Žebříček · okres Louny · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Louny

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 Mateřská škola Blšany 35 dětí · 439 88 Blšany 9479–99 špička 100 %lepší než 66 %17,5lepší než 75 %8,8lepší než 73 %95 %lepší než 82 %
2 Základní škola a Mateřská škola Nové Sedlo 13 dětí · 438 01 Nové Sedlo 9087–93 špička 100 %lepší než 66 %13,0lepší než 94 %6,5lepší než 92 %52 %lepší než 4 %
3 Základní škola a Mateřská škola Cítoliby 50 dětí · 439 02 Cítoliby 8877–97 nadprůměr 100 %lepší než 66 %16,7lepší než 81 %8,3lepší než 80 %79 %lepší než 38 %
4 Mateřská škola Žatec, Fügnerova 2051 108 dětí · 438 01 Žatec 7461–84 nadprůměr 92 %lepší než 25 %18,0lepší než 71 %8,5lepší než 77 %100 %lepší než 96 %
5 Mateřská škola Louny, Kpt. Nálepky 2309 63 dětí · 440 01 Louny 6744–84 průměr 100 %lepší než 66 %21,0lepší než 40 %9,0lepší než 69 %82 %lepší než 45 %
6 Mateřská škola Lubenec 60 dětí · 439 83 Lubenec 6337–82 průměr 100 %lepší než 66 %20,0lepší než 51 %10,0lepší než 46 %83 %lepší než 50 %
7 Mateřská škola Podbořany, Bratří Čapků 795 98 dětí · 441 01 Podbořany 5738–74 průměr 100 %lepší než 66 %19,6lepší než 56 %9,8lepší než 51 %71 %lepší než 19 %
8 Základní škola a Mateřská škola, Žatec 24 dětí · 438 01 Žatec 5331–72 průměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %8,0lepší než 92 %67 %lepší než 14 %
9 Mateřská škola Louny, Fügnerova 1371 133 dětí · 440 01 Louny 4831–66 průměr 100 %lepší než 66 %22,2lepší než 25 %10,1lepší než 42 %87 %lepší než 61 %
10 Mateřská škola Peruc 55 dětí · 439 07 Peruc 4314–69 průměr 83 %lepší než 15 %18,3lepší než 68 %9,2lepší než 66 %85 %lepší než 54 %
11 Soukromá mateřská škola Mateřinka s.r.o. Louny 68 dětí · 440 01 Louny 3514–55 průměr 100 %lepší než 66 %22,7lepší než 22 %11,3lepší než 16 %91 %lepší než 72 %
12 Základní škola a Mateřská škola Kpt. Otakara Jaroše Louny 47 dětí · 440 01 Louny 3012–49 průměr 100 %lepší než 66 %23,5lepší než 14 %11,8lepší než 10 %94 %lepší než 81 %
13 Mateřská škola Vrbno nad Lesy 27 dětí · 439 06 Vrbno nad Lesy 2710–48 podprůměr 100 %lepší než 66 %27,0lepší než 1 %11,3lepší než 16 %96 %lepší než 87 %
14 Mateřská škola Podbořany, Hlubanská 321 93 dětí · 441 01 Podbořany 2612–42 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,3lepší než 16 %11,6lepší než 12 %89 %lepší než 66 %
15 Mateřská škola Žatec, Otakara Březiny 2769 92 dětí · 438 01 Žatec 2310–43 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,0lepší než 18 %10,8lepší než 26 %77 %lepší než 32 %
16 Mateřská škola Postoloprty, příspěvková organizace, Postoloprty 93 dětí · 439 42 Postoloprty 2110–38 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,3lepší než 16 %11,6lepší než 12 %85 %lepší než 54 %
16 Základní škola a Mateřská škola Lenešice 49 dětí · 439 23 Lenešice 2110–37 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,5lepší než 7 %12,3lepší než 6 %92 %lepší než 77 %
18 Mateřská škola Žatec, U Jezu 2903 164 dětí · 438 01 Žatec 169–29 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,4lepší než 15 %11,3lepší než 17 %78 %lepší než 35 %
19 Mateřská škola Měcholupy 51 dětí · 439 31 Měcholupy 1510–26 podprůměr 100 %lepší než 66 %25,5lepší než 3 %12,8lepší než 3 %91 %lepší než 73 %
20 Mateřská škola Kryry 71 dětí · 439 81 Kryry 137–28 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,7lepší než 14 %11,8lepší než 10 %79 %lepší než 37 %
21 Mateřská škola Louny, V Domcích 2427 70 dětí · 440 01 Louny 81–26 slabší 86 %lepší než 17 %23,3lepší než 15 %10,0lepší než 46 %83 %lepší než 50 %
22 Mateřská škola Žatec, Bratří Čapků 2775 151 dětí · 438 01 Žatec 53–8 slabší 100 %lepší než 66 %25,2lepší než 4 %12,6lepší než 4 %62 %lepší než 9 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.