Obory · přijímačky 2026
Zemědělské a přírodovědné obory v Kraji Vysočina
Zemědělské a přírodovědné obory v Kraji Vysočina v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 17 škol – dohromady 39 oborů s 765 místy.
- Škol
- 17
- 39 oborů · 765 míst
- Stačilo bodů – medián
- 25ze 100
- od 19 do 37
- Přihlášek na místo
- 1,8
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 138
- u 24 oborů
Na přijetí stačilo od 19 bodů (Agro-technická střední škola Bystřice nad Pernštejnem) po 37 bodů (VOŠ a SŠ veter., zeměd. a zdrav. Třebíč); u poloviny oborů stačilo nejvýš 25 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 28 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 1,8 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 24 oborů (138 míst). Soukromé nebo církevní: 4 z 17 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 16 z 17 škol.
Školy a obory v Kraji Vysočina
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| VOŠ a SŠ veter., zeměd. a zdrav. TřebíčVeterinářství · Třebíč · internát | 30 | 3,2 | 37 | mírný převis | ≈ podprůměr | – |
| OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS a JŠ s právem SJZAnalýza potravin · Jihlava · internát | 26 | 1,3 | 31 | volné | 72 | 6 |
| Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední školaMechanizace a služby · Světlá nad Sázavou · internát | 24 | 1,6 | 26 | volné | 2 | 7 |
| Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední školaAgropodnikání · Světlá nad Sázavou · Ekologické a konvenční zemědělství · internát | 16 | 2,9 | 25 | volné | 2 | – |
| Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední školaAgropodnikání · Světlá nad Sázavou · Chov koní a jezdectví · internát | 14 | 1,9 | 25 | volné | 2 | – |
| Soukromá střední škola zemědělská s.r.o.Agropodnikání · Budišov · internát | 27 | 1,5 | 23 | volné | 16 | 5 |
| VOŠ a SŠ veter., zeměd. a zdrav. TřebíčAgropodnikání · Třebíč · internát | 30 | 1,9 | 22 | volné | ≈ podprůměr | 9 |
| Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední školaChovatelství · Světlá nad Sázavou · Kynologie · internát | 30 | 2,4 | 22 | volné | 2 | – |
| Agro-technická střední škola Bystřice nad PernštejnemAgropodnikání · Bystřice nad Pernštejnem · internát | 30 | 1,0 | 19 | volné | 6 | 7 |
| Agro-technická střední škola Bystřice nad PernštejnemOpravář zemědělských strojů · Bystřice nad Pernštejnem · internát | 24 | 2,0 | bez zkoušky | 6 | 1 | |
| Agro-technická střední škola Bystřice nad PernštejnemZemědělec – farmář · Bystřice nad Pernštejnem · Farmářka - farmář · internát | 12 | 1,4 | bez zkoušky | 6 | 6 | |
| Agro-technická střední škola Bystřice nad PernštejnemZemědělské práce · Bystřice nad Pernštejnem · internát | 14 | 0,6 | bez zkoušky | 6 | – | |
| Bráfova akademie, SŠ a JazŠCukrář · Třebíč · internát | 30 | 2,2 | bez zkoušky | 81 | 3 | |
| Gastro-technická střední škola Velké MeziříčíMechanizace a služby · Velké Meziříčí · internát | 15 | 0,3 | – | 7 | – | |
| Gastro-technická střední škola Velké MeziříčíOpravář zemědělských strojů · Velké Meziříčí · internát | 40 | 0,7 | bez zkoušky | 7 | 7 | |
| Montessori střední škola, základní škola a mateřská škola PolnáEkologie a životní prostředí · Polná · internát | 10 | 0,9 | – | – | 8 | |
| Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův BrodCukrář · Havlíčkův Brod · internát | 18 | 2,9 | bez zkoušky | 54 | 2 | |
| Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův BrodPekař · Havlíčkův Brod · internát | 12 | 1,0 | bez zkoušky | 54 | 7 | |
| Soukromá střední škola zemědělská s.r.o.Zemědělec – farmář · Budišov · Zemědělec - farmář · internát | 8 | 3,8 | bez zkoušky | 16 | – | |
| Střední odborná škola Jana Tiraye Velká BítešCukrář · Velká Bíteš | 12 | 1,9 | bez zkoušky | 7 | 1 | |
| Střední odborná škola Nové Město na MoravěLesní mechanizátor · Nové Město na Moravě · internát | 10 | 3,0 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední odborná škola Nové Město na MoravěOpravář lesnických strojů · Nové Město na Moravě · internát | 20 | 3,1 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední odborná škola, Střední odborné učiliště a Základní škola TřešťCukrář · Kostelec · pracoviště Třešť, K Valše 1251 · internát | 14 | 2,6 | bez zkoušky | ≈ průměr | – | |
| Střední odborná škola, Střední odborné učiliště a Základní škola TřešťPotravinářská výroba · Kostelec · Cukrář, cukrářská výroba - pracoviště Černovice · internát | 6 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ průměr | – | |
| Střední odborná škola, Střední odborné učiliště a Základní škola TřešťPotravinářská výroba · Kostelec · Cukrář, cukrářská výroba - pracoviště Třešť, K Valše 1251/38 · internát | 14 | 2,4 | bez zkoušky | ≈ průměr | – | |
