Žebříček · okres Brno-venkov · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Brno-venkov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Silůvky 29 dětí · 664 46 Silůvky | 9998–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,6lepší než 92 % | 97 %lepší než 88 % |
| 1 Mateřská škola Újezd u Rosic, příspěvková organizace 29 dětí · 664 84 Újezd u Rosic | 9998–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 97 %lepší než 88 % |
| 1 Lesní mateřská škola Šemíček 16 dětí · obec Bílovice nad Svitavou | 9995–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Mateřská škola, Blučina 96 dětí · 664 56 Blučina | 9896–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 7,9lepší než 92 % | 91 %lepší než 72 % |
| 4 Lesní mateřská škola Mariánka 16 dětí · a p. č. 5263/3 a p. č. 5263/4; obec Brno | 9887–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,5lepší než 77 % | 100 %lepší než 96 % |
| 6 Montessori lesní mateřská škola Ledňáček 16 dětí · 666 01 Obec Vohančice | 9789–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 5,3lepší než 92 % | 89 %lepší než 67 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Radostice 34 dětí · 664 46 Radostice | 9788–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 100 %lepší než 96 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola, Ostrovačice 42 dětí · 664 81 Ostrovačice | 9691–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,4lepší než 92 % | 78 %lepší než 34 % |
| 9 Mateřská škola Lukovany 36 dětí · 664 84 Lukovany | 9480–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 100 %lepší než 96 % |
| 10 Lesní mateřská škola Stromík 15 dětí · 664 07 Městys Pozořice | 9370–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 9,7lepší než 53 % | 94 %lepší než 80 % |
| 11 Mateřská škola Malhostovice 28 dětí · 666 03 Malhostovice | 9287–94 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 6,7lepší než 92 % | 62 %lepší než 9 % |
| 12 Mateřská škola Níhov 17 dětí · 594 55 Níhov | 9170–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 85 %lepší než 55 % |
| 13 Mateřská škola Rebešovice 37 dětí · 664 61 Rebešovice | 9089–91 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,3lepší než 94 % | 5,3lepší než 92 % | 49 %lepší než 3 % |
| 14 Mateřská škola - obec Velatice - okres Brno-venkov 33 dětí · 664 05 Velatice | 8875–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 79 %lepší než 36 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola, Žatčany 45 dětí · 664 53 Žatčany | 8574–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 9,0lepší než 69 % | 73 %lepší než 23 % |
| 16 Základní škola a mateřská škola Těšany 65 dětí · 664 54 Těšany | 8477–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,3lepší než 83 % | 8,2lepší než 82 % | 68 %lepší než 15 % |
| 16 Mateřská škola Mokrá-Horákov 106 dětí · 664 04 Mokrá-Horákov | 8475–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 8,8lepší než 72 % | 82 %lepší než 44 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Žabčice 61 dětí · 664 63 Žabčice | 8170–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,3lepší než 88 % | 9,0lepší než 71 % | 64 %lepší než 11 % |
| 19 Mateřská škola Měnín 74 dětí · 664 57 Měnín | 7661–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 62 % | 80 %lepší než 42 % |
| 20 Mateřská škola Rajhrad 156 dětí · 664 61 Rajhrad | 7360–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,3lepší než 64 % | 81 %lepší než 43 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola, Deblín 81 dětí · 664 75 Deblín | 7257–84 | nadprůměr | 80 %lepší než 12 % | 16,2lepší než 83 % | 8,1lepší než 83 % | 99 %lepší než 91 % |
| 22 Základní škola a mateřská škola Moutnice 37 dětí · 664 55 Moutnice | 7146–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 71 %lepší než 19 % |
| 22 Lesní mateřská škola Dobroděj, z.s. 16 dětí · obec Březina | 7159–80 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 16,0lepší než 0 % | 100 %lepší než 96 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola Podolí 57 dětí · 664 03 Podolí | 6849–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,2lepší než 64 % | 71 %lepší než 19 % |
