Žebříček · okres Most · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Most
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a mateřská škola Bečov 140 žáků · 435 26 Bečov | 9695–96 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,7lepší než 93 % | 9,8lepší než 91 % | 42 %lepší než 5 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Braňany 173 žáků · 435 22 Braňany | 9086–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 19,2lepší než 59 % | 13,7lepší než 48 % | 96 %lepší než 94 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Litvínov - Janov 373 žáků · 435 42 Litvínov | 6956–80 | průměr | 82 %lepší než 18 % | 13,8lepší než 93 % | 9,7lepší než 91 % | 69 %lepší než 35 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Meziboří 368 žáků · 435 13 Meziboří | 6558–72 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,4lepší než 46 % | 14,0lepší než 40 % | 66 %lepší než 30 % |
| 5 Základní škola a mateřská škola Jeřabinka 85 žáků · 435 42 Litvínov | 5130–73 | průměr | 74 %lepší než 9 % | 9,4lepší než 93 % | 11,1lepší než 85 % | 59 %lepší než 20 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola 96 žáků · 435 46 Hora Svaté Kateřiny | 4631–64 | průměr | 71 %lepší než 7 % | 10,7lepší než 93 % | 10,5lepší než 88 % | 48 %lepší než 8 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Lom 97 žáků · 435 11 Lom | 4437–52 | průměr | 62 %lepší než 3 % | 10,8lepší než 93 % | 9,1lepší než 94 % | 32 %lepší než 1 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola Obrnice 202 žáků · 435 21 Obrnice | 2925–33 | podprůměr | 58 %lepší než 3 % | 16,8lepší než 79 % | 11,8lepší než 79 % | 44 %lepší než 6 % |
| 9 Základní škola, Most, Obránců míru 2944 525 žáků · 434 01 Most | 2712–47 | podprůměr | 95 %lepší než 52 % | 25,0lepší než 5 % | 14,6lepší než 28 % | 95 %lepší než 92 % |
| 10 Základní škola, Most, Václava Talicha 1855 579 žáků · 434 01 Most | 2618–36 | podprůměr | 80 %lepší než 16 % | 20,7lepší než 44 % | 12,9lepší než 63 % | 77 %lepší než 50 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Litvínov - Hamr 344 žáků · 435 42 Litvínov | 2614–41 | podprůměr | 81 %lepší než 17 % | 20,2lepší než 49 % | 14,3lepší než 34 % | 93 %lepší než 86 % |
| 12 Základní škola, Most, Vítězslava Nezvala 2614 441 žáků · 434 01 Most | 2215–31 | podprůměr | 78 %lepší než 12 % | 21,0lepší než 40 % | 12,7lepší než 68 % | 74 %lepší než 43 % |
| 12 Základní škola, Most, Zdeňka Štěpánka 2912 641 žáků · 434 01 Most | 2210–38 | podprůměr | 91 %lepší než 36 % | 22,9lepší než 19 % | 14,9lepší než 21 % | 98 %lepší než 97 % |
| 14 Sportovní soukromá základní škola, s.r.o. 407 žáků · 436 01 Litvínov | 2113–31 | podprůměr | 77 %lepší než 12 % | 20,4lepší než 48 % | 13,1lepší než 59 % | 73 %lepší než 42 % |
| 15 Základní škola, Most, Jakuba Arbesa 2454 660 žáků · 434 01 Most | 166–29 | podprůměr | 91 %lepší než 37 % | 23,6lepší než 13 % | 15,8lepší než 9 % | 100 %lepší než 100 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Horní Jiřetín 196 žáků · 435 43 Horní Jiřetín | 146–27 | podprůměr | 75 %lepší než 10 % | 21,8lepší než 30 % | 13,5lepší než 52 % | 82 %lepší než 58 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Litvínov, Ruská 2059 570 žáků · 436 01 Litvínov | 124–24 | podprůměr | 88 %lepší než 29 % | 21,1lepší než 38 % | 14,9lepší než 21 % | 71 %lepší než 39 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Litvínov, Podkrušnohorská 1589 524 žáků · 436 01 Litvínov | 125–22 | podprůměr | 85 %lepší než 23 % | 21,8lepší než 30 % | 14,7lepší než 26 % | 82 %lepší než 58 % |
| 19 Základní škola, Most, U Stadionu 1028 503 žáků · 434 01 Most | 107–14 | podprůměr | 66 %lepší než 5 % | 21,0lepší než 40 % | 13,4lepší než 54 % | 63 %lepší než 26 % |
| 20 Základní škola, Most, J. A. Komenského 474 466 žáků · 434 01 Most | 63–10 | slabší | 70 %lepší než 7 % | 21,2lepší než 38 % | 14,6lepší než 27 % | 75 %lepší než 46 % |
| 21 Základní škola, Most, Rozmarýnová 1692 550 žáků · 434 01 Most | 40–13 | slabší | 91 %lepší než 38 % | 22,9lepší než 19 % | 15,8lepší než 9 % | 55 %lepší než 16 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.