Žebříček · okres Hodonín · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Hodonín

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek 44 dětí · 696 85 Moravský Písek 9998–100 špička 100 %lepší než 66 %14,7lepší než 94 %8,0lepší než 92 %98 %lepší než 90 %
1 Lesní mateřská škola Petrklíč 14 dětí · 696 81 obec Bzenec 9997–100 špička 100 %lepší než 66 %14,0lepší než 94 %4,7lepší než 92 %93 %lepší než 79 %
3 Základní škola a mateřská škola, Javorník 35 dětí · 696 74 Javorník 9894–100 špička 100 %lepší než 66 %17,5lepší než 75 %7,7lepší než 92 %100 %lepší než 96 %
3 Základní škola a Mateřská škola Strážovice 29 dětí · 696 38 Strážovice 9895–100 špička 100 %lepší než 66 %14,5lepší než 94 %7,3lepší než 92 %88 %lepší než 64 %
5 Základní škola a mateřská škola Louka 30 dětí · 696 76 Louka 9587–98 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %7,5lepší než 92 %75 %lepší než 28 %
6 Základní škola a Mateřská škola Moravany 15 dětí · 696 50 Moravany 9283–96 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %7,5lepší než 92 %60 %lepší než 8 %
7 Základní škola a mateřská škola Kostelec 26 dětí · 696 51 Čeložnice 9188–93 špička 100 %lepší než 66 %8,7lepší než 94 %6,5lepší než 92 %59 %lepší než 7 %
8 Základní škola a Mateřská škola Prušánky 88 dětí · 696 21 Prušánky 8880–96 nadprůměr 100 %lepší než 66 %17,6lepší než 74 %8,8lepší než 72 %88 %lepší než 64 %
9 ZŠ a MŠ Jana Ámose Komenského 36 dětí · 696 47 Žeravice 8772–98 nadprůměr 100 %lepší než 66 %18,0lepší než 71 %9,0lepší než 69 %90 %lepší než 71 %
9 Základní škola a mateřská škola Uhřice 32 dětí · 696 34 Uhřice 8776–97 nadprůměr 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %8,3lepší než 82 %74 %lepší než 26 %
11 Základní škola a Mateřská škola Nenkovice 41 dětí · 696 37 Želetice 8577–93 nadprůměr 100 %lepší než 66 %13,7lepší než 94 %8,3lepší než 80 %41 %lepší než 2 %
12 Mateřská škola Za Stadionem, příspěvková organizace města Kyjova 55 dětí · 697 01 Kyjov 8474–94 nadprůměr 100 %lepší než 66 %18,3lepší než 68 %7,9lepší než 92 %73 %lepší než 24 %
13 Základní škola a mateřská škola Blatnice pod Svatým Antonínkem 65 dětí · 696 71 Blatnice pod Svatým Antonínkem 8374–93 nadprůměr 100 %lepší než 66 %16,3lepší než 83 %8,4lepší než 79 %68 %lepší než 16 %
14 Mateřská škola Mozaika Hodonín 118 dětí · 695 01 Hodonín 7762–88 nadprůměr 100 %lepší než 66 %19,7lepší než 55 %9,8lepší než 50 %94 %lepší než 82 %
15 Mateřská škola Hodonín, Družstevní čtvrť 3149 134 dětí · 695 01 Hodonín 7562–85 nadprůměr 100 %lepší než 66 %19,1lepší než 60 %9,2lepší než 65 %82 %lepší než 45 %
16 Mateřská škola Střed, příspěvková organizace města Kyjova 76 dětí · 697 01 Kyjov 7156–83 nadprůměr 100 %lepší než 66 %19,0lepší než 62 %8,7lepší než 75 %63 %lepší než 10 %
16 Mateřská škola Čejkovice 61 dětí · 696 15 Čejkovice 7147–88 nadprůměr 100 %lepší než 66 %20,3lepší než 47 %10,2lepší než 41 %98 %lepší než 90 %
18 Základní škola a Mateřská škola, Lovčice 37 dětí · 696 39 Lovčice 7044–89 nadprůměr 100 %lepší než 66 %18,5lepší než 67 %9,5lepší než 59 %74 %lepší než 26 %
18 Mateřská škola Vnorovy 75 dětí · 696 61 Vnorovy 7052–84 nadprůměr 100 %lepší než 66 %18,8lepší než 65 %9,4lepší než 62 %73 %lepší než 23 %
20 Základní škola a Mateřská škola Čejč 58 dětí · 696 14 Čejč 6844–86 průměr 100 %lepší než 66 %19,3lepší než 59 %9,7lepší než 54 %81 %lepší než 42 %
21 Základní škola a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín 99 dětí · 696 04 Svatobořice-Mistřín 6748–82 průměr 100 %lepší než 66 %19,8lepší než 54 %9,7lepší než 53 %83 %lepší než 47 %
22 Základní škola a Mateřská škola Starý Poddvorov 38 dětí · 696 16 Starý Poddvorov 6536–86 průměr 100 %lepší než 66 %19,0lepší než 62 %9,8lepší než 50 %76 %lepší než 30 %
