Žebříček · Zlínský kraj · 2026

Nejvyšší přidaná hodnota (odhad) – Zlínský kraj

Odhad: o kolik percentilových bodů dopadli maturanti v češtině lépe nebo hůř, než se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček před 4, 6 nebo 8 lety. Poslední 3 ročníky, od 30 maturantů, jen školy, kde výsledek držel směr aspoň ve 2 ze 3 ročníků. Velmi výběrové školy (přijatí v průměru nad 90. percentilem) neřadíme: maturita z češtiny má strop a jejich přidanou hodnotu nelze spolehlivě změřit. Je to odhad s nejistotou, ne známka školy.

Škola a obor Přidaná hodnota ČJ Uchazeči u přijímačekMaturita ČJOčekávánoOdhad
1 VOŠ pedagog. a soc. a SPgŠ Kroměříž SOŠ pedagogické a humanitní · 767 01 Kroměříž +16,4± 3,2 57.2020–2022 70.2024–2026 53. nad očekáváním
2 Vyšší polic.škola a Střed.polic.škola MV SOŠ pedagogické a humanitní · 769 01 Holešov +12,6± 2,3 46.2020–2022 58.2024–2026 45. nad očekáváním
3 Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži gymnázium 6leté · 767 01 Kroměříž +10,5± 4,2 39.2018–2020 76.2024–2026 66. nad očekáváním
4 Střední odborná škola Luhačovice SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ pedagogické a humanitní · 763 26 Luhačovice +9,0± 5,4 49.2020, 2022 53.2024, 2026 44. nad očekáváním
5 Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí gymnázium 6leté · 757 01 Valašské Meziříčí +8,3± 4,2 55.2018–2020 83.2024–2026 75. nad očekáváním
6 Školy Březová - SOŠ, ZŠ a MŠ lyceum · 687 67 Březová +8,2± 3,9 50.2020–2022 48.2024–2026 40. nad očekáváním
7 Masarykovo gymnázium, SZdrŠ a VOŠ zdr. gymnázium 8leté · 755 01 Vsetín +7,6± 5,4 46.2017–2018 79.2025–2026 71. nad očekáváním
8 Gymnázium Uherské Hradiště gymnázium 8leté · 686 01 Uherské Hradiště +7,1± 3,8 49.2017–2018 84.2025–2026 77. nad očekáváním
9 Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod SOŠ pedagogické a humanitní, SOU technické (maturitní obory), SOŠ technické · 688 01 Uherský Brod +5,1± 2,8 46.2020–2022 46.2024–2026 41. nad očekáváním
10 Církevní střední škola pedagogická a sociální Bojkovice SOŠ pedagogické a humanitní · 687 71 Bojkovice +4,8± 4,5 47.2020–2022 49.2024–2026 45. nad očekáváním
11 Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž SOŠ zemědělské · 767 01 Kroměříž +3,6± 2,7 60.2020–2022 60.2024–2026 56. nad očekáváním
12 Střední škola letecká s.r.o. SOU technické (maturitní obory) · 686 04 Kunovice +3,4± 6,1 48.2020, 2022 47.2024, 2026 44. v rámci očekávání
13 Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí gymnázium 4leté · 757 01 Valašské Meziříčí +3,3± 3,3 78.2020–2022 78.2024–2026 75. v rámci očekávání
14 Střední škola pedagogická a sociální Zlín, s.r.o. SOŠ pedagogické a humanitní · 760 05 Zlín +3,3± 4,5 47.2020, 2022 47.2024, 2026 43. v rámci očekávání
15 Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži gymnázium 4leté · 767 01 Kroměříž +3,0± 2,8 73.2020–2022 71.2024–2026 68. nad očekáváním
16 Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť gymnázium 8leté · 760 01 Zlín +2,7± 3,6 52.2017–2018 82.2025–2026 80. v rámci očekávání
17 Střední odborná škola ochrany osob a majetku s.r.o. SOŠ pedagogické a humanitní · 760 01 Zlín +2,1± 2,6 35.2020–2022 37.2024–2026 35. v rámci očekávání
18 Střední odborné učiliště Uherský Brod SOŠ zemědělské · 688 01 Uherský Brod +1,8± 4,9 40.2020–2022 41.2024–2026 39. v rámci očekávání
