Žebříček · okres Děčín · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Děčín
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Děčín IV, Máchovo nám. 480 žáků · 405 02 Děčín | 8885–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,9lepší než 42 % | 12,9lepší než 65 % | 91 %lepší než 79 % |
| 2 Základní škola Děčín II 569 žáků · 405 02 Děčín | 7469–79 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,9lepší než 29 % | 13,9lepší než 42 % | 92 %lepší než 83 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Děčín XXVII 179 žáků · 405 02 Děčín | 7062–78 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,9lepší než 53 % | 13,7lepší než 47 % | 60 %lepší než 21 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Děčín VI 295 žáků · 405 02 Děčín | 6537–86 | průměr | 94 %lepší než 48 % | 16,4lepší než 81 % | 12,2lepší než 75 % | 39 %lepší než 3 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Verneřice 103 žáků · 407 25 Verneřice | 5335–71 | průměr | 75 %lepší než 10 % | 11,4lepší než 93 % | 9,0lepší než 94 % | 46 %lepší než 7 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Tadeáše Haenkeho Chřibská 119 žáků · 407 44 Chřibská | 5044–56 | průměr | 59 %lepší než 3 % | 11,9lepší než 93 % | 8,2lepší než 96 % | 52 %lepší než 12 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Krásná Lípa 294 žáků · 407 46 Krásná Lípa | 5031–68 | průměr | 83 %lepší než 20 % | 16,3lepší než 81 % | 11,8lepší než 79 % | 59 %lepší než 20 % |
| 8 Základní škola Děčín I 488 žáků · 405 02 Děčín | 4529–63 | průměr | 97 %lepší než 63 % | 21,2lepší než 37 % | 13,7lepší než 47 % | 70 %lepší než 36 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Dolní Poustevna 154 žáků · 407 82 Dolní Poustevna | 4131–54 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 15,4lepší než 85 % | 11,3lepší než 83 % | 59 %lepší než 21 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Děčín VIII 183 žáků · 405 02 Děčín | 3625–52 | průměr | 75 %lepší než 10 % | 15,3lepší než 86 % | 11,6lepší než 81 % | 24 %lepší než 0 % |
| 11 Základní škola Děčín XXXII 326 žáků · 407 11 Děčín | 3527–45 | průměr | 75 %lepší než 10 % | 16,3lepší než 82 % | 11,8lepší než 79 % | 43 %lepší než 5 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Mikulášovice 149 žáků · 407 79 Mikulášovice | 3126–39 | průměr | 62 %lepší než 4 % | 16,6lepší než 81 % | 11,5lepší než 82 % | 47 %lepší než 7 % |
| 13 Základní škola T. G. Masaryka a gymnázium Česká Kamenice 425 žáků · 407 21 Česká Kamenice | 3013–56 | průměr | 93 %lepší než 47 % | 21,3lepší než 37 % | 14,0lepší než 41 % | 73 %lepší než 43 % |
| 14 Základní škola Jílové 364 žáků · 407 01 Jílové | 2917–44 | podprůměr | 82 %lepší než 18 % | 18,2lepší než 69 % | 13,1lepší než 60 % | 58 %lepší než 19 % |
| 15 Základní škola Děčín VI 432 žáků · 405 02 Děčín | 2712–50 | podprůměr | 90 %lepší než 35 % | 24,0lepší než 10 % | 13,9lepší než 44 % | 100 %lepší než 100 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Benešov nad Ploučnicí 427 žáků · 407 22 Benešov nad Ploučnicí | 2211–38 | podprůměr | 87 %lepší než 26 % | 21,4lepší než 36 % | 12,6lepší než 69 % | 55 %lepší než 15 % |
| 17 Základní škola J. Vohradského Šluknov 432 žáků · 407 77 Šluknov | 1811–27 | podprůměr | 78 %lepší než 12 % | 21,6lepší než 33 % | 12,7lepší než 67 % | 71 %lepší než 38 % |
| 18 Základní škola Varnsdorf, Východní 1602 232 žáků · 407 47 Varnsdorf | 1511–20 | podprůměr | 61 %lepší než 3 % | 25,8lepší než 2 % | 12,6lepší než 69 % | 97 %lepší než 95 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Děčín III 381 žáků · 405 02 Děčín | 156–28 | podprůměr | 84 %lepší než 21 % | 21,2lepší než 38 % | 13,5lepší než 51 % | 60 %lepší než 22 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Děčín IX 362 žáků · 405 05 Děčín | 145–26 | podprůměr | 83 %lepší než 20 % | 20,1lepší než 50 % | 13,9lepší než 42 % | 52 %lepší než 12 % |
| 21 Základní škola Dolní Podluží 239 žáků · 407 55 Dolní Podluží | 136–23 | podprůměr | 74 %lepší než 10 % | 21,7lepší než 31 % | 13,6lepší než 50 % | 80 %lepší než 54 % |
| 21 Základní škola Dr. Miroslava Tyrše Děčín II 487 žáků · 405 02 Děčín | 135–26 | podprůměr | 96 %lepší než 58 % | 25,6lepší než 3 % | 17,8lepší než 1 % | 87 %lepší než 70 % |
| 23 Základní škola Rumburk, Tyršova ulice 1066/2 464 žáků · 408 01 Rumburk | 113–23 | podprůměr | 87 %lepší než 27 % | 23,2lepší než 16 % | 14,8lepší než 23 % | 86 %lepší než 68 % |
| 24 Základní škola Velký Šenov 306 žáků · 407 78 Velký Šenov | 73–13 | slabší | 71 %lepší než 7 % | 20,4lepší než 47 % | 14,9lepší než 21 % | 77 %lepší než 48 % |
| 25 Základní škola Varnsdorf, náměstí E.Beneše 469 336 žáků · 407 47 Varnsdorf | 10–4 | slabší | 72 %lepší než 8 % | 24,0lepší než 10 % | 15,0lepší než 19 % | 80 %lepší než 54 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.