Žebříček · okres Vsetín · 2025/26

Základní školy podle podmínek výuky – okres Vsetín

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléŽáků na tříduŽáků na učiteleNaplněnost
1 Základní škola INTEGRA Vsetín 174 žáků · 755 01 Vsetín 9999–99 špička 100 %lepší než 86 %15,8lepší než 84 %11,1lepší než 84 %87 %lepší než 70 %
2 Základní škola Záhumení, Rožnov p. R. 86 žáků · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 9594–96 špička 100 %lepší než 86 %14,3lepší než 93 %11,1lepší než 85 %48 %lepší než 8 %
3 Základní škola a Mateřská škola Poličná 276 164 žáků · 757 01 Poličná 9492–97 špička 100 %lepší než 86 %18,2lepší než 69 %12,2lepší než 75 %82 %lepší než 58 %
4 Základní škola Francova Lhota 144 žáků · 756 14 Francova Lhota 9291–93 špička 100 %lepší než 86 %16,0lepší než 83 %11,2lepší než 84 %44 %lepší než 5 %
4 Základní škola Růžďka 132 žáků · 756 25 Růžďka 9288–94 špička 100 %lepší než 86 %14,7lepší než 93 %12,9lepší než 65 %57 %lepší než 18 %
6 Základní škola Hovězí 272 žáků · 756 01 Hovězí 8886–90 nadprůměr 100 %lepší než 86 %17,0lepší než 78 %12,5lepší než 70 %53 %lepší než 14 %
7 Základní škola Videčská, Rožnov p. R. 320 žáků · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 8582–88 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,8lepší než 63 %12,2lepší než 74 %53 %lepší než 14 %
8 Základní škola Nový Hrozenkov 226 žáků · 756 04 Nový Hrozenkov 8481–87 nadprůměr 100 %lepší než 86 %17,4lepší než 75 %12,8lepší než 66 %42 %lepší než 4 %
8 Základní škola Velké Karlovice 172 žáků · 756 06 Velké Karlovice 8480–87 nadprůměr 100 %lepší než 86 %19,1lepší než 60 %12,0lepší než 77 %49 %lepší než 9 %
10 Základní škola Vsetín, Sychrov 97 431 žáků · 755 01 Vsetín 8371–92 nadprůměr 97 %lepší než 62 %19,6lepší než 56 %12,3lepší než 73 %90 %lepší než 77 %
10 Základní škola T. G. Masaryka Horní Bečva 285 žáků · 756 57 Horní Bečva 8379–87 nadprůměr 100 %lepší než 86 %19,0lepší než 61 %13,0lepší než 61 %66 %lepší než 31 %
12 Základní škola Lešná 188 žáků · 756 41 Lešná 8176–86 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,8lepší než 63 %12,8lepší než 65 %52 %lepší než 13 %
12 Základní škola a Mateřská škola Karolinka 176 žáků · 756 05 Karolinka 8176–85 nadprůměr 100 %lepší než 86 %19,6lepší než 56 %12,4lepší než 71 %51 %lepší než 11 %
14 Základní škola Vojtěcha Jasného Kelč 284 žáků · 756 43 Kelč 8075–84 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,9lepší než 61 %13,2lepší než 58 %59 %lepší než 20 %
15 Základní škola Jablůnka 204 žáků · 756 23 Jablůnka 7871–84 nadprůměr 100 %lepší než 86 %17,0lepší než 78 %13,9lepší než 43 %52 %lepší než 13 %
16 Základní škola 5. května, Rožnov p. R. 464 žáků · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 7772–82 nadprůměr 100 %lepší než 86 %19,3lepší než 58 %14,2lepší než 36 %80 %lepší než 54 %
17 Základní škola Sedmikráska 162 žáků · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 7670–82 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,0lepší než 71 %15,3lepší než 14 %85 %lepší než 66 %
18 Základní škola Horní Lideč 289 žáků · 756 12 Horní Lideč 7453–88 nadprůměr 96 %lepší než 57 %18,1lepší než 70 %11,4lepší než 83 %54 %lepší než 14 %
