Žebříček · okres Hradec Králové · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Hradec Králové
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola, Měník 28 dětí · 503 64 Měník | 9785–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 9,3lepší než 62 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Základní škola a mateřská škola, Mžany 34 dětí · 503 15 Mžany | 9684–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 94 %lepší než 82 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola, Nepolisy 49 dětí · 503 63 Nepolisy | 9585–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,3lepší než 82 % | 8,2lepší než 82 % | 88 %lepší než 62 % |
| 3 Safari Baby Club - mateřská škola 30 dětí · 500 09 Hradec Králové | 9588–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 4,6lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 5 Mateřská škola, Kosice 29 dětí · 503 51 Kosice | 9376–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 9,7lepší než 54 % | 94 %lepší než 80 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola, Hořiněves 33 dětí · 503 06 Hořiněves | 9278–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 83 %lepší než 47 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola, Praskačka 67 dětí · 503 27 Praskačka | 9282–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,8lepší než 80 % | 8,4lepší než 79 % | 84 %lepší než 51 % |
| 8 Mateřská škola, Sloupno 55 dětí · 503 53 Sloupno | 8875–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 9,2lepší než 66 % | 95 %lepší než 83 % |
| 9 Masarykova základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové - Plotiště 129 dětí · 503 01 Hradec Králové | 8171–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,4lepší než 68 % | 8,9lepší než 71 % | 81 %lepší než 44 % |
| 10 Mateřská škola Sedmikráska Ohnišťany 28 dětí · 503 54 Ohnišťany | 7671–81 | nadprůměr | 50 %lepší než 2 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola, Všestary 90 dětí · 503 12 Všestary | 7560–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,5lepší než 60 % | 78 %lepší než 34 % |
| 12 Masarykova jubilejní základní škola a mateřská škola, Černilov 116 dětí · 503 43 Černilov | 7357–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,9lepší než 50 % | 88 %lepší než 64 % |
| 13 Mateřská škola, Hradec Králové, Třebechovická 837 137 dětí · 500 03 Hradec Králové | 7156–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 9,8lepší než 51 % | 87 %lepší než 60 % |
| 14 Mateřská škola, Dobřenice 23 dětí · 503 25 Dobřenice | 6842–87 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 7,7lepší než 92 % | 82 %lepší než 46 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Jiráskovo nám. 1166 62 dětí · 503 32 Hradec Králové | 6743–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,5lepší než 34 % | 100 %lepší než 96 % |
| 16 Základní škola a mateřská škola, Předměřice nad Labem 57 dětí · 503 02 Předměřice nad Labem | 6442–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 68 %lepší než 15 % |
| 17 Mateřská škola Sluníčko, Nový Bydžov 162 dětí · 504 01 Nový Bydžov | 6348–76 | průměr | 89 %lepší než 21 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 95 %lepší než 84 % |
| 18 Základní škola a mateřská škola, Skřivany 42 dětí · 503 52 Skřivany | 6234–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 98 %lepší než 89 % |
| 19 Mateřská škola, Starý Bydžov 28 dětí · 503 57 Starý Bydžov | 6040–78 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 76 %lepší než 29 % |
| 20 Základní škola a mateřská škola, Prasek 55 dětí · 504 01 Prasek | 5630–79 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 18,3lepší než 68 % | 9,2lepší než 66 % | 98 %lepší než 90 % |
| 21 Mateřská škola, Stračov 22 dětí · 503 14 Stračov | 5234–69 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 11,0lepší než 94 % | 5,5lepší než 92 % | 55 %lepší než 5 % |
| 22 PROINTEPO - Střední škola, Základní škola a Mateřská škola s.r.o. 15 dětí · 500 02 Hradec Králové | 5132–70 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 71 %lepší než 20 % |
| 23 Biskupské gymnázium, círk. ZŠ, MŠ a ZUŠ 48 dětí · 500 03 Hradec Králové | 4621–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 9,6lepší než 55 % | 86 %lepší než 57 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola, Nechanice 85 dětí · 503 15 Nechanice | 4421–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,2lepší než 41 % | 78 %lepší než 35 % |
| 24 Mateřská škola, Třebechovice pod Orebem 165 dětí · 503 46 Třebechovice pod Orebem | 4428–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 9,8lepší než 50 % | 55 %lepší než 5 % |
| 26 Mateřská škola Lužická, Hradec Králové 183 dětí · 500 03 Hradec Králové | 4128–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,9lepší než 21 % | 11,1lepší než 20 % | 96 %lepší než 87 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Úprkova 1 85 dětí · 500 09 Hradec Králové | 4017–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,6lepší než 30 % | 80 %lepší než 41 % |
