 71 % | 85 %lepší než 64 % |
| 12 Základní škola Litomyšl, T. G. Masaryka 1145 351 žáků · 570 01 Litomyšl | 6849–83 | průměr | 99 %lepší než 70 % | 20,7lepší než 44 % | 13,3lepší než 57 % | 78 %lepší než 51 % |
| 13 Masarykova základní škola Morašice 153 žáků · 569 51 Morašice | 6637–86 | průměr | 85 %lepší než 24 % | 15,3lepší než 86 % | 9,9lepší než 91 % | 64 %lepší než 27 % |
| 13 Základní škola Svitavy, Felberova 2 477 žáků · 568 02 Svitavy | 6660–72 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,7lepší než 32 % | 13,8lepší než 45 % | 76 %lepší než 47 % |
| 15 Základní škola U Kostela Moravská Třebová 306 žáků · 571 01 Moravská Třebová | 6338–82 | průměr | 87 %lepší než 27 % | 17,0lepší než 78 % | 12,1lepší než 76 % | 77 %lepší než 48 % |
| 16 Základní škola Na Lukách Polička 385 žáků · 572 01 Polička | 5445–62 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,4lepší než 35 % | 14,1lepší než 39 % | 59 %lepší než 21 % |
| 17 Základní škola Moravská Třebová 585 žáků · 571 01 Moravská Třebová | 4425–67 | průměr | 92 %lepší než 43 % | 20,9lepší než 41 % | 14,0lepší než 40 % | 92 %lepší než 84 % |
| 18 Základní škola Litomyšl, Zámecká 496 570 žáků · 570 01 Litomyšl | 3821–62 | průměr | 98 %lepší než 66 % | 23,8lepší než 12 % | 14,5lepší než 28 % | 92 %lepší než 84 % |
| 19 Masarykova základní škola Polička 720 žáků · 572 01 Polička | 3017–49 | průměr | 93 %lepší než 46 % | 21,8lepší než 30 % | 13,5lepší než 53 % | 69 %lepší než 35 % |
| 20 Základní škola a mateřská škola Svitavy, Sokolovská 1 352 žáků · 568 02 Svitavy | 2814–47 | podprůměr | 85 %lepší než 23 % | 20,7lepší než 44 % | 13,4lepší než 54 % | 81 %lepší než 56 % |
| 21 Mateřská škola a základní škola TALENT Pardubice s.r.o. 117 žáků · 572 01 Polička | 2520–31 | podprůměr | 44 %lepší než 1 % | 3,6lepší než 93 % | 13,0lepší než 62 % | 28 %lepší než 1 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.