| Střední odborná škola, Střední odborné učiliště a Základní škola TřešťPotravinářská výroba · Kostelec · Řeznicko-uzenářská výroba - pracoviště Třešť, K Valše 1251/38 · internát | 7 | 0,9 | bez zkoušky | ≈ průměr | – | |
| Střední odborná škola, Střední odborné učiliště a Základní škola TřešťZahradnické práce · Kostelec · pracoviště Třešť, K Valše 1251/38 · internát | 14 | 1,7 | bez zkoušky | ≈ průměr | 5 | |
| Střední odborná škola, Střední odborné učiliště a Základní škola TřešťZahradník · Kostelec · pracoviště Třešť, K Valše 1251/38 · internát | 10 | 1,7 | bez zkoušky | ≈ průměr | 5 | |
| Střední odborná škola, Střední odborné učiliště a Základní škola TřešťŘezník – uzenář · Kostelec · pracoviště Třešť, K Valše 1251/38 · internát | 10 | 0,6 | bez zkoušky | ≈ průměr | 3 | |
| Střední průmyslová škola TřebíčOpravář zemědělských strojů · Kožichovice · internát | 23 | 1,9 | bez zkoušky | 67 | – | |
| Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště PelhřimovOpravář zemědělských strojů · Kamenice nad Lipou · internát | 30 | 1,4 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště PelhřimovZemědělec – farmář · Kamenice nad Lipou · internát | 24 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| Střední škola Adolpha KolpingaCukrář · Žďár nad Sázavou · internát | 23 | 3,4 | bez zkoušky | 42 | – | |
| Střední škola řemesel a služeb Moravské BudějoviceOpravář zemědělských strojů · Moravské Budějovice · internát | 26 | 1,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 8 | |
| Vyšší odborná škola a Střední škola hotelová SČMSD Pelhřimov, s.r.o.Cukrář · Pelhřimov · internát | 24 | 1,1 | bez zkoušky | 24 | 8 | |
| Vyšší odborná škola a Střední škola hotelová SČMSD Pelhřimov, s.r.o.Pekař · Pelhřimov · internát | 10 | 0,3 | bez zkoušky | 24 | 10 | |
| Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední školaJezdec a chovatel koní · Světlá nad Sázavou · internát | 24 | 2,4 | bez zkoušky | 2 | 5 | |
| Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední školaOpravář zemědělských strojů · Světlá nad Sázavou · internát | 30 | 1,9 | bez zkoušky | 2 | 10 | |
| Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední školaZemědělec – farmář · Světlá nad Sázavou · internát | 24 | 2,2 | bez zkoušky | 2 | 3 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Kraji Vysočina.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Cukrář | 6 | bez zkoušky |
| Opravář zemědělských strojů | 6 | bez zkoušky |
| Agropodnikání | 4 | 23 |
| Zemědělec – farmář | 4 | bez zkoušky |
| Potravinářská výroba | 1 | bez zkoušky |
| Mechanizace a služby | 2 | 26 |
| Pekař | 2 | bez zkoušky |
| Analýza potravin | 1 | 31 |
| Chovatelství | 1 | 22 |
| Ekologie a životní prostředí | 1 | bez zkoušky |
| Jezdec a chovatel koní | 1 | bez zkoušky |
| Lesní mechanizátor | 1 | bez zkoušky |
| Opravář lesnických strojů | 1 | bez zkoušky |
| Veterinářství | 1 | 37 |
| Zahradnické práce | 1 | bez zkoušky |
| Zahradník | 1 | bez zkoušky |
| Zemědělské práce | 1 | bez zkoušky |
| Řezník – uzenář | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Jihlava Kam se dostanu s mými body?
Zemědělské a přírodovědné obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – zemědělské a přírodovědné obory v Kraji Vysočina?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 19 bodů (Agro-technická střední škola Bystřice nad Pernštejnem) po 37 bodů (VOŠ a SŠ veter., zeměd. a zdrav. Třebíč). U poloviny oborů stačilo nejvýš 25 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Kraji Vysočina nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: VOŠ a SŠ veter., zeměd. a zdrav. Třebíč (Veterinářství) – 37 bodů, 3,2 přihlášky na místo; OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS a JŠ s právem SJZ, Jihlava (Analýza potravin) – 31 bodů, 1,3 přihlášky na místo; Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola, Světlá nad Sázavou (Mechanizace a služby) – 26 bodů, 1,6 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – zemědělské a přírodovědné obory v Kraji Vysočina?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 24 oborů s 138 místy, nejvíc míst: Vyšší odborná škola a Střední škola hotelová SČMSD Pelhřimov, s.r.o. (10 míst); Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola, Světlá nad Sázavou (10 míst); VOŠ a SŠ veter., zeměd. a zdrav. Třebíč (9 míst).
Kolik škol nabízí zemědělské a přírodovědné obory v Kraji Vysočina?
Zemědělské a přírodovědné obory v Kraji Vysočina v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 17 škol s 765 místy. Soukromé nebo církevní jsou 4 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na zemědělské a přírodovědné obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 11 oborů, 28 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.