23 Základní škola a mateřská škola Bzenec 123 dětí · 696 81 Bzenec 6448–76 průměr 100 %lepší než 66 %17,6lepší než 74 %10,3lepší než 37 %75 %lepší než 29 %
24 Mateřská škola Hodonín, Lužní 2 163 dětí · 695 01 Hodonín 5943–73 průměr 100 %lepší než 66 %20,4lepší než 46 %10,0lepší než 48 %82 %lepší než 44 %
25 Mateřská škola Velká nad Veličkou 81 dětí · 696 74 Velká nad Veličkou 5632–77 průměr 100 %lepší než 66 %20,3lepší než 47 %10,1lepší než 42 %81 %lepší než 43 %
26 ZŠ a MŠ Dr. Joklíka 78 dětí · 697 01 Kyjov 5535–74 průměr 100 %lepší než 66 %19,5lepší než 57 %9,8lepší než 52 %62 %lepší než 9 %
27 Základní škola a Mateřská škola Jaroslava Dobrovolského, Lužice 82 dětí · 696 18 Lužice 5431–74 průměr 100 %lepší než 66 %20,5lepší než 45 %10,3lepší než 40 %82 %lepší než 46 %
28 Mateřská škola Hodonín, Jilemnického 3 86 dětí · 695 03 Hodonín 5230–72 průměr 100 %lepší než 66 %21,5lepší než 34 %10,2lepší než 40 %86 %lepší než 58 %
29 Mateřská škola Šardice 65 dětí · 696 13 Šardice 5134–68 průměr 88 %lepší než 20 %16,3lepší než 83 %8,0lepší než 83 %65 %lepší než 12 %
30 Mateřská škola Hodonín, Jánošíkova 3513/11 127 dětí · 695 01 Hodonín 5032–68 průměr 100 %lepší než 66 %21,2lepší než 37 %10,3lepší než 38 %85 %lepší než 54 %
31 Základní škola a mateřská škola Rohatec 80 dětí · 696 01 Rohatec 4724–68 průměr 100 %lepší než 66 %20,0lepší než 51 %10,1lepší než 43 %65 %lepší než 12 %
32 Mateřská škola Strážnice 164 dětí · 696 62 Strážnice 4630–62 průměr 100 %lepší než 66 %20,5lepší než 45 %10,3lepší než 40 %74 %lepší než 25 %
33 Základní škola a Mateřská škola Mutěnice 102 dětí · 696 11 Mutěnice 4427–61 průměr 100 %lepší než 66 %20,4lepší než 46 %11,6lepší než 11 %89 %lepší než 67 %
34 Základní škola a Mateřská škola Nechvalín 15 dětí · 696 31 Nechvalín 4114–67 průměr 55 %lepší než 4 %15,0lepší než 94 %8,3lepší než 80 %60 %lepší než 8 %
35 Mateřská škola Veselí nad Moravou 318 dětí · 698 01 Veselí nad Moravou 4029–50 průměr 100 %lepší než 66 %22,7lepší než 21 %11,1lepší než 20 %94 %lepší než 82 %
36 Základní škola a mateřská škola Milotice 73 dětí · 696 05 Milotice 3914–63 průměr 87 %lepší než 18 %18,3lepší než 69 %9,4lepší než 60 %81 %lepší než 43 %
37 Základní škola T. G. Masaryka a Mateřská škola, Hovorany 90 dětí · 696 12 Hovorany 3618–53 průměr 100 %lepší než 66 %22,5lepší než 23 %11,3lepší než 17 %90 %lepší než 71 %
38 Základní škola a mateřská škola Dolní Bojanovice 116 dětí · 696 17 Dolní Bojanovice 3116–46 průměr 100 %lepší než 66 %23,2lepší než 16 %11,6lepší než 12 %94 %lepší než 80 %
39 Mateřská škola Kozojídky, příspěvková organizace 27 dětí · 696 63 Kozojídky 2810–50 podprůměr 100 %lepší než 66 %27,0lepší než 1 %11,3lepší než 17 %96 %lepší než 87 %
40 Základní škola a mateřská škola Joži Uprky Hroznová Lhota 48 dětí · 696 63 Hroznová Lhota 2312–38 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %13,2lepší než 2 %96 %lepší než 86 %
41 Mateřská škola Vracov 133 dětí · 696 42 Vracov 2018–22 podprůměr 100 %lepší než 66 %26,6lepší než 2 %13,3lepší než 2 %99 %lepší než 91 %
42 Základní škola a Mateřská škola Tvarožná Lhota 27 dětí · 696 62 Tvarožná Lhota 1812–26 podprůměr 100 %lepší než 66 %27,0lepší než 1 %13,5lepší než 2 %96 %lepší než 87 %
43 Masarykova základní škola a mateřská škola Ždánice 85 dětí · 696 32 Ždánice 71–23 slabší 75 %lepší než 9 %21,3lepší než 36 %10,6lepší než 30 %85 %lepší než 55 %
44 Základní škola a Mateřská škola Ratíškovice 133 dětí · 696 02 Ratíškovice 41–10 slabší 84 %lepší než 16 %22,2lepší než 25 %12,0lepší než 9 %89 %lepší než 68 %
44 Mateřská škola Vacenovice 73 dětí · 696 06 Vacenovice 40–22 slabší 96 %lepší než 29 %24,3lepší než 8 %11,7lepší než 11 %87 %lepší než 61 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.