Žebříček · okres Teplice · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Teplice
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Kostomlaty pod Milešovkou 145 žáků · 417 54 Kostomlaty pod Milešovkou | 9582–100 | špička | 98 %lepší než 64 % | 16,1lepší než 83 % | 12,1lepší než 76 % | 97 %lepší než 95 % |
| 2 Základní škola Dubí 1 288 žáků · 417 01 Dubí | 9290–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 19,2lepší než 59 % | 12,8lepší než 65 % | 90 %lepší než 78 % |
| 3 Základní škola Bystřany 220 žáků · 417 61 Bystřany | 6241–77 | průměr | 99 %lepší než 71 % | 20,0lepší než 52 % | 14,3lepší než 32 % | 81 %lepší než 57 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Žalany 283 žáků · 417 63 Žalany | 5836–76 | průměr | 83 %lepší než 20 % | 17,7lepší než 73 % | 13,2lepší než 58 % | 94 %lepší než 89 % |
| 5 Základní škola Osek 489 žáků · 417 05 Osek | 5436–72 | průměr | 97 %lepší než 60 % | 18,8lepší než 63 % | 13,8lepší než 46 % | 61 %lepší než 23 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Krupka 253 žáků · 417 41 Krupka | 4729–68 | průměr | 82 %lepší než 18 % | 16,9lepší než 79 % | 12,6lepší než 68 % | 72 %lepší než 41 % |
| 7 Základní škola a Střední škola Krupka 263 žáků · 417 42 Krupka | 4027–59 | průměr | 80 %lepší než 16 % | 16,4lepší než 81 % | 11,7lepší než 79 % | 47 %lepší než 7 % |
| 8 Základní škola, Košťany 226 žáků · 417 23 Košťany | 3817–67 | průměr | 86 %lepší než 25 % | 18,8lepší než 63 % | 13,1lepší než 59 % | 73 %lepší než 42 % |
| 9 ZŠ s rozšíř. vyuč. mat. a přír. předmětů 682 žáků · 415 03 Teplice | 3623–54 | průměr | 96 %lepší než 58 % | 21,3lepší než 36 % | 15,1lepší než 19 % | 87 %lepší než 72 % |
| 10 Základní škola, Bílina, Aléská 270 504 žáků · 418 01 Bílina | 3418–58 | průměr | 95 %lepší než 54 % | 21,0lepší než 40 % | 14,3lepší než 32 % | 76 %lepší než 48 % |
| 11 Základní škola s rozšířenou výukou hudební výchovy, Teplice 482 žáků · 415 01 Teplice | 3324–45 | průměr | 78 %lepší než 13 % | 17,9lepší než 72 % | 13,0lepší než 61 % | 71 %lepší než 38 % |
| 12 Sportovní základní škola Antonína Sochora Duchcov 238 žáků · 419 01 Duchcov | 3228–37 | průměr | 59 %lepší než 3 % | 15,9lepší než 84 % | 12,1lepší než 76 % | 53 %lepší než 13 % |
| 13 ZÁKLADNÍ ŠKOLA DUBÍ 2, TOVÁRNÍ 110, OKRES TEPLICE 245 žáků · 417 02 Dubí | 2714–42 | podprůměr | 78 %lepší než 13 % | 20,4lepší než 47 % | 13,7lepší než 47 % | 91 %lepší než 80 % |
| 14 Základní škola s rozšířeným vyučováním cizích jazyků, Teplice 707 žáků · 415 01 Teplice | 2416–35 | podprůměr | 99 %lepší než 71 % | 26,2lepší než 2 % | 16,1lepší než 6 % | 91 %lepší než 80 % |
| 15 Základní škola, Teplice, U Nových lázní 1102 531 žáků · 415 01 Teplice | 2311–40 | podprůměr | 88 %lepší než 29 % | 22,1lepší než 26 % | 14,2lepší než 36 % | 92 %lepší než 82 % |
| 15 Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov 482 žáků · 419 01 Duchcov | 2315–31 | podprůměr | 76 %lepší než 11 % | 18,5lepší než 66 % | 13,7lepší než 49 % | 70 %lepší než 37 % |
| 17 Základní škola a Střední škola, Za Chlumem, Bílina 515 žáků · 418 01 Bílina | 2219–25 | podprůměr | 54 %lepší než 2 % | 19,1lepší než 60 % | 12,5lepší než 70 % | 64 %lepší než 27 % |
| 18 ZŠ s rozšířenou výukou tělesné výchovy 233 žáků · 415 01 Teplice | 2111–34 | podprůměr | 77 %lepší než 12 % | 19,4lepší než 57 % | 13,3lepší než 56 % | 65 %lepší než 29 % |
| 19 Základní škola, Teplice, Plynárenská 2953 340 žáků · 415 01 Teplice | 1610–24 | podprůměr | 73 %lepší než 8 % | 18,9lepší než 62 % | 13,3lepší než 57 % | 50 %lepší než 10 % |
| 20 Základní škola, Teplice, Edisonova 1732 631 žáků · 415 01 Teplice | 146–26 | podprůměr | 96 %lepší než 57 % | 22,5lepší než 23 % | 16,4lepší než 5 % | 70 %lepší než 37 % |
| 21 Fakultní Základní škola a Mateřská škola Teplice 476 žáků · 415 01 Teplice | 112–26 | podprůměr | 94 %lepší než 49 % | 21,6lepší než 33 % | 15,5lepší než 12 % | 48 %lepší než 8 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.