Obory · přijímačky 2026
Zemědělské a přírodovědné obory v Ústeckém kraji
Zemědělské a přírodovědné obory v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 19 škol – dohromady 44 oborů s 936 místy.
- Škol
- 19
- 44 oborů · 936 míst
- Stačilo bodů – medián
- 21,5ze 100
- od 10 do 31
- Přihlášek na místo
- 2,0
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 187
- u 25 oborů
Na přijetí stačilo od 10 bodů (Střední lesnická škola a Střední odborná škola, Šluknov) po 31 bodů (SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. Komerse); u poloviny oborů stačilo nejvýš 21,5 bodu ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 36 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 25 oborů (187 míst). Soukromé nebo církevní: 2 z 19 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 13 z 19 škol.
Školy a obory v Ústeckém kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. KomerseVeterinářství · Děčín · internát | 28 | 4,0 | 31 | volné | 53 | – |
| SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. KomerseAgropodnikání · Děčín · internát | 25 | 2,4 | 26 | volné | 53 | – |
| SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. KomerseZahradnictví · Děčín · internát | 16 | 1,9 | 24 | volné | 53 | 8 |
| Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad LabemAgropodnikání · Vědomice | 30 | 2,4 | 24 | volné | 84 | – |
| SOŠ pro ochr. a obn. ŽP-Schola HumanitasEkologie a životní prostředí · Litvínov · Ochrana životního prostředí · internát | 45 | 2,3 | 19 | volné | 85 | – |
| SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. KomerseEkologie a životní prostředí · Děčín · internát | 16 | 2,4 | 19 | volné | 53 | 10 |
| OA a SOŠ zemědělská a ekologickáAgropodnikání · Žatec | 30 | 1,7 | 15 | volné | 32 | – |
| Střední lesnická škola a Střední odborná škola, ŠluknovLesnictví · Šluknov · internát | 26 | 1,7 | 10 | volné | 56 | 2 |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyCukrář · Podbořany · internát | 15 | 4,0 | bez zkoušky | 1 | – | |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyOpravář zemědělských strojů · Podbořany · internát | 30 | 1,9 | bez zkoušky | 1 | 4 | |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyOpravářské práce · Podbořany · internát | 8 | 3,1 | bez zkoušky | 1 | – | |
| Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, TepliceCukrář · Teplice · internát | 32 | 3,8 | bez zkoušky | 39 | – | |
| Střední lesnická škola a Střední odborná škola, ŠluknovLesnické práce · Šluknov · internát | 18 | 0,9 | bez zkoušky | 56 | 8 | |
| Střední lesnická škola a Střední odborná škola, ŠluknovLesní mechanizátor · Šluknov · internát | 18 | 1,3 | bez zkoušky | 56 | 8 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad LabemCukrář · Roudnice nad Labem · internát | 24 | 3,2 | bez zkoušky | 91 | – | |
| Střední odborná škola technická a zahradnická, LovosiceOpravář zemědělských strojů · Vrbičany · internát | 30 | 1,8 | bez zkoušky | 41 | 6 | |
| Střední odborná škola technická a zahradnická, LovosiceOpravářské práce · Vrbičany · internát | 16 | 0,9 | bez zkoušky | 41 | 10 | |
| Střední odborná škola technická a zahradnická, LovosiceZahradník · Vrbičany · internát | 30 | 0,3 | bez zkoušky | 41 | 10 | |
| Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o.Výrobce potravin · Žatec · Sladovník-pivovarník | 20 | 0,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 5 | |
| Střední škola Pohoda s.r.o.Cukrář · Litoměřice · internát | 30 | 1,7 | bez zkoušky | 60 | 19 | |
| Střední škola Pohoda s.r.o.Potravinářská výroba · Litoměřice · Cukrářská výroba · internát | 14 | 0,8 | bez zkoušky | 60 | 5 | |
| Střední škola a základní škola Klášterec nad OhříZahradnická výroba · Klášterec nad Ohří | 8 | 0,9 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceZahradnické práce · Krupka · internát | 16 | 1,6 | bez zkoušky | 38 | 7 | |
| Střední škola technická, MostJezdec a chovatel koní · Most · internát | 30 | 1,5 | bez zkoušky | 30 | 8 | |
