Žebříček · Zlínský kraj · 2026
Index kvality lyceí a odborných škol – Zlínský kraj
Lycea, odborné školy s maturitou a nástavbové studium podle indexu kvality 0–100: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Nástavby srovnáváme jen mezi sebou. Školy s příliš nejistým odhadem neřadíme.
| Škola a obor | Index kvality | Pásmo | Maturita | Přidaná hodnota | Zájem | Podmínky |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 VOŠ pedagog. a soc. a SPgŠ Kroměříž lyceum a SOŠ s maturitou · 767 01 Kroměříž | 10099–100 | špička | 96 | 98 | 95 | 54 |
| 1 Vyšší polic.škola a Střed.polic.škola MV lyceum a SOŠ s maturitou · 769 01 Holešov | 10099–100 | špička | 94 | 97 | 94 | 58 |
| 3 ORBIS, Mateřská škola, Základní škola a Střední škola, s.r.o. nástavba · 760 01 Zlín | 9991–100 | špička | 81 | – | – | 91 |
| 4 Střední škola film., mult. a poč. tech. lyceum a SOŠ s maturitou · 760 01 Zlín | 9791–99 | špička | 88 | – | 88 | 63 |
| 4 OA , VOŠ a Jazyková škola s právem SJZ lyceum a SOŠ s maturitou · 686 01 Uherské Hradiště | 9795–98 | špička | 92 | – | 86 | 57 |
| 4 MESIT střední škola nástavba · 686 05 Uherské Hradiště | 9795–99 | špička | 82 | – | 74 | 83 |
| 7 Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž lyceum a SOŠ s maturitou · 767 01 Kroměříž | 9689–99 | špička | 93 | 78 | 93 | 44 |
| 8 Soukromá střední škola, s.r.o. nástavba · 686 06 Uherské Hradiště | 9591–97 | špička | 74 | – | 84 | 67 |
| 9 Církevní střední škola pedagogická a sociální Bojkovice lyceum a SOŠ s maturitou · 687 71 Bojkovice | 9384–99 | špička | 79 | 79 | 97 | 53 |
| 10 Střední škola letecká s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 686 04 Kunovice | 9179–99 | špička | 74 | 72 | 85 | 82 |
| 10 Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod nástavba · 688 01 Uherský Brod | 9182–96 | špička | 88 | – | 51 | 55 |
| 12 Školy Březová - SOŠ, ZŠ a MŠ lyceum a SOŠ s maturitou · 687 67 Březová | 9086–94 | špička | 52 | 93 | 87 | 86 |
| 12 Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín nástavba · 755 01 Vsetín | 9076–97 | špička | 69 | – | 89 | 47 |
| 14 Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště lyceum a SOŠ s maturitou · 686 01 Uherské Hradiště | 8883–94 | nadprůměr | 76 | – | 76 | 68 |
| 15 Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín nástavba · 763 21 Slavičín | 8676–92 | nadprůměr | 85 | – | 48 | 53 |
| 16 Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod lyceum a SOŠ s maturitou · 688 01 Uherský Brod | 7669–83 | nadprůměr | 70 | 85 | 34 | 56 |
| 17 Střední odborná škola Luhačovice lyceum a SOŠ s maturitou · 763 26 Luhačovice | 7567–83 | nadprůměr | 58 | 91 | 29 | 72 |
| 17 Střední odborné učiliště Uherský Brod lyceum a SOŠ s maturitou · 688 01 Uherský Brod | 7560–87 | nadprůměr | 52 | 67 | 71 | 79 |
| 19 Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín lyceum a SOŠ s maturitou · 763 21 Slavičín | 7262–81 | nadprůměr | 69 | 92 | 10 | 54 |
| 20 Střední škola pedagogická a sociální Zlín, s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 760 05 Zlín | 7058–81 | nadprůměr | 42 | 75 | 62 | 76 |
| 21 Střední škola oděvní a služeb Vizovice nástavba · 763 12 Vizovice | 6745–85 | průměr | 55 | – | 62 | 56 |
| 22 Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské Meziříčí lyceum a SOŠ s maturitou · 757 01 Valašské Meziříčí | 6651–78 | průměr | 85 | 20 | 70 | 55 |
| 23 Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická Zlín lyceum a SOŠ s maturitou · 760 01 Zlín | 6555–74 | průměr | 87 | 15 | 74 | 54 |
| 23 Obchodní akademie Kroměříž lyceum a SOŠ s maturitou · 767 01 Kroměříž | 6546–81 | průměr | 64 | 48 | 58 | 60 |
| 25 Střední odborná škola ochrany osob a majetku s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 760 01 Zlín | 6454–73 | průměr | 48 | 70 | 89 | 10 |
| 26 Střední průmyslová škola strojnická Vsetín lyceum a SOŠ s maturitou · 755 01 Vsetín | 6141–77 | průměr | 66 | 48 | 32 | 73 |
| 27 Academic School, Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ, s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 686 01 Uherské Hradiště | 5941–74 | průměr | 51 | – | 33 | 89 |
| 28 Střední průmyslová škola Zlín lyceum a SOŠ s maturitou · 760 01 Zlín | 5851–65 | průměr | 83 | 10 | 61 | 62 |
