Žebříček · okres Náchod · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Náchod
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola, Rychnovek - Zvole 31 dětí · 552 25 Rychnovek | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,2lepší než 92 % | 97 %lepší než 88 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola, Černčice 32 dětí · 549 01 Černčice | 9893–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 91 %lepší než 74 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Žďár nad Metují 27 dětí · 549 55 Žďár nad Metují | 9785–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 9,0lepší než 69 % | 96 %lepší než 87 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola, Červený Kostelec 29 dětí · 549 41 Červený Kostelec | 9793–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 83 %lepší než 48 % |
| 5 Mateřská škola Slavoňov 27 dětí · 549 01 Slavoňov | 9589–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 6 Mateřská škola, Heřmánkovice 14 dětí · 549 84 Heřmánkovice | 9385–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Velichovky 35 dětí · 552 11 Velichovky | 9275–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 90 %lepší než 70 % |
| 8 Základní škola a mateřská škola, Jetřichov 15 dětí · 549 83 Jetřichov | 9183–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 58 %lepší než 7 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola, Police nad Metují 46 dětí · 549 54 Velké Petrovice | 9184–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,3lepší než 88 % | 7,7lepší než 92 % | 70 %lepší než 17 % |
| 10 Mateřská škola Šonov 11 dětí · 549 71 Šonov | 9088–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 11,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 55 %lepší než 5 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola, Vernéřovice 11 dětí · 549 82 Vernéřovice | 9088–92 | špička | 100 %lepší než 66 % | 11,0lepší než 94 % | 5,7lepší než 92 % | 52 %lepší než 4 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola, Velký Třebešov 14 dětí · 552 03 Velký Třebešov | 8985–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 40 %lepší než 1 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Krčín 72 dětí · 549 01 Nové Město nad Metují | 7864–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 76 %lepší než 29 % |
| 14 Mateřská škola, Nové Město nad Metují, Na Františku 845 99 dětí · 549 01 Nové Město nad Metují | 7458–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 9,4lepší než 61 % | 86 %lepší než 58 % |
| 15 Mateřská škola Velké Poříčí 75 dětí · 549 32 Velké Poříčí | 7155–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 8,9lepší než 71 % | 63 %lepší než 10 % |
| 16 Mateřská škola J. A. Komenského, Česká Skalice 157 dětí · 552 03 Česká Skalice | 6957–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 8,8lepší než 73 % | 70 %lepší než 18 % |
| 17 Mateřská škola Police nad Metují 76 dětí · 549 54 Police nad Metují | 6646–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 73 %lepší než 23 % |
| 18 Mateřská škola, Červený Kostelec, Náchodská 270 105 dětí · 549 41 Červený Kostelec | 5838–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 9,9lepší než 49 % | 84 %lepší než 52 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola, Studnice 37 dětí · 549 48 Studnice | 5838–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 12,3lepší než 6 % | 93 %lepší než 77 % |
| 20 Mateřská škola Meziměstí, Vižňov 356 26 dětí · 549 83 Meziměstí | 5435–71 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 62 %lepší než 9 % |
| 21 Montessori mateřská škola a základní škola s.r.o. 12 dětí · Náchod | 4539–51 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 12,0lepší než 94 % | 3,0lepší než 92 % | 44 %lepší než 2 % |
| 22 Základní škola a mateřská škola, Adršpach 13 dětí · 549 52 Adršpach | 4433–57 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 37 %lepší než 1 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Bohuslavice 37 dětí · 549 06 Bohuslavice | 3914–65 | průměr | 80 %lepší než 12 % | 18,5lepší než 67 % | 7,6lepší než 92 % | 62 %lepší než 9 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola, Teplice nad Metují 33 dětí · 549 57 Teplice nad Metují | 3712–62 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 41 %lepší než 2 % |
| 25 Mateřská škola Jaroměř 333 dětí · 551 01 Jaroměř | 1812–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,8lepší než 13 % | 11,5lepší než 14 % | 82 %lepší než 47 % |
| 26 Mateřská škola Náchod 498 dětí · 547 01 Náchod | 128–19 | podprůměr | 95 %lepší než 27 % | 21,7lepší než 32 % | 10,5lepší než 34 % | 82 %lepší než 45 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola, Bukovice 24 dětí · 549 54 Bukovice | 82–24 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 67 %lepší než 14 % |
| 28 Mateřská škola, Červený Kostelec, Větrník 999 87 dětí · 549 41 Červený Kostelec | 51–17 | slabší | 88 %lepší než 19 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 78 %lepší než 34 % |
| 29 Mateřská škola Broumov 169 dětí · 550 01 Broumov | 31–9 | slabší | 86 %lepší než 17 % | 21,1lepší než 37 % | 12,1lepší než 7 % | 81 %lepší než 44 % |
| 30 Mateřská škola Začít spolu 28 dětí · 550 01 Broumov | 00–1 | slabší | 41 %lepší než 1 % | 28,0lepší než 0 % | 16,5lepší než 0 % | 100 %lepší než 96 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.