| Střední škola technická, MostZahradnické práce · Most · internát | 16 | 1,5 | bez zkoušky | 30 | 9 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovCukrář · Kadaň · internát | 48 | 2,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovOpravář zemědělských strojů · Kadaň · internát | 23 | 2,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovOpravářské práce · Kadaň · běžná třída · internát | 16 | 1,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovOpravářské práce · Kadaň · speciální třída · internát | 14 | 1,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovPekař · Kadaň · internát | 15 | 2,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovZahradnické práce · Kadaň · běžná třída Jirkov · internát | 16 | 0,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovZahradnické práce · Kadaň · běžná třída Kadaň · internát | 15 | 1,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 4 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovZahradnické práce · Kadaň · speciální třída Jirkov · internát | 14 | 1,4 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 5 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovZahradník · Kadaň · internát | 12 | 1,0 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 2 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovZemědělec – farmář · Kadaň · internát | 18 | 1,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 5 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovŘezník – uzenář · Kadaň · internát | 12 | 0,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 3 | |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVCukrář · Děčín · internát | 20 | 4,5 | bez zkoušky | 71 | – | |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVCukrář · Děčín · zkrácené studium - délka studia jeden rok · internát | 8 | 0,6 | bez zkoušky | 71 | – | |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠCukrář · Trmice | 32 | 2,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠŘezník – uzenář · Trmice | 32 | 0,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 7 | |
| SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. KomerseZahradník · Děčín · internát | 12 | 2,9 | bez zkoušky | 53 | – | |
| SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. KomerseZemědělec – farmář · Děčín · internát | 20 | 3,7 | bez zkoušky | 53 | – | |
| VOŠ, SPŠ a SOŠZahradnické práce · Varnsdorf · internát | 14 | 1,1 | bez zkoušky | 10 | 10 | |
| Základní škola a Střední škola, Za Chlumem, BílinaZahradnická výroba · Bílina | 24 | 0,5 | bez zkoušky | – | 20 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Ústeckém kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Cukrář | 7 | bez zkoušky |
| Zahradnické práce | 4 | bez zkoušky |
| Opravářské práce | 3 | bez zkoušky |
| Agropodnikání | 3 | 24 |
| Opravář zemědělských strojů | 3 | bez zkoušky |
| Zahradník | 3 | bez zkoušky |
| Ekologie a životní prostředí | 2 | 19 |
| Zahradnická výroba | 2 | bez zkoušky |
| Zemědělec – farmář | 2 | bez zkoušky |
| Řezník – uzenář | 2 | bez zkoušky |
| Jezdec a chovatel koní | 1 | bez zkoušky |
| Lesnické práce | 1 | bez zkoušky |
| Lesnictví | 1 | 10 |
| Lesní mechanizátor | 1 | bez zkoušky |
| Pekař | 1 | bez zkoušky |
| Potravinářská výroba | 1 | bez zkoušky |
| Veterinářství | 1 | 31 |
| Výrobce potravin | 1 | bez zkoušky |
| Zahradnictví | 1 | 24 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Ústí nad Labem Kam se dostanu s mými body?
Zemědělské a přírodovědné obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – zemědělské a přírodovědné obory v Ústeckém kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 10 bodů (Střední lesnická škola a Střední odborná škola, Šluknov) po 31 bodů (SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. Komerse, Děčín). U poloviny oborů stačilo nejvýš 21,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Ústeckém kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. Komerse, Děčín (Veterinářství) – 31 bodů, 4 přihlášky na místo; Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad Labem, Vědomice (Agropodnikání) – 24 bodů, 2,4 přihlášky na místo; SOŠ pro ochr. a obn. ŽP-Schola Humanitas, Litvínov (Ekologie a životní prostředí) – 19 bodů, 2,3 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – zemědělské a přírodovědné obory v Ústeckém kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 25 oborů s 187 místy, nejvíc míst: Základní škola a Střední škola, Za Chlumem, Bílina (20 míst); Střední škola Pohoda s.r.o., Litoměřice (19 míst); SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. Komerse, Děčín (10 míst).
Kolik škol nabízí zemědělské a přírodovědné obory v Ústeckém kraji?
Zemědělské a přírodovědné obory v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 19 škol s 936 místy. Soukromé nebo církevní jsou 2 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na zemědělské a přírodovědné obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 8 oborů, 36 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.