19 Základní škola a Mateřská škola Vsetín, Luh 1544 401 žáků · 755 01 Vsetín 7147–88 nadprůměr 94 %lepší než 49 %17,4lepší než 75 %12,3lepší než 74 %67 %lepší než 32 %
19 Základní škola Zašová 334 žáků · 756 51 Zašová 7165–77 nadprůměr 100 %lepší než 86 %19,7lepší než 55 %14,8lepší než 22 %84 %lepší než 62 %
19 Základní škola Zubří 478 žáků · 756 54 Zubří 7164–76 nadprůměr 100 %lepší než 86 %20,8lepší než 43 %13,9lepší než 43 %76 %lepší než 47 %
22 Základní škola a mateřská škola Hutisko-Solanec 205 žáků · 756 62 Hutisko-Solanec 7062–78 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,6lepší než 65 %14,1lepší než 37 %57 %lepší než 18 %
23 Základní škola Valašské Meziříčí, Žerotínova 376 435 žáků · 757 01 Valašské Meziříčí 6458–69 průměr 100 %lepší než 86 %21,8lepší než 31 %15,2lepší než 16 %95 %lepší než 90 %
24 Základní škola Pod Skalkou, Rožnov p. R. 368 žáků · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 6356–69 průměr 100 %lepší než 86 %20,4lepší než 46 %14,7lepší než 25 %77 %lepší než 49 %
24 Základní škola Halenkov 293 žáků · 756 03 Halenkov 6334–85 průměr 93 %lepší než 45 %17,2lepší než 76 %12,4lepší než 72 %54 %lepší než 15 %
26 Základní škola a Mateřská škola Vsetín, Trávníky 1217 470 žáků · 755 01 Vsetín 5838–75 průměr 99 %lepší než 69 %19,6lepší než 56 %14,1lepší než 38 %70 %lepší než 36 %
26 Základní škola a Mateřská škola Vsetín, Ohrada 1876 527 žáků · 755 01 Vsetín 5838–74 průměr 97 %lepší než 61 %21,1lepší než 39 %14,3lepší než 33 %96 %lepší než 93 %
28 Základní škola Salvátor 208 žáků · 757 01 Valašské Meziříčí 5747–66 průměr 100 %lepší než 86 %23,1lepší než 17 %14,7lepší než 26 %90 %lepší než 79 %
29 Základní škola Vsetín, Rokytnice 436 413 žáků · 755 01 Vsetín 5640–71 průměr 100 %lepší než 71 %21,7lepší než 31 %13,9lepší než 43 %83 %lepší než 60 %
30 Základní škola Valašské Meziříčí, Vyhlídka 380 407 žáků · 757 01 Valašské Meziříčí 4527–66 průměr 97 %lepší než 59 %20,4lepší než 48 %14,1lepší než 38 %73 %lepší než 42 %
31 Základní škola Valašské Meziříčí, Šafaříkova 726 554 žáků · 757 01 Valašské Meziříčí 4027–58 průměr 99 %lepší než 70 %24,1lepší než 10 %14,9lepší než 21 %98 %lepší než 97 %
32 Základní škola Valašské Meziříčí, Křižná 167 593 žáků · 757 01 Valašské Meziříčí 3422–50 průměr 86 %lepší než 26 %19,8lepší než 54 %13,4lepší než 54 %79 %lepší než 52 %
32 Základní škola Valašská Bystřice 202 žáků · 756 27 Valašská Bystřice 3411–68 průměr 90 %lepší než 34 %20,2lepší než 50 %12,7lepší než 67 %58 %lepší než 19 %
34 Základní škola Valašská Polanka 268 žáků · 756 11 Valašská Polanka 3316–58 průměr 85 %lepší než 23 %17,9lepší než 72 %12,9lepší než 64 %50 %lepší než 10 %
34 Základní škola a Mateřská škola Liptál 186 žáků · 756 31 Liptál 3312–65 průměr 87 %lepší než 26 %20,7lepší než 44 %12,4lepší než 72 %69 %lepší než 35 %
36 Základní škola a mateřská škola Dolní Bečva 172 žáků · 756 55 Dolní Bečva 3212–64 průměr 85 %lepší než 22 %19,1lepší než 60 %13,2lepší než 58 %72 %lepší než 39 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.