Žebříček · okres Litoměřice · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Litoměřice
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola Osmička 60 žáků · 413 01 Roudnice nad Labem | 9989–100 | špička | 97 %lepší než 61 % | 6,7lepší než 93 % | 7,5lepší než 98 % | 100 %lepší než 100 % |
| 2 Masarykova základní škola a mateřská škola Žalhostice 140 žáků · 411 01 Žalhostice | 9190–93 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,6lepší než 85 % | 11,7lepší než 80 % | 42 %lepší než 5 % |
| 3 Základní škola Litoměřice, Havlíčkova 32 361 žáků · 412 01 Litoměřice | 7671–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 20,1lepší než 51 % | 13,2lepší než 59 % | 62 %lepší než 25 % |
| 4 Základní škola Straškov-Vodochody 269 žáků · 411 84 Straškov-Vodochody | 6433–87 | průměr | 93 %lepší než 43 % | 19,2lepší než 59 % | 13,1lepší než 61 % | 87 %lepší než 70 % |
| 5 Základní škola a mateřská škola Třebenice 307 žáků · 411 13 Třebenice | 6040–76 | průměr | 99 %lepší než 70 % | 19,2lepší než 59 % | 14,0lepší než 41 % | 65 %lepší než 29 % |
| 6 Waldorfská základní škola VÁŽKA 133 žáků · 412 01 Třebušín | 5947–68 | průměr | 63 %lepší než 4 % | 14,8lepší než 93 % | 11,9lepší než 78 % | 83 %lepší než 61 % |
| 7 Základní škola Všehrdova 1, Lovosice 207 žáků · 410 02 Lovosice | 5648–64 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,7lepší než 44 % | 16,3lepší než 5 % | 86 %lepší než 68 % |
| 8 Základní škola J. E. Purkyně a Základní umělecká škola Libochovice - 507 žáků · 411 17 Libochovice | 5235–69 | průměr | 97 %lepší než 63 % | 20,3lepší než 49 % | 13,9lepší než 44 % | 72 %lepší než 40 % |
| 9 Základní škola Roudnice nad Labem, Jungmannova 660 661 žáků · 413 01 Roudnice nad Labem | 4741–52 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,0lepší než 28 % | 15,1lepší než 18 % | 77 %lepší než 50 % |
| 10 Masarykova základní škola Litoměřice 447 žáků · 412 01 Litoměřice | 4440–49 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 24,8lepší než 6 % | 15,3lepší než 15 % | 93 %lepší než 87 % |
| 11 Základní škola Litoměřice, Ladova 5 529 žáků · 412 01 Litoměřice | 4225–64 | průměr | 96 %lepší než 56 % | 22,0lepší než 28 % | 14,5lepší než 29 % | 94 %lepší než 90 % |
| 12 Základní škola Terezín 303 žáků · 411 55 Terezín | 3816–69 | průměr | 93 %lepší než 44 % | 18,9lepší než 61 % | 13,4lepší než 54 % | 51 %lepší než 11 % |
| 13 Základní škola Litoměřice, Boženy Němcové 2 491 žáků · 412 01 Litoměřice | 3634–40 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 27,3lepší než 1 % | 15,6lepší než 10 % | 91 %lepší než 80 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Mšené-lázně 209 žáků · 411 19 Mšené-lázně | 3119–50 | průměr | 78 %lepší než 13 % | 19,0lepší než 61 % | 12,5lepší než 70 % | 70 %lepší než 36 % |
| 14 Základní škola Antonína Baráka Lovosice 452 žáků · 410 02 Lovosice | 3114–57 | průměr | 97 %lepší než 64 % | 23,8lepší než 12 % | 15,5lepší než 12 % | 97 %lepší než 96 % |
| 16 Základní škola Lovosice 512 žáků · 410 02 Lovosice | 3015–54 | průměr | 93 %lepší než 44 % | 21,3lepší než 36 % | 13,9lepší než 42 % | 78 %lepší než 50 % |
| 17 Základní škola a lesní mateřská škola Litoměřice 403 žáků · 412 01 Litoměřice | 2811–53 | podprůměr | 93 %lepší než 46 % | 22,4lepší než 24 % | 13,5lepší než 52 % | 71 %lepší než 38 % |
| 18 Základní škola a mateřská škola Roudnice nad Labem 533 žáků · 413 01 Roudnice nad Labem | 2612–45 | podprůměr | 95 %lepší než 54 % | 22,2lepší než 26 % | 14,9lepší než 22 % | 83 %lepší než 61 % |
| 19 Základní škola Budyně nad Ohří 199 žáků · 411 18 Budyně nad Ohří | 2414–36 | podprůměr | 72 %lepší než 8 % | 19,9lepší než 53 % | 13,9lepší než 44 % | 90 %lepší než 79 % |
| 20 Základní škola Roudnice nad Labem, Karla Jeřábka 941 553 žáků · 413 01 Roudnice nad Labem | 155–29 | podprůměr | 90 %lepší než 34 % | 23,0lepší než 18 % | 14,6lepší než 27 % | 85 %lepší než 65 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Bechlín - 196 žáků · 411 86 Bechlín | 115–18 | podprůměr | 62 %lepší než 4 % | 21,8lepší než 30 % | 14,0lepší než 41 % | 87 %lepší než 71 % |
| 22 Základní škola Štětí, Školní 559 394 žáků · 411 08 Štětí | 101–27 | podprůměr | 92 %lepší než 40 % | 21,9lepší než 29 % | 16,2lepší než 6 % | 73 %lepší než 42 % |
| 23 Základní škola Štětí, Ostrovní 300 239 žáků · 411 08 Štětí | 92–21 | slabší | 81 %lepší než 17 % | 18,4lepší než 67 % | 14,9lepší než 21 % | 32 %lepší než 1 % |
| 24 Základní škola Horní Beřkovice 206 žáků · 411 85 Horní Beřkovice | 51–15 | slabší | 79 %lepší než 13 % | 22,9lepší než 19 % | 14,7lepší než 25 % | 82 %lepší než 58 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.