| 25 Mateřská škola Chřestová Ivančice 60 dětí · 664 91 Ivančice | 6743–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 88 %lepší než 65 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Nosislav 60 dětí · 691 64 Nosislav | 6743–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 88 %lepší než 65 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Holasice 62 dětí · 664 61 Holasice | 6742–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,2lepší než 42 % | 95 %lepší než 84 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Březina 39 dětí · 679 05 Březina | 6738–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 81 %lepší než 44 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Sivice 47 dětí · 664 07 Sivice | 6759–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 15,7lepší než 86 % | 15,7lepší než 0 % | 94 %lepší než 81 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola Želešice 80 dětí · 664 43 Želešice | 6544–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,7lepší než 28 % | 96 %lepší než 87 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola Dolní Loučky 97 dětí · 594 55 Dolní Loučky | 6547–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,4lepší než 58 % | 9,4lepší než 62 % | 69 %lepší než 17 % |
| 32 Základní škola a mateřská škola Ketkovice 35 dětí · 664 91 Ketkovice | 6234–84 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 100 %lepší než 96 % |
| 32 Mateřská škola Veverské Knínice 40 dětí · 664 81 Veverské Knínice | 6332–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 83 %lepší než 50 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola, Vojkovice 38 dětí · 667 01 Vojkovice | 6236–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 63 %lepší než 10 % |
| 32 Základní škola a mateřská škola Rozdrojovice, okr. Brno-venkov 34 dětí · 664 34 Rozdrojovice | 6236–83 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 94 %lepší než 82 % |
| 32 Mateřská škola Bílovice nad Svitavou 115 dětí · 664 01 Bílovice nad Svitavou | 6245–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 9,6lepší než 55 % | 70 %lepší než 18 % |
| 37 Základní škola a Mateřská škola, Předklášteří 60 dětí · 666 02 Předklášteří | 6137–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 82 %lepší než 47 % |
| 37 Mateřská škola Židlochovice 116 dětí · 667 01 Židlochovice | 6132–83 | průměr | 98 %lepší než 31 % | 16,6lepší než 81 % | 8,1lepší než 82 % | 68 %lepší než 16 % |
| 37 Mateřská škola Moravany 127 dětí · 664 48 Moravany | 6142–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,2lepší než 37 % | 10,2lepší než 41 % | 92 %lepší než 76 % |
| 40 Základní škola a Mateřská škola, Loděnice 35 dětí · 671 75 Loděnice | 6031–82 | průměr | 76 %lepší než 10 % | 17,5lepší než 75 % | 9,0lepší než 68 % | 100 %lepší než 96 % |
| 41 Mateřská škola Kuřim 351 dětí · 664 34 Kuřim | 5950–67 | průměr | 97 %lepší než 30 % | 17,6lepší než 75 % | 9,3lepší než 63 % | 86 %lepší než 56 % |
| 42 Mateřská škola Zámecká, Rosice 284 dětí · 665 01 Rosice | 5847–68 | průměr | 97 %lepší než 30 % | 18,9lepší než 64 % | 9,5lepší než 60 % | 92 %lepší než 75 % |
| 43 Základní škola a mateřská škola Ochoz u Brna 59 dětí · 664 02 Ochoz u Brna | 5631–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 9,8lepší než 50 % | 70 %lepší než 18 % |
| 44 Mateřská škola Duha Oslavany 173 dětí · 664 12 Oslavany | 5338–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,6lepší než 33 % | 10,5lepší než 34 % | 91 %lepší než 73 % |
| 44 Mateřská škola Pohořelice 196 dětí · 691 23 Pohořelice | 5338–66 | průměr | 95 %lepší než 28 % | 19,6lepší než 56 % | 9,1lepší než 67 % | 89 %lepší než 67 % |
| 46 Mateřská škola Zahrádka, Šlapanice 129 dětí · 664 51 Šlapanice | 5032–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,1lepší než 43 % | 84 %lepší než 51 % |
| 47 Základní škola, základní umělecká škola a mateřská škola Lomnice 64 dětí · 679 23 Lomnice | 4828–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 11,7lepší než 11 % | 100 %lepší než 96 % |
| 48 Základní škola a Mateřská škola Blažovice 65 dětí · 664 08 Blažovice | 4623–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 10,8lepší než 26 % | 90 %lepší než 71 % |
| 49 Základní škola a mateřská škola Pozořice 101 dětí · 664 07 Pozořice | 4523–66 | průměr | 90 %lepší než 22 % | 20,2lepší než 48 % | 9,2lepší než 66 % | 93 %lepší než 78 % |
