Žebříček · okres Zlín · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Zlín
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 2ika, základní škola Zlín s.r.o. 107 žáků · 760 01 Zlín | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,4lepší než 93 % | 10,0lepší než 90 % | 89 %lepší než 76 % |
| 1 ORBIS, Mateřská škola, Základní škola a Střední škola, s.r.o. 120 žáků · 760 01 Zlín | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,9lepší než 93 % | 6,4lepší než 98 % | 83 %lepší než 62 % |
| 3 Základní škola Trnava, okr. Zlín 123 žáků · 763 18 Trnava | 9999–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 13,7lepší než 93 % | 11,2lepší než 84 % | 82 %lepší než 58 % |
| 4 Základní škola Tlumačov 155 žáků · 763 62 Tlumačov | 9392–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,5lepší než 85 % | 11,3lepší než 83 % | 52 %lepší než 12 % |
| 4 Základní škola Lukov 159 žáků · 763 17 Lukov | 9389–95 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,7lepší než 73 % | 12,8lepší než 66 % | 80 %lepší než 55 % |
| 6 Základní škola Emila Zátopka Zlín 359 žáků · 761 25 Zlín | 9291–93 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,1lepší než 77 % | 11,6lepší než 81 % | 58 %lepší než 19 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Nedašov 278 žáků · 763 32 Nedašov | 9087–92 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,4lepší než 75 % | 12,6lepší než 68 % | 66 %lepší než 31 % |
| 8 Základní škola Fryšták 337 žáků · 763 16 Fryšták | 8986–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,7lepší než 64 % | 13,0lepší než 63 % | 78 %lepší než 51 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Újezd 246 žáků · 763 25 Újezd | 8681–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,9lepší než 62 % | 12,9lepší než 64 % | 70 %lepší než 37 % |
| 10 Základní škola Zlín, Slovenská 3076 549 žáků · 760 01 Zlín | 8474–91 | nadprůměr | 98 %lepší než 65 % | 18,3lepší než 68 % | 12,9lepší než 63 % | 86 %lepší než 67 % |
| 11 Základní škola Luhačovice 527 žáků · 763 26 Luhačovice | 8280–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,3lepší než 49 % | 12,4lepší než 72 % | 66 %lepší než 30 % |
| 12 Základní škola Vlachovice 181 žáků · 763 24 Vlachovice | 8073–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,1lepší než 50 % | 13,2lepší než 57 % | 72 %lepší než 41 % |
| 13 1. základní škola Napajedla 271 žáků · 763 61 Napajedla | 7971–84 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,9lepší než 42 % | 13,8lepší než 45 % | 87 %lepší než 70 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Mysločovice 364 žáků · 763 01 Mysločovice | 7670–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,2lepší než 49 % | 14,7lepší než 25 % | 91 %lepší než 81 % |
| 15 Základní škola Komenského II, Zlín 562 žáků · 761 63 Zlín | 7267–78 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,6lepší než 33 % | 14,3lepší než 34 % | 92 %lepší než 84 % |
| 16 Základní škola Slavičín 503 žáků · 763 21 Slavičín | 6964–74 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 19,4lepší než 57 % | 13,7lepší než 48 % | 49 %lepší než 9 % |
| 17 Základní škola Zlín, Mikoláše Alše 558 522 žáků · 760 01 Zlín | 6661–71 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,7lepší než 21 % | 14,4lepší než 30 % | 95 %lepší než 90 % |
| 18 Základní škola Valašské Klobouky 558 žáků · 766 01 Valašské Klobouky | 6356–69 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,5lepší než 34 % | 13,9lepší než 42 % | 72 %lepší než 39 % |
| 19 Základní škola Trávníky Otrokovice 404 žáků · 765 02 Otrokovice | 6137–80 | průměr | 96 %lepší než 56 % | 18,4lepší než 68 % | 13,3lepší než 56 % | 62 %lepší než 25 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Halenkovice 186 žáků · 763 63 Halenkovice | 6130–85 | průměr | 87 %lepší než 26 % | 16,9lepší než 79 % | 12,4lepší než 72 % | 78 %lepší než 50 % |
| 21 Základní škola Komenského I, Zlín 521 žáků · 761 75 Zlín | 5649–62 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,7lepší než 32 % | 15,2lepší než 16 % | 87 %lepší než 70 % |
| 22 2. základní škola Napajedla 481 žáků · 763 61 Napajedla | 5548–62 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,9lepší než 41 % | 14,2lepší než 35 % | 59 %lepší než 21 % |
| 23 Základní škola Zlín, Okružní 4685 613 žáků · 760 05 Zlín | 5447–61 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,1lepší než 38 % | 14,2lepší než 35 % | 61 %lepší než 23 % |
| 24 Základní škola Brumov - Bylnice 498 žáků · 763 31 Brumov-Bylnice | 5345–60 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,8lepší než 43 % | 14,3lepší než 33 % | 54 %lepší než 14 % |
| 25 Základní škola Zlín, Komenského 78 393 žáků · 763 02 Zlín | 5244–59 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,8lepší než 30 % | 15,0lepší než 19 % | 82 %lepší než 58 % |
| 26 Základní škola Vizovice 644 žáků · 763 12 Vizovice | 4630–63 | průměr | 99 %lepší než 70 % | 22,2lepší než 26 % | 14,9lepší než 22 % | 92 %lepší než 83 % |
| 27 Základní škola Slušovice 489 žáků · 763 15 Slušovice | 4439–49 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,2lepší než 25 % | 15,5lepší než 12 % | 82 %lepší než 57 % |
| 28 Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří 199 žáků · 763 33 Štítná nad Vláří-Popov | 4225–65 | průměr | 99 %lepší než 70 % | 22,1lepší než 27 % | 13,3lepší než 56 % | 57 %lepší než 18 % |
| 29 Základní škola Zlín, Křiby 4788 634 žáků · 760 05 Zlín | 4036–42 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 23,5lepší než 14 % | 16,8lepší než 3 % | 91 %lepší než 79 % |
| 30 Základní škola Zlín, Štefánikova 2514 425 žáků · 760 01 Zlín | 3734–41 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 23,6lepší než 13 % | 16,7lepší než 3 % | 89 %lepší než 75 % |
| 31 Základní škola Zlín, Dřevnická 1790 371 žáků · 760 01 Zlín | 3631–41 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,6lepší než 45 % | 15,5lepší než 12 % | 39 %lepší než 3 % |
| 32 Základní škola T.G. Masaryka Otrokovice 455 žáků · 765 02 Otrokovice | 3015–51 | průměr | 89 %lepší než 31 % | 21,7lepší než 32 % | 13,4lepší než 54 % | 84 %lepší než 63 % |
| 33 Základní škola Zlín, Nová cesta 268 468 žáků · 763 14 Zlín | 2915–49 | podprůměr | 96 %lepší než 56 % | 23,4lepší než 15 % | 15,0lepší než 20 % | 94 %lepší než 88 % |
| 34 Základní škola a Mateřská škola Želechovice nad Dřevnicí 363 žáků · 763 11 Želechovice nad Dřevnicí | 2713–46 | podprůměr | 85 %lepší než 24 % | 20,2lepší než 50 % | 13,4lepší než 53 % | 73 %lepší než 41 % |
| 35 Základní škola Zlín, tř. Svobody 868 460 žáků · 763 02 Zlín | 2211–37 | podprůměr | 85 %lepší než 23 % | 20,0lepší než 52 % | 15,2lepší než 17 % | 92 %lepší než 83 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.