Žebříček · okres Blansko · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Blansko
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Benešov 127 žáků · 679 53 Benešov | 9898–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,1lepší než 93 % | 9,2lepší než 93 % | 64 %lepší než 27 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Žďárná 152 žáků · 679 52 Žďárná | 9795–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,9lepší než 79 % | 12,2lepší než 75 % | 86 %lepší než 68 % |
| 3 Základní škola Černá Hora 315 žáků · 679 21 Černá Hora | 8986–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 17,5lepší než 74 % | 12,7lepší než 66 % | 66 %lepší než 30 % |
| 4 Základní škola Blansko 422 žáků · 678 01 Blansko | 7772–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,1lepší než 51 % | 13,0lepší než 62 % | 59 %lepší než 20 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Lipovec 177 žáků · 679 15 Lipovec | 7669–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,7lepší než 55 % | 13,1lepší než 61 % | 54 %lepší než 14 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Adamov 405 žáků · 679 04 Adamov | 7571–80 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,3lepší než 58 % | 13,3lepší než 56 % | 54 %lepší než 14 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17 550 žáků · 678 01 Blansko | 7367–78 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,4lepší než 47 % | 13,9lepší než 42 % | 76 %lepší než 47 % |
| 8 Základní škola a mateřská škola Rájec - Jestřebí 464 žáků · 679 02 Rájec-Jestřebí | 7267–77 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,1lepší než 39 % | 12,7lepší než 67 % | 57 %lepší než 18 % |
| 9 Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka Blansko 510 žáků · 678 01 Blansko | 7166–76 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,3lepší než 37 % | 13,3lepší než 55 % | 71 %lepší než 38 % |
| 10 Základní škola Svitávka 209 žáků · 679 32 Svitávka | 6842–86 | průměr | 98 %lepší než 68 % | 19,0lepší než 61 % | 13,0lepší než 62 % | 58 %lepší než 19 % |
| 11 Základní škola Edvarda Beneše Lysice 526 žáků · 679 71 Lysice | 6237–80 | průměr | 95 %lepší než 52 % | 21,0lepší než 39 % | 13,6lepší než 51 % | 96 %lepší než 93 % |
| 12 Základní škola Lipůvka 268 žáků · 679 22 Lipůvka | 6151–69 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,6lepší než 45 % | 14,4lepší než 31 % | 69 %lepší než 34 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Křtiny 271 žáků · 679 05 Křtiny | 6039–78 | průměr | 84 %lepší než 21 % | 20,9lepší než 42 % | 10,7lepší než 87 % | 97 %lepší než 95 % |
| 14 Základní škola Boskovice, Slovákova 513 žáků · 680 01 Boskovice | 5637–72 | průměr | 97 %lepší než 62 % | 22,3lepší než 24 % | 14,0lepší než 40 % | 99 %lepší než 98 % |
| 15 Základní škola Boskovice 609 žáků · 680 01 Boskovice | 4844–52 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 25,4lepší než 4 % | 15,3lepší než 14 % | 100 %lepší než 99 % |
| 16 Základní škola Jedovnice 406 žáků · 679 06 Jedovnice | 4532–61 | průměr | 100 %lepší než 72 % | 21,4lepší než 35 % | 14,6lepší než 28 % | 78 %lepší než 51 % |
| 17 Základní škola Letovice 770 žáků · 679 61 Letovice | 4434–56 | průměr | 98 %lepší než 67 % | 22,7lepší než 21 % | 13,9lepší než 43 % | 81 %lepší než 56 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Blansko, Dvorská 26 554 žáků · 678 01 Blansko | 4440–48 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,3lepší než 36 % | 16,2lepší než 6 % | 77 %lepší než 49 % |
| 19 Základní škola Boskovice, Sušilova 437 žáků · 680 01 Boskovice | 3318–55 | průměr | 96 %lepší než 57 % | 23,0lepší než 18 % | 14,3lepší než 33 % | 87 %lepší než 72 % |
| 20 Základní škola a mateřská škola Sloup 417 žáků · 679 13 Sloup | 3128–35 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 23,2lepší než 17 % | 15,5lepší než 12 % | 70 %lepší než 36 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Knínice 229 žáků · 679 34 Knínice | 10–4 | slabší | 76 %lepší než 11 % | 25,4lepší než 4 % | 16,1lepší než 7 % | 85 %lepší než 65 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.