| 49 Mateřská škola Hvězdička, Šlapanice 135 dětí · 664 51 Šlapanice | 4529–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 10,8lepší než 26 % | 94 %lepší než 82 % |
| 51 Základní škola a Mateřská škola Vranovice 83 dětí · 691 25 Vranovice | 4318–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 10,4lepší než 36 % | 74 %lepší než 26 % |
| 52 Mateřská škola Sluníčko, Tišnov 112 dětí · 666 01 Tišnov | 4223–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,4lepší než 24 % | 10,4lepší než 36 % | 85 %lepší než 54 % |
| 53 Základní škola a Mateřská škola Telnice 62 dětí · 664 59 Telnice | 4014–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,3lepší než 37 % | 69 %lepší než 16 % |
| 53 Svazková mateřská škola VENKOV 88 dětí · 666 03 Všechovice | 4017–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,2lepší než 40 % | 78 %lepší než 35 % |
| 55 Základní škola a Mateřská škola Viničné Šumice 41 dětí · 664 06 Viničné Šumice | 3810–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 49 %lepší než 3 % |
| 56 Mateřská škola Na Paloučku,Tišnov 115 dětí · 666 03 Tišnov | 3516–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,0lepší než 23 % | 88 %lepší než 66 % |
| 56 Mateřská škola Sokolnice 119 dětí · 664 52 Sokolnice | 3514–55 | průměr | 92 %lepší než 25 % | 19,8lepší než 54 % | 9,5lepší než 60 % | 80 %lepší než 42 % |
| 58 Mateřská škola Zbýšov 118 dětí · 664 11 Zbýšov | 3212–54 | průměr | 84 %lepší než 15 % | 19,7lepší než 55 % | 9,6lepší než 55 % | 87 %lepší než 60 % |
| 58 Základní škola a Mateřská škola Střelice 154 dětí · 664 47 Střelice | 3214–48 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,1lepší než 19 % | 83 %lepší než 48 % |
| 60 Základní škola a Mateřská škola Kobylnice 48 dětí · 664 51 Kobylnice | 3114–47 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 100 %lepší než 96 % |
| 61 Mateřská škola Tetčice 47 dětí · 664 17 Tetčice | 3012–49 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 11,8lepší než 10 % | 94 %lepší než 81 % |
| 62 Mateřská škola Modřice 151 dětí · 664 42 Modřice | 2914–45 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 21,6lepší než 33 % | 11,0lepší než 20 % | 77 %lepší než 33 % |
| 63 Mateřská škola, Tišnov, U Humpolky 113 dětí · 666 01 Tišnov | 2210–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 11,1lepší než 20 % | 77 %lepší než 33 % |
| 64 Základní škola a Mateřská škola Vysoké Popovice 28 dětí · 664 84 Vysoké Popovice | 2017–24 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 100 %lepší než 96 % |
| 64 Základní škola a mateřská škola, Lelekovice 84 dětí · 664 31 Lelekovice | 2019–21 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,5lepší než 1 % | 100 %lepší než 96 % |
| 66 Základní škola a Mateřská škola Ořechov 106 dětí · 664 44 Ořechov | 1917–22 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,5lepší než 2 % | 13,4lepší než 2 % | 98 %lepší než 90 % |
| 67 Jubilejní základní škola Masarykova a mateřská škola, Nové Bránice 26 dětí · 664 64 Nové Bránice | 169–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 68 Základní škola a mateřská škola, Ivančice - Němčice 105 dětí · 664 91 Ivančice | 129–16 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,3lepší než 2 % | 13,1lepší než 2 % | 88 %lepší než 62 % |
| 69 Mateřská škola Na Úvoze Ivančice 129 dětí · 664 91 Ivančice | 114–29 | podprůměr | 91 %lepší než 24 % | 21,5lepší než 34 % | 11,0lepší než 23 % | 88 %lepší než 65 % |
| 70 Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Zastávka 104 dětí · 664 84 Zastávka | 92–25 | slabší | 80 %lepší než 12 % | 20,8lepší než 42 % | 10,4lepší než 36 % | 80 %lepší než 40 % |
| 71 Mateřská škola Nebovidy 42 dětí · 664 48 Nebovidy | 60–24 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 84 %lepší než 52 % |
| 72 Mateřská škola Opatovice 48 dětí · 664 61 Opatovice | 50–18 | slabší | 75 %lepší než 8 % | 24,0lepší než 10 % | 10,9lepší než 24 % | 100 %lepší než 96 % |
| 73 Mateřská škola, Veverská Bítýška 121 dětí · 664 71 Veverská Bítýška | 40–23 | slabší | 96 %lepší než 29 % | 24,2lepší než 8 % | 11,6lepší než 12 % | 88 %lepší než 65 % |
| 74 Mateřská škola Mělčany 23 dětí · 664 64 Mělčany | 10–9 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 82 %lepší než 46 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.