19 Gymnázium Uherské Hradiště gymnázium 4leté · 686 01 Uherské Hradiště +1,5± 2,3 79.2020–2022 77.2024–2026 76. v rámci očekávání
20 Gymnázium J.A.Komenského a JŠ s pr.SJZ gymnázium 4leté · 688 01 Uherský Brod +1,1± 3,3 74.2020–2022 71.2024–2026 70. v rámci očekávání
21 Masarykovo gymnázium, SZdrŠ a VOŠ zdr. gymnázium 4leté, SOŠ zdravotnické · 755 01 Vsetín +0,5± 2,3 64.2020–2022 60.2024–2026 59. v rámci očekávání
22 Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm gymnázium 4leté · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm −0,1± 3,6 74.2020–2022 70.2024–2026 70. v rámci očekávání
23 Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod SOU technické (maturitní obory) · 688 01 Uherský Brod −0,5± 3,8 38.2020–2022 35.2024–2026 35. v rámci očekávání
24 Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín gymnázium 4leté, SOU technické (maturitní obory), SOŠ technické · 763 21 Slavičín −0,9± 4,2 55.2020–2022 49.2024–2026 50. v rámci očekávání
25 Střední škola Kostka s.r.o. SOŠ hotelové a podnikatelské, lyceum, SOŠ pedagogické a humanitní · 755 01 Vsetín −1,6± 2,1 48.2020–2022 42.2024–2026 44. v rámci očekávání
26 VOŠ potrav. a SPŠ mlékár. Kroměříž SOŠ technologické · 767 01 Kroměříž −2,0± 4,9 50.2020–2022 42.2024–2026 44. v rámci očekávání
27 Obchodní akademie Kroměříž SOŠ technické, SOŠ ekonomické · 767 01 Kroměříž −2,2± 3,3 49.2020–2022 43.2024–2026 45. v rámci očekávání
28 Střední průmyslová škola strojnická Vsetín SOŠ technické, SOŠ hotelové a podnikatelské · 755 01 Vsetín −2,3± 3,4 50.2020–2022 42.2024–2026 45. v rámci očekávání
29 Stojanovo gymnázium, Velehrad gymnázium 4leté · 687 06 Velehrad −2,4± 3,2 76.2020–2022 70.2024–2026 73. v rámci očekávání
30 SŠ informatiky,elektrotechniky a řemesel SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory) · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm −2,4± 2,7 39.2020–2022 34.2024–2026 37. v rámci očekávání
31 Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín gymnázium 4leté · 760 01 Zlín −2,7± 2,3 76.2020–2022 71.2024–2026 73. pod očekáváním
32 Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod Radhoštěm SOŠ zemědělské · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm −2,8± 3,8 39.2020–2022 33.2024–2026 35. v rámci očekávání
33 Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Kroměříž SOŠ zdravotnické, SOŠ pedagogické a humanitní · 767 01 Kroměříž −3,1± 3,3 43.2020–2022 37.2024–2026 41. v rámci očekávání
34 Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov gymnázium 8leté · 769 01 Holešov −3,6± 5,6 52.2017–2018 69.2025–2026 72. v rámci očekávání
35 Střední škola AXIS Zlín s.r.o. SOŠ technické, SOŠ hotelové a podnikatelské · 760 01 Zlín −4,1± 5,4 43.2020, 2022 35.2024, 2026 39. v rámci očekávání
36 SŠ prům., hotelová, zdravotnická a VOŠ SOŠ technické, SOŠ zdravotnické, SOŠ hotelové a podnikatelské · 686 01 Uherské Hradiště −4,1± 1,8 45.2020–2022 37.2024–2026 42. pod očekáváním
37 Střední průmyslová škola Otrokovice SOU technické (maturitní obory), SOŠ technické, SOŠ technologické · 765 02 Otrokovice −4,1± 3,4 41.2020–2022 34.2024–2026 39. pod očekáváním
38 Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Valašské Meziříčí SOŠ ekonomické, SOŠ technické, SOŠ pedagogické a humanitní · 757 01 Valašské Meziříčí −4,2± 2,4 56.2020–2022 48.2024–2026 52. pod očekáváním
