Žebříček · okres Chomutov · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – okres Chomutov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Vilémov 134 žáků · 431 54 Vilémov | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,9lepší než 93 % | 11,2lepší než 84 % | 89 %lepší než 76 % |
| 2 Základní škola a mateřská škola Radonice 127 žáků · 431 55 Radonice | 9594–96 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,1lepší než 93 % | 10,6lepší než 87 % | 46 %lepší než 7 % |
| 3 Základní škola Chomutov, Školní 1480 436 žáků · 430 01 Chomutov | 8780–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 72 % | 16,8lepší než 79 % | 12,1lepší než 76 % | 64 %lepší než 28 % |
| 4 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA NELUMBO Education 49 žáků · 431 11 Otvice | 7977–82 | nadprůměr | 47 %lepší než 1 % | 8,2lepší než 93 % | 6,5lepší než 98 % | 98 %lepší než 97 % |
| 5 Základní škola Jirkov, Nerudova 1151 343 žáků · 431 11 Jirkov | 7251–86 | nadprůměr | 87 %lepší než 27 % | 16,3lepší než 81 % | 11,0lepší než 85 % | 80 %lepší než 54 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola při nemocnici, Kadaň 125 žáků · 432 01 Kadaň | 7154–84 | nadprůměr | 81 %lepší než 16 % | 8,3lepší než 93 % | 6,0lepší než 98 % | 69 %lepší než 34 % |
| 7 Základní škola Kadaň, ul. Chomutovská 1683, okr. Chomutov 344 žáků · 432 01 Kadaň | 6035–80 | průměr | 96 %lepší než 57 % | 19,1lepší než 60 % | 13,7lepší než 47 % | 76 %lepší než 48 % |
| 8 Městské gymnázium a Základní škola Jirkov 583 žáků · 431 11 Jirkov | 5942–73 | průměr | 87 %lepší než 27 % | 16,7lepší než 80 % | 11,1lepší než 84 % | 58 %lepší než 20 % |
| 9 Střední škola a základní škola Klášterec nad Ohří 243 žáků · 431 51 Klášterec nad Ohří | 5645–65 | průměr | 73 %lepší než 9 % | 14,3lepší než 93 % | 8,1lepší než 97 % | 52 %lepší než 12 % |
| 10 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA DUHOVÁ CESTA, s.r.o. 318 žáků · 430 03 Chomutov | 5536–72 | průměr | 83 %lepší než 19 % | 16,7lepší než 80 % | 12,5lepší než 70 % | 80 %lepší než 53 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola Strupčice 201 žáků · 431 14 Strupčice | 5231–73 | průměr | 81 %lepší než 17 % | 16,8lepší než 80 % | 12,6lepší než 68 % | 80 %lepší než 55 % |
| 12 Základní škola Rudolfa Koblice, Pionýrů 1102, Kadaň 427 žáků · 432 01 Kadaň | 4742–51 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,5lepší než 23 % | 16,4lepší než 5 % | 91 %lepší než 80 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Březno 200 žáků · 431 45 Březno | 3210–67 | průměr | 89 %lepší než 33 % | 22,2lepší než 25 % | 13,4lepší než 54 % | 91 %lepší než 80 % |
| 14 Základní škola Kadaň, ul. Školní 1479, okr. Chomutov 330 žáků · 432 01 Kadaň | 2815–46 | podprůměr | 83 %lepší než 20 % | 18,3lepší než 68 % | 14,0lepší než 41 % | 75 %lepší než 45 % |
| 15 Základní škola Chomutov, Kadaňská 2334 536 žáků · 430 03 Chomutov | 2413–38 | podprůměr | 97 %lepší než 61 % | 24,4lepší než 8 % | 17,1lepší než 2 % | 99 %lepší než 99 % |
| 16 Základní škola Kadaň 461 žáků · 432 01 Kadaň | 2110–37 | podprůměr | 96 %lepší než 58 % | 23,1lepší než 18 % | 17,0lepší než 2 % | 90 %lepší než 79 % |
| 17 Základní škola Chomutov, Písečná 5144 418 žáků · 430 04 Chomutov | 1912–27 | podprůměr | 74 %lepší než 9 % | 19,0lepší než 61 % | 13,7lepší než 48 % | 70 %lepší než 36 % |
| 18 Základní škola Chomutov, Zahradní 5265 615 žáků · 430 04 Chomutov | 169–26 | podprůměr | 84 %lepší než 22 % | 22,0lepší než 28 % | 13,7lepší než 48 % | 76 %lepší než 47 % |
| 19 Základní škola Chomutov, Hornická 4387 540 žáků · 430 03 Chomutov | 157–25 | podprůměr | 83 %lepší než 19 % | 22,5lepší než 23 % | 14,2lepší než 35 % | 90 %lepší než 78 % |
| 20 Základní škola Chomutov, Akademika Heyrovského 4539 464 žáků · 430 03 Chomutov | 113–25 | podprůměr | 90 %lepší než 34 % | 24,4lepší než 8 % | 15,1lepší než 19 % | 89 %lepší než 76 % |
| 21 Základní škola Jirkov, Studentská 1427 435 žáků · 431 11 Jirkov | 91–25 | slabší | 93 %lepší než 44 % | 24,2lepší než 9 % | 15,7lepší než 10 % | 81 %lepší než 56 % |
| 22 Základní škola, Klášterec nad Ohří, Krátká 676 614 žáků · 431 51 Klášterec nad Ohří | 73–13 | slabší | 81 %lepší než 17 % | 23,6lepší než 13 % | 14,6lepší než 27 % | 88 %lepší než 72 % |
| 22 Základní škola Chomutov, Na Příkopech 895 651 žáků · 430 01 Chomutov | 71–15 | slabší | 87 %lepší než 27 % | 24,1lepší než 9 % | 16,9lepší než 3 % | 94 %lepší než 89 % |
| 24 Základní škola Jirkov, Budovatelů 1563 437 žáků · 431 11 Jirkov | 52–11 | slabší | 77 %lepší než 12 % | 24,3lepší než 8 % | 14,5lepší než 30 % | 88 %lepší než 74 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Vejprty 241 žáků · 431 91 Vejprty | 41–12 | slabší | 80 %lepší než 15 % | 24,1lepší než 9 % | 13,1lepší než 60 % | 45 %lepší než 6 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.