Žebříček · okres Trutnov · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Trutnov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Choustníkovo Hradiště 32 dětí · 544 42 Choustníkovo Hradiště | 9791–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 89 %lepší než 67 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola, Velké Svatoňovice 30 dětí · 542 35 Velké Svatoňovice | 9587–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 2 Základní škola a mateřská škola J. A. Komenského Vlčice 29 dětí · 541 01 Vlčice | 9585–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 8,1lepší než 83 % | 81 %lepší než 42 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola, Pilníkov 30 dětí · 542 42 Pilníkov | 9386–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 68 %lepší než 16 % |
| 5 Základní škola Dukelských bojovníků a mateřská škola, Dubenec 30 dětí · 544 55 Dubenec | 9285–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola, Dolní Olešnice 12 dětí · 543 71 Dolní Olešnice | 9287–94 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 7 Základní škola a mateřská škola Bratří Čapků Úpice 131 dětí · 542 32 Úpice | 9185–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,4lepší než 82 % | 8,0lepší než 92 % | 75 %lepší než 27 % |
| 8 Mateřská škola, Jívka 14 dětí · 542 13 Jívka | 9086–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 5,9lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola pplk. Jaromíra Brože, Chvaleč 13 dětí · 542 11 Chvaleč | 8987–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 37 %lepší než 1 % |
| 9 Základní škola a mateřská škola Špindlerův Mlýn 25 dětí · 543 51 Špindlerův Mlýn | 8988–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 36 %lepší než 1 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně 14 dětí · 542 25 Janské Lázně | 8984–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 28 %lepší než 0 % |
| 12 Základní škola a mateřská škola Karla Klíče Hostinné 130 dětí · 543 71 Hostinné | 8884–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,3lepší než 83 % | 7,8lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola, Bernartice 32 dětí · 542 04 Bernartice | 8681–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 6,8lepší než 92 % | 57 %lepší než 6 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola, Dolní Kalná 16 dětí · 543 74 Dolní Kalná | 8573–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 40 %lepší než 1 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola, Černý Důl 26 dětí · 543 44 Černý Důl | 8572–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 8,7lepší než 75 % | 65 %lepší než 12 % |
| 16 Základní škola a mateřská škola MUDr. Josefa Moravce, Nemojov 34 dětí · 544 61 Nemojov | 8470–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 76 %lepší než 29 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola, Lánov 67 dětí · 543 41 Lánov | 8274–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,8lepší než 80 % | 8,2lepší než 82 % | 63 %lepší než 10 % |
| 18 Základní škola a mateřská škola, Vrchlabí 92 dětí · 543 03 Vrchlabí | 7460–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,4lepší než 68 % | 9,1lepší než 67 % | 74 %lepší než 25 % |
| 19 ABLE mateřská škola a znalecká a realitní a.s. 36 dětí · 543 51 Špindlerův Mlýn | 7251–88 | nadprůměr | 80 %lepší než 12 % | 18,0lepší než 71 % | 7,2lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 20 Základní škola a mateřská škola, Kunčice nad Labem 30 dětí · 543 61 Kunčice nad Labem | 7047–85 | nadprůměr | 75 %lepší než 9 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 86 %lepší než 57 % |
| 21 Mateřská škola, Vrchlabí, Letná 1249 108 dětí · 543 01 Vrchlabí | 6944–87 | průměr | 99 %lepší než 31 % | 15,4lepší než 87 % | 7,2lepší než 92 % | 65 %lepší než 13 % |
| 22 Mateřská škola, Dvůr Králové nad Labem, Elišky Krásnohorské 2428 203 dětí · 544 01 Dvůr Králové nad Labem | 6351–74 | průměr | 92 %lepší než 24 % | 16,9lepší než 80 % | 8,5lepší než 77 % | 83 %lepší než 49 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola, Vítězná 34 dětí · 544 62 Vítězná | 6137–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 11,3lepší než 16 % | 83 %lepší než 48 % |
| 24 Mateřská škola Rtyně v Podkrkonoší 84 dětí · 542 33 Rtyně v Podkrkonoší | 6038–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 9,8lepší než 51 % | 85 %lepší než 54 % |
| 25 Mateřská škola, Žacléř 100 dětí · 542 01 Žacléř | 5540–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 16,7lepší než 81 % | 11,1lepší než 19 % | 72 %lepší než 22 % |
| 25 Mateřská škola, Horní Kalná 15 dětí · 543 71 Horní Kalná | 5534–73 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola, Horní Maršov 28 dětí · 542 26 Horní Maršov | 5133–69 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 53 %lepší než 4 % |
| 28 Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou 54 dětí · 542 24 Svoboda nad Úpou | 4316–69 | průměr | 84 %lepší než 16 % | 18,0lepší než 71 % | 9,1lepší než 66 % | 82 %lepší než 45 % |
| 29 Základní škola a Mateřská škola Havlovice 42 dětí · 542 32 Havlovice | 4222–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 14,0lepší než 1 % | 98 %lepší než 89 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola, Bílá Třemešná 64 dětí · 544 72 Bílá Třemešná | 4115–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,3lepší než 39 % | 76 %lepší než 31 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola, Mostek 26 dětí · 544 75 Mostek | 4012–68 | průměr | 65 %lepší než 5 % | 13,0lepší než 94 % | 9,2lepší než 65 % | 74 %lepší než 26 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola, Rudník 41 dětí · 543 72 Rudník | 3911–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 59 %lepší než 7 % |
| 32 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky 64 dětí · 542 23 Mladé Buky | 3914–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 80 %lepší než 40 % |
| 34 Mateřská škola, Dvůr Králové nad Labem, Drtinova 1444 182 dětí · 544 01 Dvůr Králové nad Labem | 3719–54 | průměr | 95 %lepší než 27 % | 20,2lepší než 48 % | 9,8lepší než 52 % | 88 %lepší než 65 % |
| 35 Mateřská škola, Vrchlabí, Komenského 1248 55 dětí · 543 01 Vrchlabí | 3411–59 | průměr | 85 %lepší než 17 % | 18,3lepší než 68 % | 8,9lepší než 72 % | 65 %lepší než 13 % |
| 36 Mateřská škola, Vrchlabí, Labská 338 45 dětí · 543 01 Vrchlabí | 3310–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 9,9lepší než 49 % | 63 %lepší než 10 % |
| 37 Mateřská škola, Trutnov 841 dětí · 541 02 Trutnov | 118–17 | podprůměr | 93 %lepší než 25 % | 21,6lepší než 33 % | 10,4lepší než 36 % | 82 %lepší než 47 % |
| 38 Základní škola a Mateřská škola, Pec pod Sněžkou 24 dětí · 542 21 Pec pod Sněžkou | 00–3 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 80 %lepší než 40 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.