Žebříček · okres Náchod · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Náchod
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Stárkov 71 žáků · 549 36 Stárkov | 9695–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,8lepší než 93 % | 10,0lepší než 90 % | 47 %lepší než 8 % |
| 2 Základní škola, Nový Hrádek 167 žáků · 549 22 Nový Hrádek | 8471–93 | nadprůměr | 99 %lepší než 71 % | 18,6lepší než 66 % | 11,9lepší než 78 % | 70 %lepší než 36 % |
| 3 Základní škola Nové Město nad Metují 338 žáků · 549 01 Nové Město nad Metují | 7252–87 | nadprůměr | 99 %lepší než 69 % | 18,8lepší než 63 % | 12,9lepší než 64 % | 61 %lepší než 23 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola, Police nad Metují 411 žáků · 549 54 Police nad Metují | 6242–78 | průměr | 97 %lepší než 60 % | 18,7lepší než 64 % | 13,4lepší než 55 % | 63 %lepší než 26 % |
| 5 Základní škola Boženy Němcové Jaroměř 547 žáků · 551 01 Jaroměř | 6055–64 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,9lepší než 29 % | 16,0lepší než 7 % | 98 %lepší než 96 % |
| 6 Praktická škola a Základní škola Josefa Zemana, Náchod 101 žáků · 547 01 Náchod | 5942–72 | průměr | 74 %lepší než 10 % | 7,8lepší než 93 % | 6,5lepší než 98 % | 54 %lepší než 15 % |
| 7 Základní škola Velké Poříčí 230 žáků · 549 32 Velké Poříčí | 5847–67 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,9lepší než 41 % | 14,3lepší než 33 % | 66 %lepší než 30 % |
| 8 Základní škola V. Hejny, Červený Kostelec 608 žáků · 549 41 Červený Kostelec | 5642–69 | průměr | 98 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 13,1lepší než 59 % | 67 %lepší než 32 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola, Chvalkovice 145 žáků · 552 04 Chvalkovice | 5530–78 | průměr | 81 %lepší než 16 % | 16,1lepší než 83 % | 11,9lepší než 78 % | 73 %lepší než 41 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Krčín 313 žáků · 549 01 Nové Město nad Metují | 5131–72 | průměr | 99 %lepší než 69 % | 24,1lepší než 10 % | 12,8lepší než 65 % | 80 %lepší než 55 % |
| 11 Základní škola Jaroměř - Josefov 234 žáků · 551 02 Jaroměř | 4935–64 | průměr | 78 %lepší než 13 % | 14,6lepší než 93 % | 10,4lepší než 88 % | 36 %lepší než 2 % |
| 12 Základní škola, Náchod 693 žáků · 547 01 Náchod | 4634–60 | průměr | 98 %lepší než 66 % | 22,4lepší než 24 % | 14,0lepší než 40 % | 85 %lepší než 64 % |
| 13 Základní škola, Česká Skalice 461 žáků · 552 03 Česká Skalice | 4227–62 | průměr | 97 %lepší než 62 % | 22,0lepší než 28 % | 13,8lepší než 46 % | 77 %lepší než 49 % |
| 14 Základní škola kpt. Jaroše, Trutnov 682 žáků · 547 01 Náchod | 3523–50 | průměr | 87 %lepší než 26 % | 20,7lepší než 44 % | 12,9lepší než 64 % | 80 %lepší než 54 % |
| 14 Základní škola Josefa Sekyry Nové Město nad Metují 313 žáků · 549 01 Nové Město nad Metují | 3515–64 | průměr | 91 %lepší než 38 % | 19,6lepší než 56 % | 13,3lepší než 55 % | 58 %lepší než 19 % |
| 16 Základní škola Křišťál 55 žáků · 551 01 Jaroměř | 3417–59 | průměr | 65 %lepší než 4 % | 9,2lepší než 93 % | 13,2lepší než 59 % | 65 %lepší než 29 % |
| 17 Základní škola, Meziměstí 173 žáků · 549 81 Meziměstí | 3117–51 | průměr | 79 %lepší než 14 % | 17,3lepší než 76 % | 12,4lepší než 72 % | 43 %lepší než 5 % |
| 17 Základní škola T. G. Masaryka Náchod 344 žáků · 547 01 Náchod | 3118–49 | průměr | 84 %lepší než 21 % | 20,2lepší než 49 % | 12,9lepší než 63 % | 76 %lepší než 48 % |
| 19 Základní škola Náchod - Plhov 392 žáků · 547 01 Náchod | 2511–44 | podprůměr | 88 %lepší než 29 % | 20,6lepší než 45 % | 13,8lepší než 45 % | 74 %lepší než 44 % |
| 20 Základní škola Jaroměř 548 žáků · 551 01 Jaroměř | 189–29 | podprůměr | 84 %lepší než 22 % | 22,8lepší než 20 % | 14,5lepší než 30 % | 100 %lepší než 99 % |
| 21 Masarykova základní škola, Broumov 404 žáků · 550 01 Broumov | 40–15 | slabší | 89 %lepší než 30 % | 22,4lepší než 23 % | 15,3lepší než 15 % | 58 %lepší než 19 % |
| 21 Základní škola Hradební, Broumov 407 žáků · 550 01 Broumov | 41–11 | slabší | 83 %lepší než 19 % | 22,6lepší než 22 % | 15,9lepší než 8 % | 81 %lepší než 57 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.