Žebříček · okres Hodonín · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Hodonín
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a mateřská škola, Ježov 105 žáků · 696 48 Ježov | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 11,7lepší než 93 % | 9,0lepší než 94 % | 58 %lepší než 20 % |
| 2 Základní škola Na Pohodu 109 žáků · 695 01 Hodonín | 9790–100 | špička | 99 %lepší než 70 % | 12,1lepší než 93 % | 9,7lepší než 91 % | 78 %lepší než 50 % |
| 2 Základní škola Kuželov 96 žáků · 696 73 Kuželov | 9796–97 | špička | 100 %lepší než 86 % | 10,7lepší než 93 % | 8,5lepší než 96 % | 36 %lepší než 2 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Joži Uprky Hroznová Lhota 210 žáků · 696 63 Hroznová Lhota | 9089–92 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,2lepší než 82 % | 12,0lepší než 77 % | 44 %lepší než 5 % |
| 5 Základní škola a mateřská škola Milotice 228 žáků · 696 05 Milotice | 8784–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 17,5lepší než 74 % | 12,2lepší než 74 % | 42 %lepší než 4 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Jaromíra Hlubíka Lipov 162 žáků · 696 72 Lipov | 8581–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,0lepší než 71 % | 12,5lepší než 71 % | 46 %lepší než 7 % |
| 7 Masarykova základní škola Velká nad Veličkou 242 žáků · 696 74 Velká nad Veličkou | 8481–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 17,3lepší než 76 % | 12,7lepší než 66 % | 37 %lepší než 3 % |
| 8 Základní škola a mateřská škola Dolní Bojanovice 313 žáků · 696 17 Dolní Bojanovice | 7872–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,4lepší než 67 % | 13,6lepší než 49 % | 58 %lepší než 19 % |
| 9 Základní škola T. G. Masaryka a Mateřská škola, Hovorany 260 žáků · 696 12 Hovorany | 7556–88 | nadprůměr | 99 %lepší než 69 % | 18,6lepší než 65 % | 13,0lepší než 61 % | 67 %lepší než 31 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Mutěnice 327 žáků · 696 11 Mutěnice | 6338–82 | průměr | 96 %lepší než 56 % | 17,2lepší než 76 % | 13,3lepší než 56 % | 55 %lepší než 15 % |
| 10 Základní škola Vnorovy 263 žáků · 696 61 Vnorovy | 6353–71 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,2lepší než 49 % | 13,9lepší než 43 % | 53 %lepší než 13 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín 307 žáků · 696 04 Svatobořice-Mistřín | 6234–84 | průměr | 92 %lepší než 41 % | 17,1lepší než 78 % | 12,3lepší než 73 % | 58 %lepší než 19 % |
| 12 Masarykova základní škola a mateřská škola Ždánice 255 žáků · 696 32 Ždánice | 6253–69 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 19,6lepší než 56 % | 14,2lepší než 36 % | 50 %lepší než 10 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Ratíškovice 354 žáků · 696 02 Ratíškovice | 6153–67 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 19,7lepší než 55 % | 14,4lepší než 31 % | 56 %lepší než 17 % |
| 15 Základní škola Veselí nad Moravou 384 žáků · 698 01 Veselí nad Moravou | 5951–66 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,2lepší než 50 % | 14,1lepší než 39 % | 48 %lepší než 8 % |
| 16 Základní škola J. A. Komenského, příspěvková organizace města Kyjova 722 žáků · 697 01 Kyjov | 5742–71 | průměr | 97 %lepší než 61 % | 20,1lepší než 51 % | 12,6lepší než 68 % | 50 %lepší než 11 % |
| 17 Základní škola a mateřská škola Rohatec 217 žáků · 696 01 Rohatec | 5141–62 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,7lepší než 32 % | 13,8lepší než 46 % | 48 %lepší než 9 % |
| 17 Masarykova základní škola Vracov 398 žáků · 696 42 Vracov | 5133–70 | průměr | 99 %lepší než 70 % | 21,0lepší než 41 % | 14,3lepší než 32 % | 80 %lepší než 54 % |
| 17 ZŠ a MŠ Dr. Joklíka 494 žáků · 697 01 Kyjov | 5146–56 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,5lepší než 23 % | 15,7lepší než 10 % | 91 %lepší než 82 % |
| 20 Církevní základní škola ve Veselí nad Moravou 416 žáků · 698 01 Veselí nad Moravou | 4841–56 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,8lepší než 43 % | 14,5lepší než 29 % | 51 %lepší než 11 % |
| 21 Základní škola Hodonín, Očovská 1 587 žáků · 695 01 Hodonín | 4330–61 | průměr | 97 %lepší než 64 % | 21,0lepší než 40 % | 14,9lepší než 21 % | 86 %lepší než 69 % |
| 22 Základní škola Hodonín, Vančurova 2 578 žáků · 695 01 Hodonín | 4123–65 | průměr | 93 %lepší než 45 % | 21,4lepší než 35 % | 14,0lepší než 42 % | 92 %lepší než 83 % |
| 23 Základní škola M. Kudeříkové, Strážnice 318 žáků · 696 62 Strážnice | 3918–68 | průměr | 92 %lepší než 40 % | 18,7lepší než 64 % | 13,2lepší než 58 % | 50 %lepší než 11 % |
| 24 Základní škola Hodonín, U Červených domků 40 593 žáků · 695 01 Hodonín | 3620–59 | průměr | 93 %lepší než 45 % | 21,2lepší než 38 % | 14,0lepší než 40 % | 85 %lepší než 64 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Blatnice pod Svatým Antonínkem 192 žáků · 696 71 Blatnice pod Svatým Antonínkem | 3327–41 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,3lepší než 36 % | 15,4lepší než 14 % | 46 %lepší než 7 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Bzenec 369 žáků · 696 81 Bzenec | 3116–54 | průměr | 96 %lepší než 57 % | 20,5lepší než 46 % | 14,4lepší než 30 % | 62 %lepší než 23 % |
| 27 Základní škola Dubňany 480 žáků · 696 03 Dubňany | 3015–53 | průměr | 90 %lepší než 33 % | 20,0lepší než 52 % | 14,1lepší než 38 % | 80 %lepší než 54 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.