Žebříček · okres Děčín · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Děčín
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Dolní Habartice - 30 dětí · 405 02 Dolní Habartice | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,7lepší než 92 % | 94 %lepší než 80 % |
| 2 Mateřská škola Dolní Podluží 26 dětí · 407 55 Dolní Podluží | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 87 %lepší než 60 % |
| 3 Soukromá základní škola a mateřská škola Svět 30 dětí · 405 02 Děčín | 9785–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 9,4lepší než 62 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Mateřská škola Rumburk, Krásnolipská 463/8 49 dětí · 408 01 Rumburk | 9792–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,3lepší než 82 % | 5,4lepší než 92 % | 88 %lepší než 62 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Huntířov 32 dětí · 405 02 Huntířov | 9686–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 84 %lepší než 53 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Vilémov 33 dětí · 407 80 Vilémov | 9685–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 92 %lepší než 75 % |
| 5 Mateřská škola Těchlovice 18 dětí · 405 02 Těchlovice | 9681–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 7,8lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 8 Mateřská škola 16 dětí · 405 02 Malá Veleň | 9482–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 7,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 8 Lesní mateřská škola Vážka 18 dětí · 407 15 Srbská Kamenice | 9472–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 100 %lepší než 96 % |
| 10 Mateřská škola Velká Bukovina 10 dětí · 407 29 Velká Bukovina | 9188–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 4,4lepší než 92 % | 56 %lepší než 5 % |
| 11 Mateřská škola Rumburk, Sukova 1047/4 54 dětí · 408 01 Rumburk | 8775–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 90 %lepší než 71 % |
| 12 Mateřská škola Varnsdorf , Poštovní 1428 33 dětí · 407 47 Varnsdorf | 8475–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 7,5lepší než 92 % | 38 %lepší než 1 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Benešov nad Ploučnicí 85 dětí · 407 22 Benešov nad Ploučnicí | 7867–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,7lepší než 74 % | 57 %lepší než 7 % |
| 14 Mateřská škola Děčín II, Riegrova 454/12 211 dětí · 405 02 Děčín | 7667–84 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 9,2lepší než 65 % | 83 %lepší než 49 % |
| 15 Mateřská škola Děčín VI 178 dětí · 405 02 Děčín XXIV | 7564–84 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 8,9lepší než 71 % | 81 %lepší než 43 % |
| 16 Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská 56 dětí · 407 44 Chřibská | 7366–79 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 12,4lepší než 5 % | 93 %lepší než 79 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Děčín IX 115 dětí · 405 05 Děčín | 6953–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 9,6lepší než 55 % | 80 %lepší než 39 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Děčín VI 148 dětí · 405 02 Děčín | 6856–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 63 %lepší než 10 % |
| 19 Mateřská škola Jiříkov 74 dětí · 407 53 Jiříkov | 6650–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 56 %lepší než 6 % |
| 19 Mateřská škola Rumburk, Komenského 864/8 58 dětí · 408 01 Rumburk | 6641–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 77 %lepší než 34 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Ludvíkovice 32 dětí · 407 13 Ludvíkovice | 6438–83 | průměr | 75 %lepší než 8 % | 16,0lepší než 84 % | 8,3lepší než 81 % | 91 %lepší než 74 % |
| 22 Mateřská škola Varnsdorf, Nezvalova 2024 101 dětí · 407 47 Varnsdorf | 6353–72 | průměr | 76 %lepší než 10 % | 12,6lepší než 94 % | 5,9lepší než 92 % | 77 %lepší než 32 % |
| 23 Mateřská škola Šluknov 165 dětí · 407 77 Šluknov | 6145–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 9,3lepší než 63 % | 75 %lepší než 28 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola Děčín XXVII 58 dětí · 405 02 Děčín | 6037–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 69 %lepší než 17 % |
| 25 Mateřská škola Děčín XXXII 140 dětí · 407 11 Děčín | 5642–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 9,3lepší než 62 % | 53 %lepší než 4 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Děčín III 98 dětí · 405 02 Děčín | 5435–71 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 9,8lepší než 51 % | 61 %lepší než 9 % |
| 26 Mateřská škola Varnsdorf , Pražská 2812 84 dětí · 407 47 Varnsdorf | 5431–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,2lepší než 41 % | 84 %lepší než 52 % |
| 28 Základní škola a Lesní mateřská škola Jurta 15 dětí · 405 02 Děčín | 4727–67 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 15,0lepší než 94 % | 5,0lepší než 92 % | 43 %lepší než 2 % |
| 29 Základní škola a Mateřská škola Mikulášovice 63 dětí · 407 79 Mikulášovice | 4316–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 79 %lepší než 37 % |
| 30 Mateřská škola Velký Šenov 52 dětí · 407 78 Velký Šenov | 4014–66 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 17,3lepší než 76 % | 8,7lepší než 75 % | 69 %lepší než 17 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola Staré Křečany 35 dětí · 407 61 Staré Křečany | 4013–66 | průměr | 76 %lepší než 11 % | 17,5lepší než 75 % | 8,3lepší než 81 % | 70 %lepší než 18 % |
| 32 Mateřská škola Varnsdorf , Křižíkova 2757 69 dětí · 407 47 Varnsdorf | 3714–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 10,3lepší než 39 % | 82 %lepší než 46 % |
| 33 Mateřská škola Rumburk, Vojtěcha Kováře 398 45 dětí · 408 01 Rumburk | 3612–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 90 %lepší než 71 % |
| 34 Základní škola a Mateřská škola Krásná Lípa 92 dětí · 407 46 Krásná Lípa | 2812–45 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 88 %lepší než 66 % |
| 35 Církevní mateřská škola Klíček 24 dětí · 408 01 Rumburk | 50–26 | slabší | 57 %lepší než 4 % | 24,0lepší než 10 % | 10,4lepší než 35 % | 96 %lepší než 86 % |
| 36 Základní škola a Mateřská škola Dolní Poustevna 44 dětí · 407 82 Dolní Poustevna | 10–11 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 73 %lepší než 24 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.