39 Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Zlín SOŠ zdravotnické · 760 01 Zlín −4,4± 2,8 47.2020–2022 39.2024–2026 44. pod očekáváním
40 SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o. SOŠ hotelové a podnikatelské · 756 61 Rožnov pod Radhoštěm −5,1± 6,4 49.2020, 2022 39.2024, 2026 44. v rámci očekávání
41 Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborná škola ekonomická Zlín SOŠ ekonomické · 760 01 Zlín −5,2± 2,4 59.2020–2022 50.2024–2026 55. pod očekáváním
42 Střední škola gastronomie a obchodu Zlín SOU ostatní (maturitní obory) · 760 01 Zlín −5,3± 5,9 38.2020–2022 30.2024–2026 35. v rámci očekávání
43 Gymnázium Kroměříž gymnázium 4leté · 767 01 Kroměříž −5,5± 4,7 71.2020–2022 62.2024–2026 68. pod očekáváním
44 Střední průmyslová škola Zlín SOŠ technické, lyceum · 760 01 Zlín −5,6± 1,8 56.2020–2022 46.2024–2026 52. pod očekáváním
45 Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí SOŠ technické · 757 01 Valašské Meziříčí −5,7± 2,8 51.2020–2022 41.2024–2026 47. pod očekáváním
46 Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Kroměříž SOU technické (maturitní obory) · 767 01 Kroměříž −5,8± 4,4 30.2020, 2022 25.2024, 2026 30. pod očekáváním
47 Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov gymnázium 4leté · 769 01 Holešov −5,9± 3,4 69.2020–2022 58.2024–2026 64. pod očekáváním
48 Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín gymnázium 8leté · 760 01 Zlín −6,6± 5,1 52.2017–2018 78.2025–2026 85. pod očekáváním
49 Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín SOU technické (maturitní obory), SOU ostatní (maturitní obory) · 755 01 Vsetín −6,6± 4,4 28.2020–2022 22.2024–2026 29. pod očekáváním
50 Gymnázium Otrokovice gymnázium 4leté · 765 02 Otrokovice −6,9± 4,7 67.2020–2022 57.2024–2026 64. pod očekáváním
51 Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o. SOŠ hotelové a podnikatelské · 760 01 Zlín −7,1± 3,2 46.2020–2022 35.2024–2026 42. pod očekáváním
52 Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy Zlín SOU technické (maturitní obory), SOU ostatní (maturitní obory), SOŠ technické · 760 01 Zlín −7,4± 2,1 41.2020–2022 32.2024–2026 39. pod očekáváním
53 Střední škola hotelová a služeb Kroměříž SOŠ hotelové a podnikatelské · 767 01 Kroměříž −7,6± 4,4 42.2020–2022 30.2024–2026 38. pod očekáváním
54 Střední škola oděvní a služeb Vizovice SOU ostatní (maturitní obory) · 763 12 Vizovice −8,3± 4,8 41.2020, 2022 30.2024, 2026 39. pod očekáváním
55 Gymnázium Otrokovice gymnázium 8leté · 765 02 Otrokovice −8,4± 5,3 46.2017–2018 65.2025–2026 73. pod očekáváním
56 ORBIS, Mateřská škola, Základní škola a Střední škola, s.r.o. SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ technické · 760 01 Zlín −8,8± 6,9 42.2020, 2022 29.2024, 2026 38. pod očekáváním
57 Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město gymnázium 4leté, SOŠ technické, SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ zemědělské, SOU technické (maturitní obory) · 686 03 Staré Město −9,5± 2,3 55.2020–2022 42.2024–2026 52. pod očekáváním
58 Střední škola Kostka s.r.o. gymnázium 6leté · 755 01 Vsetín −10,9± 6,6 49.2018, 2020 51.2024, 2026 62. pod očekáváním

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2017–2023 (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita po skupinách oborů; odhad Školní radar; MŠMT – rejstřík škol.