Žebříček · okres Brno-venkov · 2025/26

Základní školy podle podmínek výuky – okres Brno-venkov

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléŽáků na tříduŽáků na učiteleNaplněnost
1 Základní škola a Střední škola CoLibri 48 žáků · 666 02 Předklášteří 9797–98 špička 100 %lepší než 86 %5,3lepší než 93 %5,7lepší než 98 %39 %lepší než 3 %
2 Základní škola a mateřská škola Pozořice 584 žáků · 664 07 Pozořice 9286–96 špička 98 %lepší než 66 %17,7lepší než 73 %12,6lepší než 69 %96 %lepší než 93 %
3 Základní škola a Mateřská škola Dolní Loučky 281 žáků · 594 55 Dolní Loučky 8986–92 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,7lepší než 64 %13,0lepší než 63 %80 %lepší než 55 %
3 Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Zastávka 377 žáků · 664 84 Zastávka 8986–92 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,9lepší než 62 %13,3lepší než 55 %86 %lepší než 67 %
5 Základní škola a Mateřská škola Nedvědice 202 žáků · 592 62 Nedvědice 8884–90 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,4lepší než 68 %12,3lepší než 73 %59 %lepší než 21 %
6 Základní škola, základní umělecká škola a mateřská škola Lomnice 285 žáků · 679 23 Lomnice 8480–88 nadprůměr 100 %lepší než 86 %17,8lepší než 72 %13,8lepší než 46 %73 %lepší než 42 %
7 Základní škola a Mateřská škola Želešice 234 žáků · 664 43 Želešice 8276–87 nadprůměr 100 %lepší než 86 %19,5lepší než 57 %13,9lepší než 43 %85 %lepší než 65 %
8 Základní škola Bílovice nad Svitavou 553 žáků · 664 01 Bílovice nad Svitavou 7873–82 nadprůměr 100 %lepší než 86 %22,1lepší než 27 %13,5lepší než 53 %91 %lepší než 82 %
9 Základní škola Vladimíra Menšíka Ivančice 381 žáků · 664 91 Ivančice 7655–89 nadprůměr 98 %lepší než 67 %21,2lepší než 38 %13,3lepší než 57 %95 %lepší než 92 %
10 Základní škola a Mateřská škola Pohořelice 862 žáků · 691 23 Pohořelice 7561–86 nadprůměr 99 %lepší než 69 %20,5lepší než 46 %13,3lepší než 55 %89 %lepší než 75 %
10 Základní škola Újezd u Brna 447 žáků · 664 53 Újezd u Brna 7570–80 nadprůměr 100 %lepší než 86 %22,4lepší než 24 %13,5lepší než 52 %89 %lepší než 77 %
12 Základní škola, Šlapanice 1 069 žáků · 664 51 Šlapanice 6959–79 průměr 98 %lepší než 65 %21,8lepší než 30 %13,3lepší než 57 %95 %lepší než 91 %
12 Základní škola Sokolnice 270 žáků · 664 52 Sokolnice 6939–89 průměr 93 %lepší než 45 %18,0lepší než 71 %12,1lepší než 76 %69 %lepší než 36 %
14 Základní škola Mokrá-Horákov 419 žáků · 664 04 Mokrá-Horákov 6862–73 průměr 100 %lepší než 86 %21,0lepší než 41 %14,4lepší než 30 %84 %lepší než 62 %
15 Základní škola Židlochovice 894 žáků · 667 01 Židlochovice 6753–78 průměr 99 %lepší než 71 %22,9lepší než 19 %13,3lepší než 56 %94 %lepší než 89 %
16 Základní škola a mateřská škola Těšany 234 žáků · 664 54 Těšany 6535–87 průměr 90 %lepší než 33 %18,0lepší než 71 %12,0lepší než 77 %78 %lepší než 51 %
17 Základní škola a Mateřská škola Vlasatice 114 žáků · 691 30 Vlasatice 6447–77 průměr 73 %lepší než 8 %12,7lepší než 93 %9,1lepší než 94 %71 %lepší než 39 %
18 Základní škola a Mateřská škola Vranovice 339 žáků · 691 25 Vranovice 6337–83 průměr 89 %lepší než 31 %18,8lepší než 63 %12,6lepší než 69 %89 %lepší než 76 %
19 Základní škola a Mateřská škola, Deblín 240 žáků · 664 75 Deblín 6050–68 průměr 67 %lepší než 5 %15,0lepší než 93 %11,4lepší než 82 %80 %lepší než 54 %
20 Základní škola Měnín 230 žáků · 664 57 Měnín 5849–66 průměr 100 %lepší než 86 %23,0lepší než 18 %14,8lepší než 24 %92 %lepší než 83 %
21 Základní škola ZaHRAda 136 žáků · 592 62 Nedvědice 5445–63 průměr 64 %lepší než 4 %13,6lepší než 93 %10,3lepší než 89 %67 %lepší než 31 %
22 Základní škola a Mateřská škola, Ostrovačice 314 žáků · 664 81 Ostrovačice 5042–59 průměr 100 %lepší než 86 %24,2lepší než 9 %14,3lepší než 34 %85 %lepší než 65 %
22 Základní škola T. G. Masaryka Ivančice 530 žáků · 664 91 Ivančice 5034–67 průměr 97 %lepší než 63 %21,2lepší než 37 %14,4lepší než 32 %88 %lepší než 74 %
22 Základní škola, Veverská Bítýška 434 žáků · 664 71 Veverská Bítýška 5044–56 průměr 100 %lepší než 86 %22,8lepší než 19 %15,3lepší než 14 %90 %lepší než 79 %
25 Základní škola Kuřim 526 žáků · 664 34 Kuřim 4024–60 průměr 88 %lepší než 30 %21,0lepší než 39 %12,3lepší než 74 %78 %lepší než 51 %
26 Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Drásov 441 žáků · 664 24 Drásov 3515–64 průměr 97 %lepší než 62 %22,1lepší než 27 %15,3lepší než 14 %92 %lepší než 83 %
26 Základní škola, Kuřim 633 žáků · 664 34 Kuřim 3532–37 průměr 100 %lepší než 86 %25,3lepší než 4 %16,1lepší než 7 %89 %lepší než 76 %
28 Základní škola a mateřská škola Dolní Kounice 465 žáků · 664 64 Dolní Kounice 3115–56 průměr 92 %lepší než 42 %21,1lepší než 38 %13,8lepší než 45 %78 %lepší než 50 %
29 Základní škola a Mateřská škola Ořechov 466 žáků · 664 44 Ořechov 2613–42 podprůměr 97 %lepší než 59 %23,3lepší než 16 %16,0lepší než 7 %93 %lepší než 87 %
30 Základní škola T.G. Masaryka Rajhrad 660 žáků · 664 61 Rajhrad 2412–38 podprůměr 88 %lepší než 29 %22,8lepší než 20 %13,8lepší než 45 %92 %lepší než 82 %
31 Základní škola Rosice 754 žáků · 665 01 Rosice 2110–37 podprůměr 92 %lepší než 42 %22,2lepší než 26 %14,9lepší než 21 %87 %lepší než 71 %
32 Základní škola a Mateřská škola, Loděnice 213 žáků · 671 75 Loděnice 91–25 slabší 83 %lepší než 19 %21,3lepší než 36 %15,7lepší než 10 %85 %lepší než 66 %
33 Základní škola Rajhradice 172 žáků · 664 61 Rajhradice 80–28 slabší 84 %lepší než 21 %21,5lepší než 34 %14,7lepší než 26 %69 %lepší než 35 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.