Žebříček · okres Trutnov · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Trutnov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola, Bernartice 135 žáků · 542 04 Bernartice | 9998–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,0lepší než 93 % | 10,0lepší než 90 % | 75 %lepší než 45 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola, Lánov 272 žáků · 543 41 Lánov | 9593–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 18,1lepší než 70 % | 12,1lepší než 76 % | 84 %lepší než 62 % |
| 2 Základní škola a mateřská škola Špindlerův Mlýn 112 žáků · 543 51 Špindlerův Mlýn | 9584–100 | špička | 98 %lepší než 68 % | 12,4lepší než 93 % | 9,2lepší než 93 % | 70 %lepší než 37 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola, Mostek 136 žáků · 544 75 Mostek | 9282–98 | špička | 99 %lepší než 70 % | 15,1lepší než 86 % | 10,9lepší než 86 % | 68 %lepší než 33 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola, Rudník 150 žáků · 543 72 Rudník | 9290–93 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,7lepší než 80 % | 11,4lepší než 83 % | 50 %lepší než 10 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola, Pilníkov 156 žáků · 542 42 Pilníkov | 9087–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 17,3lepší než 75 % | 13,0lepší než 62 % | 74 %lepší než 44 % |
| 7 Základní škola, Trutnov 3, Náchodská 18 284 žáků · 541 03 Trutnov | 8884–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,9lepší než 61 % | 13,1lepší než 60 % | 81 %lepší než 57 % |
| 8 Základní škola Malé Svatoňovice 199 žáků · 542 34 Malé Svatoňovice | 8782–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,9lepší než 53 % | 13,2lepší než 58 % | 87 %lepší než 69 % |
| 9 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky 172 žáků · 542 23 Mladé Buky | 8580–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,1lepší než 60 % | 12,8lepší než 65 % | 69 %lepší než 35 % |
| 10 Základní škola speciální a praktická škola Diakonie ČCE Vrchlabí 105 žáků · 541 01 Trutnov | 7979–80 | nadprůměr | 14 %lepší než 0 % | 8,1lepší než 93 % | 4,8lepší než 98 % | 100 %lepší než 100 % |
| 11 Základní škola Strž, Dvůr Králové nad Labem 282 žáků · 544 04 Dvůr Králové nad Labem | 7042–88 | nadprůměr | 91 %lepší než 38 % | 18,8lepší než 63 % | 10,8lepší než 86 % | 78 %lepší než 51 % |
| 12 Základní škola Podharť, Dvůr Králové nad Labem 308 žáků · 544 01 Dvůr Králové nad Labem | 6963–75 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,5lepší než 46 % | 15,1lepší než 18 % | 91 %lepší než 79 % |
| 13 Základní škola Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem 642 žáků · 544 01 Dvůr Králové nad Labem | 6762–72 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,7lepší než 43 % | 14,0lepší než 41 % | 71 %lepší než 39 % |
| 14 Základní škola Dukelských bojovníků a mateřská škola, Dubenec 173 žáků · 544 55 Dubenec | 6632–89 | průměr | 93 %lepší než 46 % | 19,2lepší než 59 % | 11,6lepší než 81 % | 69 %lepší než 36 % |
| 15 Základní škola a Lesní mateřská škola Pravrch 61 žáků · 543 01 Vrchlabí | 6357–69 | průměr | 31 %lepší než 0 % | 6,8lepší než 93 % | 10,0lepší než 90 % | 84 %lepší než 62 % |
| 16 Základní škola, Vrchlabí, Školní 1336 621 žáků · 543 01 Vrchlabí | 4325–65 | průměr | 94 %lepší než 49 % | 20,7lepší než 44 % | 12,9lepší než 64 % | 62 %lepší než 24 % |
| 17 Základní škola a mateřská škola Karla Klíče Hostinné 396 žáků · 543 71 Hostinné | 4122–66 | průměr | 90 %lepší než 34 % | 18,9lepší než 62 % | 13,0lepší než 63 % | 62 %lepší než 25 % |
| 18 Základní škola a mateřská škola Bratří Čapků Úpice 213 žáků · 542 32 Úpice | 3924–58 | průměr | 80 %lepší než 15 % | 16,4lepší než 81 % | 11,7lepší než 80 % | 43 %lepší než 5 % |
| 19 Základní škola, Trutnov, V Domcích 488 454 žáků · 541 01 Trutnov | 3622–55 | průměr | 97 %lepší než 61 % | 20,6lepší než 44 % | 14,3lepší než 34 % | 63 %lepší než 26 % |
| 19 Základní škola, Trutnov, R. Frimla 816 374 žáků · 541 01 Trutnov | 3616–65 | průměr | 92 %lepší než 43 % | 20,8lepší než 43 % | 14,1lepší než 39 % | 83 %lepší než 61 % |
| 21 Základní škola, Vrchlabí, nám. Míru 283 477 žáků · 543 01 Vrchlabí | 3216–56 | průměr | 95 %lepší než 53 % | 22,7lepší než 21 % | 13,8lepší než 46 % | 80 %lepší než 53 % |
| 22 Základní škola a Základní umělecká škola, Rtyně v Podkrkonoší 259 žáků · 542 33 Rtyně v Podkrkonoší | 80–25 | slabší | 89 %lepší než 31 % | 21,6lepší než 33 % | 14,8lepší než 23 % | 54 %lepší než 14 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.