| 28 MESIT střední škola lyceum a SOŠ s maturitou · 686 05 Uherské Hradiště | 5841–73 | průměr | 51 | – | 36 | 82 |
| 30 Střední škola Kostka s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 755 01 Vsetín | 5541–67 | průměr | 62 | 52 | 50 | 33 |
| 30 Střední odborná škola svatého Jana Boska nástavba · 768 11 Chropyně | 5532–76 | průměr | 61 | – | 12 | 82 |
| 32 Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí lyceum a SOŠ s maturitou · 757 01 Valašské Meziříčí | 5442–65 | průměr | 71 | 12 | 90 | 33 |
| 33 Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Zlín lyceum a SOŠ s maturitou · 760 01 Zlín | 4731–64 | průměr | 42 | 20 | 81 | 71 |
| 34 Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 760 01 Zlín | 4536–54 | průměr | 47 | 7 | 83 | 77 |
| 34 Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod lyceum a SOŠ s maturitou · 688 01 Uherský Brod | 4528–62 | průměr | 36 | 59 | 33 | 62 |
| 36 Střední průmyslová škola Otrokovice lyceum a SOŠ s maturitou · 765 02 Otrokovice | 4424–65 | průměr | 54 | 25 | 55 | 58 |
| 37 Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí lyceum a SOŠ s maturitou · 757 01 Valašské Meziříčí | 4231–55 | průměr | 45 | – | 23 | 74 |
| 38 SŠ informatiky,elektrotechniky a řemesel lyceum a SOŠ s maturitou · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm | 3820–55 | průměr | 45 | 44 | 37 | 39 |
| 39 Střední škola AXIS Zlín s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 760 01 Zlín | 3611–61 | průměr | 52 | 33 | 16 | 64 |
| 39 SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm | 3610–62 | průměr | 52 | 29 | 5 | 87 |
| 39 SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠ lyceum a SOŠ s maturitou · 686 01 Uherské Hradiště | 3624–47 | průměr | 43 | 20 | 55 | 56 |
| 42 Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Kroměříž nástavba · 767 01 Kroměříž | 3418–55 | průměr | 36 | – | 44 | 58 |
| 42 VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. Kroměříž lyceum a SOŠ s maturitou · 767 01 Kroměříž | 3411–56 | průměr | 36 | 53 | 6 | 69 |
| 44 Soukr.gymnázium, SOŠ a JŠ se SJZ, s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 686 04 Kunovice | 3311–56 | průměr | 41 | – | 0 | 89 |
| 45 Střední škola služeb s.r.o. nástavba · 686 06 Uherské Hradiště | 3117–48 | průměr | 56 | – | 25 | 33 |
| 45 Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem lyceum a SOŠ s maturitou · 768 61 Bystřice pod Hostýnem | 3115–44 | průměr | 33 | – | 38 | 50 |
| 47 Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy Zlín lyceum a SOŠ s maturitou · 760 01 Zlín | 2418–29 | podprůměr | 43 | 4 | 44 | 62 |
| 48 Masarykovo gymnázium, SZdrŠ a VOŠ zdr. lyceum a SOŠ s maturitou · 755 01 Vsetín | 2211–36 | podprůměr | 31 | 10 | 74 | 35 |
| 49 Střední škola služeb s.r.o. lyceum a SOŠ s maturitou · 686 06 Uherské Hradiště | 167–29 | podprůměr | 10 | – | 63 | 35 |
| 50 Střední škola oděvní a služeb Vizovice lyceum a SOŠ s maturitou · 763 12 Vizovice | 136–26 | podprůměr | 23 | 6 | 52 | 57 |
| 51 Střední škola hotelová a služeb Kroměříž lyceum a SOŠ s maturitou · 767 01 Kroměříž | 124–25 | podprůměr | 28 | 8 | 26 | 68 |
| 52 Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Kroměříž lyceum a SOŠ s maturitou · 767 01 Kroměříž | 101–28 | podprůměr | 12 | 18 | 36 | 58 |
| 53 Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o. nástavba · 760 01 Zlín | 93–22 | slabší | 15 | – | 23 | 74 |
| 54 Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město lyceum a SOŠ s maturitou · 686 03 Staré Město | 85–12 | slabší | 18 | 3 | 32 | 72 |
| 55 Střední škola gastronomie a obchodu Zlín nástavba · 760 01 Zlín | 73–20 | slabší | 5 | – | 58 | 49 |
| 56 Integrovaná střední škola Valašské Meziříčí lyceum a SOŠ s maturitou · 757 01 Valašské Meziříčí | 41–7 | slabší | 7 | – | 19 | 50 |
| 56 Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín lyceum a SOŠ s maturitou · 755 01 Vsetín | 40–13 | slabší | 5 | 12 | 35 | 49 |
| 58 Střední škola AXIS Zlín s.r.o. nástavba · 760 01 Zlín | 30–24 | slabší | 19 | – | 5 | 69 |
Zdroj: CERMAT – maturita (poslední 3 roky), jednotná přijímací zkouška (1. kolo, poslední 3 roky, a 2017–2023 pro přidanou hodnotu); MŠMT – výkazy škol a rejstřík škol; výpočet Školní radar.