| 27 Základní škola a mateřská škola Stěžery 65 dětí · 503 21 Stěžery | 4017–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 11,0lepší než 20 % | 88 %lepší než 63 % |
| 27 Mateřská škola, Holohlavy 77 dětí · 503 03 Holohlavy | 4013–66 | průměr | 88 %lepší než 19 % | 19,3lepší než 59 % | 9,6lepší než 54 % | 90 %lepší než 69 % |
| 27 Mateřská škola Zvoneček, Hradec Králové 182 dětí · 500 09 Hradec Králové | 4025–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 10,9lepší než 24 % | 91 %lepší než 73 % |
| 27 Mateřská škola, Nový Bydžov 115 dětí · 504 01 Nový Bydžov | 4024–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 100 %lepší než 96 % |
| 32 Mateřská škola Čtyřlístek, Hradec Králové 160 dětí · 500 03 Hradec Králové | 3822–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,9lepší než 21 % | 10,7lepší než 29 % | 87 %lepší než 62 % |
| 33 Lesní mateřská škola Lesokruh 23 dětí · k. ú. Třebechovice pod Orebem | 3710–65 | průměr | 76 %lepší než 11 % | 23,0lepší než 18 % | 5,5lepší než 92 % | 96 %lepší než 85 % |
| 34 Mateřská škola Kamarád, Hradec Králové 158 dětí · 500 02 Hradec Králové | 3620–51 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 10,8lepší než 26 % | 86 %lepší než 58 % |
| 34 Mateřská škola, Hradec Králové-Věkoše 138 dětí · 503 41 Hradec Králové | 3618–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 10,9lepší než 25 % | 88 %lepší než 66 % |
| 36 Mateřská škola, Hradec Králové, M. Horákové 1143 134 dětí · 500 06 Hradec Králové | 3517–52 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 10,7lepší než 28 % | 83 %lepší než 48 % |
| 36 Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové - Kukleny 89 dětí · 500 04 Hradec Králové | 3514–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 11,1lepší než 19 % | 87 %lepší než 61 % |
| 36 Mateřská škola Podzámčí, Hradec Králové 97 dětí · 500 11 Hradec Králové | 3518–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 11,1lepší než 20 % | 97 %lepší než 88 % |
| 39 Mateřská škola, Neděliště 36 dětí · 503 12 Neděliště | 3310–60 | průměr | 71 %lepší než 7 % | 18,0lepší než 71 % | 8,5lepší než 77 % | 72 %lepší než 21 % |
| 39 Mateřská škola, Chudeřice 48 dětí · 503 51 Chudeřice | 3313–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,4lepší než 16 % | 96 %lepší než 86 % |
| 41 Mateřská škola, Jeníkovice 46 dětí · 503 46 Jeníkovice | 3212–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 92 %lepší než 76 % |
| 42 Základní škola a Mateřská škola, Lovčice 24 dětí · 503 61 Lovčice | 3111–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 100 %lepší než 96 % |
| 42 Mateřská škola Klíček, Hradec Králové 143 dětí · 500 06 Hradec Králové | 3117–44 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,8lepší než 13 % | 11,1lepší než 19 % | 91 %lepší než 72 % |
| 42 Mateřská škola Sluníčko, Hradec Králové 197 dětí · 500 11 Hradec Králové | 3113–49 | průměr | 88 %lepší než 20 % | 19,7lepší než 55 % | 9,5lepší než 56 % | 82 %lepší než 45 % |
| 45 Mateřská škola, Vysoká nad Labem 49 dětí · 503 31 Vysoká nad Labem | 2613–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,5lepší než 7 % | 12,3lepší než 6 % | 98 %lepší než 90 % |
| 46 Mateřská škola, Hradec Králové, Kampanova 1488 219 dětí · 500 02 Hradec Králové | 2517–34 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 11,7lepší než 11 % | 94 %lepší než 80 % |
| 47 Základní škola a Mateřská škola Josefa Gočára, Hradec Králové 97 dětí · 500 02 Hradec Králové | 2413–37 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 11,9lepší než 9 % | 93 %lepší než 79 % |
| 48 Mateřská škola U Zámku, Chlumec nad Cidlinou 101 dětí · 503 51 Chlumec nad Cidlinou | 2215–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,3lepší než 4 % | 12,6lepší než 4 % | 98 %lepší než 90 % |
| 49 Základní škola a Mateřská škola Pohádka, Hradec Králové 123 dětí · 500 12 Hradec Králové | 2012–30 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,6lepší než 7 % | 12,1lepší než 7 % | 92 %lepší než 75 % |
| 50 Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové - Svobodné Dvory 101 dětí · 503 11 Hradec Králové | 1913–27 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,3lepší než 4 % | 12,6lepší než 4 % | 95 %lepší než 84 % |
| 51 Mateřská škola Sion, Hradec Králové 60 dětí · 500 06 Hradec Králové | 81–26 | slabší | 68 %lepší než 6 % | 20,0lepší než 51 % | 9,7lepší než 53 % | 60 %lepší než 8 % |
| 52 Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Štefcova 1092 149 dětí · 500 09 Hradec Králové | 50–22 | slabší | 97 %lepší než 30 % | 24,8lepší než 6 % | 12,0lepší než 7 % | 94 %lepší než 82 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.