Žebříček · okres Jičín · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Jičín
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola, Žlunice 30 dětí · 507 34 Žlunice | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Mateřská škola, Libošovice 30 dětí · 507 44 Libošovice | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 94 %lepší než 80 % |
| 3 Mateřská škola Volanice 27 dětí · 507 03 Volanice | 9897–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola, Vidochov 28 dětí · 509 01 Vidochov | 9793–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 85 %lepší než 54 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola, Lužany 29 dětí · 507 06 Lužany | 9691–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 81 %lepší než 42 % |
| 5 Základní škola a mateřská škola, Cerekvice nad Bystřicí 45 dětí · 507 77 Cerekvice nad Bystřicí | 9687–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 8,4lepší než 79 % | 87 %lepší než 59 % |
| 7 Mateřská škola, Hořice 88 dětí · 508 01 Hořice | 9586–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,6lepší než 74 % | 8,5lepší než 79 % | 94 %lepší než 80 % |
| 8 Mateřská škola, Markvartice 33 dětí · 507 42 Markvartice | 9278–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 83 %lepší než 47 % |
| 8 Mateřská škola, Sobčice 15 dětí · 508 01 Sobčice | 9284–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 6,7lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 10 Mateřská škola, Konecchlumí 27 dětí · 507 05 Konecchlumí | 9188–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 59 %lepší než 7 % |
| 11 Soukromá mateřská škola a jesle Pastelka, s.r.o. 11 dětí · 506 01 Jičín | 9084–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 11,0lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 55 %lepší než 5 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola Na Daliborce, Hořice 53 dětí · 508 01 Hořice | 9078–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 8,8lepší než 72 % | 90 %lepší než 70 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola, Pecka 47 dětí · 507 82 Pecka | 8672–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,7lepší než 86 % | 9,4lepší než 61 % | 84 %lepší než 51 % |
| 14 Bělohradská mateřská škola 122 dětí · 507 81 Lázně Bělohrad | 8275–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,4lepší než 76 % | 8,7lepší než 74 % | 76 %lepší než 31 % |
| 15 Mateřská škola Větrov, Jičín 115 dětí · 506 01 Jičín | 6753–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 9,1lepší než 66 % | 70 %lepší než 17 % |
| 15 1. mateřská škola, Nová Paka 96 dětí · 509 01 Nová Paka | 6751–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 9,2lepší než 64 % | 71 %lepší než 18 % |
| 17 Mateřská škola, Jinolice 39 dětí · 506 01 Jinolice | 6535–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 78 %lepší než 35 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola, Chodovice 31 dětí · 508 01 Holovousy | 6448–77 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 89 %lepší než 66 % |
| 19 Brána, střední škola, základní škola a mateřská škola 31 dětí · 509 01 Nová Paka | 6350–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 15,5lepší než 0 % | 89 %lepší než 66 % |
| 20 Mateřská škola, Sobotka 81 dětí · 507 43 Sobotka | 5835–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,0lepší než 46 % | 81 %lepší než 43 % |
| 21 2. mateřská škola, Nová Paka 122 dětí · 509 01 Nová Paka | 5335–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 9,8lepší než 51 % | 72 %lepší než 21 % |
| 22 Mateřská škola, Stará Paka 86 dětí · 507 91 Stará Paka | 4929–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 11,1lepší než 20 % | 96 %lepší než 85 % |
| 23 Mateřská škola Máj, Jičín 155 dětí · 506 01 Jičín | 4428–59 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,1lepší než 25 % | 10,8lepší než 26 % | 92 %lepší než 75 % |
| 24 Mateřská škola Na Habru, Hořice 64 dětí · 508 01 Hořice | 4114–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,3lepší než 38 % | 76 %lepší než 31 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola, Dobrá Voda u Hořic 44 dětí · 507 73 Dobrá Voda u Hořic | 4114–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 90 %lepší než 70 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola, Dětenice 34 dětí · 507 24 Dětenice | 3811–67 | průměr | 74 %lepší než 8 % | 17,0lepší než 79 % | 8,7lepší než 74 % | 74 %lepší než 26 % |
| 27 Mateřská škola, Milíčeves 36 dětí · 506 01 Slatiny | 3411–60 | průměr | 70 %lepší než 7 % | 18,0lepší než 71 % | 8,4lepší než 79 % | 72 %lepší než 21 % |
| 28 Základní škola Eduarda Štorcha a mateřská škola Ostroměř 54 dětí · 507 52 Ostroměř | 3310–58 | průměr | 83 %lepší než 14 % | 18,0lepší než 71 % | 9,1lepší než 67 % | 72 %lepší než 21 % |
| 29 Mateřská škola, Jičín, J. Š. Kubína 465 114 dětí · 506 01 Jičín | 3117–46 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 11,9lepší než 9 % | 93 %lepší než 78 % |
| 30 Mateřská škola Valdice 90 dětí · 507 11 Valdice | 2913–47 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 85 %lepší než 54 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Kopidlno 75 dětí · 507 32 Kopidlno | 149–25 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 88 %lepší než 65 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola, Běchary 27 dětí · 507 32 Běchary | 139–23 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 13,5lepší než 2 % | 90 %lepší než 71 % |
| 33 Základní škola a Mateřská škola Libáň 51 dětí · 507 23 Libáň | 117–20 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,5lepší než 3 % | 12,8lepší než 3 % | 85 %lepší než 55 % |
| 34 Mateřská škola U Kina, Jičín 134 dětí · 506 01 Jičín | 104–25 | podprůměr | 92 %lepší než 24 % | 22,3lepší než 24 % | 10,9lepší než 24 % | 92 %lepší než 75 % |
| 35 Mateřská škola, Jičín, Fügnerova 750 53 dětí · 506 01 Jičín | 30–21 | slabší | 95 %lepší než 28 % | 26,5lepší než 2 % | 12,6lepší než 4 % | 95 %lepší než 82 % |
| 36 Mateřská škola, Veliš 26 dětí · 507 21 Veliš | 20–26 | slabší | 87 %lepší než 19 % | 26,0lepší než 3 % | 11,4lepší než 16 % | 87 %lepší než 60 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.