Žebříček · okres Chomutov · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Chomutov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Olgy Havlové Kadaň 69 dětí · 432 01 Kadaň | 9793–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,3lepší než 77 % | 7,7lepší než 92 % | 92 %lepší než 76 % |
| 2 Mateřská škola Hrušovany 15 14 dětí · 431 43 Hrušovany | 9185–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 56 %lepší než 6 % |
| 2 Mateřská škola, Nezabylice 14 dětí · 430 01 Nezabylice | 9185–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 56 %lepší než 6 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Strupčice 48 dětí · 431 14 Strupčice | 8981–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 71 %lepší než 18 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Radonice 27 dětí · 431 55 Radonice | 8989–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 45 %lepší než 2 % |
| 6 Mateřská škola Zelená - Málkov 60 dětí · 431 02 Málkov | 8675–95 | nadprůměr | 88 %lepší než 19 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 7 Mateřská škola, ul. Žitná 615, 432 01 Kadaň 74 dětí · 432 01 Kadaň | 8574–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 8,7lepší než 74 % | 86 %lepší než 58 % |
| 8 Mateřská škola Hora Sv. Šebestiána 29 dětí · 431 82 Hora Svatého Šebestiána | 7763–87 | nadprůměr | 68 %lepší než 6 % | 14,5lepší než 94 % | 6,6lepší než 92 % | 97 %lepší než 88 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Perštejn 45 dětí · 431 63 Perštejn | 7660–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 11,3lepší než 17 % | 90 %lepší než 71 % |
| 10 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA NELUMBO Education 30 dětí · 431 11 Jirkov | 7470–78 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 30,0lepší než 0 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 11 Mateřská škola, Školní 1479, Kadaň 77 dětí · 432 01 Kadaň | 7254–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,2lepší než 66 % | 77 %lepší než 33 % |
| 12 Mateřská škola Údlice 54 dětí · 431 41 Údlice | 6644–84 | průměr | 85 %lepší než 16 % | 18,0lepší než 71 % | 8,3lepší než 80 % | 96 %lepší než 87 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Vilémov 39 dětí · 431 54 Vilémov | 6637–87 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 80 %lepší než 39 % |
| 14 Mateřská škola, Klášterec nad Ohří 369 dětí · 431 51 Klášterec nad Ohří | 6150–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,4lepší než 58 % | 9,5lepší než 60 % | 62 %lepší než 9 % |
| 15 Mateřská škola Chomutov 1 027 dětí · 430 04 Chomutov | 6057–63 | průměr | 98 %lepší než 30 % | 16,8lepší než 80 % | 8,3lepší než 80 % | 71 %lepší než 19 % |
| 16 Mateřská škola Jirkov 566 dětí · 431 11 Jirkov | 4841–56 | průměr | 97 %lepší než 30 % | 18,9lepší než 65 % | 9,1lepší než 66 % | 79 %lepší než 38 % |
| 17 Mateřská škola, ul. Na Podlesí 1481, 432 01 Kadaň 138 dětí · 432 01 Kadaň | 4629–64 | průměr | 94 %lepší než 26 % | 19,7lepší než 55 % | 8,9lepší než 71 % | 84 %lepší než 50 % |
| 17 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA DUHOVÁ CESTA, s.r.o. 59 dětí · 430 03 Chomutov | 4629–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 13,6lepší než 1 % | 91 %lepší než 72 % |
| 19 Základní škola speciální a Mateřská škola, Chomutov 85 dětí · 430 03 Chomutov | 4423–65 | průměr | 80 %lepší než 12 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 74 %lepší než 26 % |
| 20 Mateřská škola, ul. Klášterecká 1557, 432 01 Kadaň 79 dětí · 432 01 Kadaň | 4218–66 | průměr | 89 %lepší než 21 % | 19,8lepší než 55 % | 8,8lepší než 73 % | 83 %lepší než 49 % |
| 20 Montessori rodinná, mateřská škola 33 dětí · 430 01 Chomutov | 4227–56 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 16,5lepší než 0 % | 70 %lepší než 18 % |
| 22 Podkrušnohorská svobodná Základní škola a Mateřská škola 24 dětí · 431 41 Údlice | 2410–44 | podprůměr | 50 %lepší než 2 % | 24,0lepší než 10 % | 6,0lepší než 92 % | 96 %lepší než 86 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola Vejprty 89 dětí · 431 91 Vejprty | 10–7 | slabší | 73 %lepší než 7 % | 22,3lepší než 25 % | 11,9lepší než 9 % | 85 %lepší než 54 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.