Žebříček · okres Litoměřice · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Litoměřice
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Libotenice 10 dětí · 412 01 Libotenice | 10098–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 7,7lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 1 Mateřská škola Siřejovice 15 dětí · 410 02 Siřejovice | 10098–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Základní škola a lesní mateřská škola Litoměřice 16 dětí · 412 01 Hlinná | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 4,9lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Mateřská škola Chotiměř 14 dětí · 410 02 Chotiměř | 9686–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 78 %lepší než 34 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola České Kopisty 16 dětí · 412 01 Terezín | 9378–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 76 %lepší než 31 % |
| 6 Mateřská škola Dušníky 15 dětí · 413 01 Dušníky | 9283–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 7 Mateřská škola Martiněves 13 dětí · 411 19 Martiněves | 9087–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 54 %lepší než 5 % |
| 7 Mateřská škola Pastelka Roudnice nad Labem 77 dětí · 413 01 Roudnice nad Labem | 9077–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 8,6lepší než 76 % | 96 %lepší než 87 % |
| 9 Mateřská škola PASTELKA, Úštěk 65 dětí · 411 45 Úštěk | 8477–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,3lepší než 83 % | 8,1lepší než 82 % | 65 %lepší než 12 % |
| 10 Mateřská škola Sluníčko Roudnice n.L. 127 dětí · 413 01 Roudnice nad Labem | 8274–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,1lepší než 69 % | 8,5lepší než 79 % | 77 %lepší než 34 % |
| 11 LINGUA UNIVERSAL soukromá základní škola a mateřská škola s.r.o. 25 dětí · 412 01 Litoměřice | 7770–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 12 Mateřská škola Litoměřice 649 dětí · 412 01 Litoměřice | 7470–78 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 69 % | 8,9lepší než 72 % | 68 %lepší než 15 % |
| 12 Mateřská škola Písnička-U Mevy Roudnice n.L. 111 dětí · 413 01 Roudnice nad Labem | 7460–84 | nadprůměr | 93 %lepší než 25 % | 18,5lepší než 67 % | 7,9lepší než 92 % | 93 %lepší než 77 % |
| 14 Mateřská škola Čtyřlístek Terezín 76 dětí · 411 55 Terezín | 7054–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 8,8lepší než 73 % | 62 %lepší než 9 % |
| 15 Mateřská škola Budyně nad Ohří 57 dětí · 411 18 Budyně nad Ohří | 6947–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 76 %lepší než 30 % |
| 16 Mateřská škola SLUNÍČKO - 95 dětí · 411 17 Libochovice | 6647–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 73 %lepší než 23 % |
| 16 Základní škola a mateřská škola Bohušovice nad Ohří 78 dětí · 411 56 Bohušovice nad Ohří | 6646–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 80 %lepší než 42 % |
| 18 Masarykova mateřská škola Roudnice nad Labem 41 dětí · 413 01 Roudnice nad Labem | 6433–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 91 %lepší než 73 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Sulejovice 40 dětí · 411 11 Sulejovice | 6335–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,8lepší než 26 % | 95 %lepší než 84 % |
| 20 Základní škola a mateřská škola Čížkovice 71 dětí · 411 12 Čížkovice | 6047–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 17,8lepší než 74 % | 11,8lepší než 10 % | 89 %lepší než 67 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Velemín 57 dětí · 411 31 Velemín | 6036–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 10,5lepší než 35 % | 81 %lepší než 44 % |
| 22 LITEGRA - Střední škola a Mateřská škola 36 dětí · 412 01 Litoměřice | 5939–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 12,0lepší než 8 % | 90 %lepší než 71 % |
| 23 Mateřská škola Pohádka, Josefa Hory 967, Roudnice nad Labem 139 dětí · 413 01 Roudnice nad Labem | 5031–68 | průměr | 93 %lepší než 26 % | 19,9lepší než 54 % | 9,4lepší než 61 % | 93 %lepší než 79 % |
| 24 Mateřská škola sv. Zdislavy Litoměřice 12 dětí · 412 01 Litoměřice | 4629–64 | průměr | 56 %lepší než 4 % | 12,0lepší než 94 % | 6,7lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 25 Mateřská škola Štětí 283 dětí · 411 08 Štětí | 4531–59 | průměr | 90 %lepší než 22 % | 18,9lepší než 65 % | 9,3lepší než 64 % | 84 %lepší než 51 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Třebenice 81 dětí · 411 15 Podsedice | 4420–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,1lepší než 42 % | 65 %lepší než 12 % |
| 27 Základní škola a mateřská škola Hoštka 65 dětí · 411 72 Hoštka | 3915–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 11,0lepší než 20 % | 87 %lepší než 60 % |
| 28 Základní škola a Mateřská škola Třebívlice 43 dětí · 411 15 Třebívlice | 3311–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 11,9lepší než 9 % | 86 %lepší než 58 % |
| 28 Mateřská škola, Sady pionýrů, Lovosice 110 dětí · 410 02 Lovosice | 3314–51 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 82 %lepší než 46 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola Křešice 49 dětí · 411 48 Křešice | 2613–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,5lepší než 7 % | 12,3lepší než 6 % | 98 %lepší než 90 % |
| 31 Mateřská škola Horní Beřkovice 61 dětí · 411 85 Horní Beřkovice | 81–27 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 20,3lepší než 47 % | 10,2lepší než 41 % | 81 %lepší než 44 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola Mšené-lázně 68 dětí · 411 19 Mšené-lázně | 10–4 | slabší | 52 %lepší než 3 % | 22,7lepší než 22 % | 11,0lepší než 23 % | 72 %lepší než 20 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.