Žebříček · okres Blansko · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Blansko
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Lipůvka 50 dětí · 679 22 Lipůvka | 9793–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,7lepší než 81 % | 8,3lepší než 80 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Mateřská škola Rozseč nad Kunštátem 34 dětí · 679 73 Rozseč nad Kunštátem | 9686–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 7,7lepší než 92 % | 87 %lepší než 61 % |
| 3 Základní škola a mateřská škola Úsobrno 13 dětí · 679 39 Úsobrno | 9485–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 72 %lepší než 22 % |
| 3 Církevní mateřská škola a základní škola Sudice 18 dětí · 680 01 Sudice | 9472–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 100 %lepší než 96 % |
| 5 Základní škola a mateřská škola města Olešnice 90 dětí · 679 74 Olešnice | 9080–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 94 %lepší než 80 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Hugo Sáňky, Rudice 33 dětí · 679 06 Rudice | 8674–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 75 %lepší než 28 % |
| 6 Mateřská škola Blansko, Divišova 2a 73 dětí · 678 01 Blansko | 8676–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 69 % | 9,1lepší než 66 % | 91 %lepší než 74 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Šebrov 27 dětí · 679 22 Šebrov-Kateřina | 8673–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 8,6lepší než 76 % | 68 %lepší než 14 % |
| 9 1. mateřská škola Velké Opatovice 57 dětí · 679 63 Velké Opatovice | 7149–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 79 %lepší než 38 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola Velenov 15 dětí · 680 01 Obec Velenov | 6646–82 | průměr | 43 %lepší než 1 % | 15,0lepší než 94 % | 8,1lepší než 83 % | 94 %lepší než 80 % |
| 11 Mateřská škola Gatemáček z.s. 17 dětí · 680 01 Boskovice | 6133–84 | průměr | 50 %lepší než 3 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 77 % | 100 %lepší než 96 % |
| 12 Mateřská škola Boskovice 408 dětí · 680 01 Boskovice | 5848–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,4lepší než 46 % | 10,0lepší než 48 % | 81 %lepší než 43 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Ráječko 60 dětí · 679 02 Ráječko | 5731–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,2lepší než 41 % | 81 %lepší než 43 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Ostrov u Macochy 70 dětí · Ostrov u Macochy | 5543–67 | průměr | 77 %lepší než 11 % | 8,8lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 15 Mateřská škola Blansko, Dvorská 96 125 dětí · 678 01 Blansko | 5437–71 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 42 % | 9,8lepší než 51 % | 77 %lepší než 33 % |
| 16 Základní škola a mateřská škola Adamov 139 dětí · 679 04 Adamov | 5240–64 | průměr | 94 %lepší než 26 % | 17,4lepší než 76 % | 8,5lepší než 77 % | 71 %lepší než 19 % |
| 17 Základní škola a mateřská škola Rájec - Jestřebí 104 dětí · 679 02 Rájec-Jestřebí | 4626–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 42 % | 10,2lepší než 42 % | 75 %lepší než 27 % |
| 18 2. mateřská škola Velké Opatovice 60 dětí · 679 63 Velké Opatovice | 4521–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 50 %lepší než 3 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Kunštát 107 dětí · 679 72 Kunštát | 4020–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,4lepší než 35 % | 10,7lepší než 28 % | 82 %lepší než 45 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Lipovec 43 dětí · 679 15 Lipovec | 4012–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 83 %lepší než 48 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Vysočany 16 dětí · 679 13 Vysočany | 4020–58 | průměr | 0 %lepší než 0 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 62 %lepší než 9 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola Knínice 52 dětí · 679 34 Knínice | 3711–65 | průměr | 82 %lepší než 13 % | 17,3lepší než 76 % | 9,3lepší než 63 % | 76 %lepší než 31 % |
| 23 Mateřská škola Blansko, Těchov 124 26 dětí · 678 01 Blansko | 3612–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 11,0lepší než 23 % | 100 %lepší než 96 % |
| 24 Mateřská škola Blansko, Rodkovského 2a 156 dětí · 678 01 Blansko | 3517–51 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 10,5lepší než 31 % | 81 %lepší než 43 % |
| 25 Mateřská škola Valchov 25 dětí · 680 01 Valchov | 3311–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 11,4lepší než 16 % | 100 %lepší než 96 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Křtiny 46 dětí · 679 05 Křtiny | 3212–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 92 %lepší než 76 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17 44 dětí · 678 01 Blansko | 3210–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 81 %lepší než 44 % |
| 28 Základní škola a Mateřská škola Deštná 24 dětí · 679 61 Deštná | 3111–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 100 %lepší než 96 % |
| 29 Základní škola a Mateřská škola Blansko, Dvorská 26 52 dětí · 678 01 Blansko | 2114–28 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 98 %lepší než 90 % |
| 30 Mateřská škola Vavřinec 26 dětí · 679 13 Vavřinec | 169–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 31 Základní škola a mateřská škola Sloup 28 dětí · 679 13 Sloup | 1410–22 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 93 %lepší než 79 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola Žďárná 26 dětí · 679 52 Žďárná | 126–25 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 87 %lepší než 60 % |
| 32 Mateřská škola Černovice 48 dětí · 679 75 Černovice | 125–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,3lepší než 6 % | 80 %lepší než 40 % |
| 34 Mateřská škola Blansko, Údolní 8 103 dětí · 678 01 Blansko | 41–10 | slabší | 89 %lepší než 21 % | 25,8lepší než 3 % | 11,7lepší než 11 % | 99 %lepší než 91 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.