Žebříček · okres Břeclav · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Břeclav
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a mateřská škola, Němčičky 26 dětí · 691 07 Němčičky | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 7,4lepší než 92 % | 87 %lepší než 60 % |
| 1 Mateřská škola Pouzdřany 30 dětí · 691 26 Pouzdřany | 9894–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,4lepší než 92 % | 86 %lepší než 57 % |
| 3 Mateřská škola Bulhary 25 dětí · 691 89 Bulhary | 9584–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 8,3lepší než 80 % | 83 %lepší než 50 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola 26 dětí · 691 75 Borkovany | 9387–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Sedlec 34 dětí · 691 21 Sedlec | 9177–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 85 %lepší než 55 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Starovičky 35 dětí · 691 68 Starovičky | 8973–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 88 %lepší než 62 % |
| 6 Mateřská škola Jevišovka 35 dětí · 691 83 Jevišovka | 8973–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 88 %lepší než 62 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola Nikolčice 54 dětí · 691 71 Nikolčice | 8774–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,1lepší než 67 % | 90 %lepší než 71 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Uherčice 51 dětí · 691 62 Uherčice | 8674–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 78 %lepší než 36 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Rakvice 78 dětí · 691 03 Rakvice | 7865–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 8,7lepší než 75 % | 81 %lepší než 44 % |
| 11 Mateřská škola Březí 61 dětí · 691 81 Březí | 7249–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,2lepší než 41 % | 100 %lepší než 96 % |
| 11 Mateřská škola Lanžhot 112 dětí · 691 51 Lanžhot | 7255–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 10,0lepší než 46 % | 86 %lepší než 56 % |
| 13 Mateřská škola Břeclav, Na Valtické 727 116 dětí · 691 41 Břeclav | 7156–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,1lepší než 66 % | 76 %lepší než 29 % |
| 14 Mateřská škola Křepice 52 dětí · 691 65 Křepice | 6843–86 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 17,3lepší než 76 % | 8,7lepší než 75 % | 100 %lepší než 96 % |
| 14 Mateřská škola Tvrdonice 57 dětí · 691 53 Tvrdonice | 6846–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 75 %lepší než 28 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Ladná 58 dětí · 691 46 Ladná | 6641–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 77 %lepší než 34 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Bořetice 59 dětí · 691 08 Bořetice | 6538–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 10,2lepší než 41 % | 86 %lepší než 56 % |
| 18 Mateřská škola Valtice 100 dětí · 691 42 Valtice | 6444–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 9,6lepší než 54 % | 80 %lepší než 40 % |
| 19 Mateřská škola Novosedly 50 dětí · 691 82 Novosedly | 6137–81 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 16,7lepší než 81 % | 8,3lepší než 80 % | 86 %lepší než 59 % |
| 20 Mateřská škola Hrušky 54 dětí · 691 56 Hrušky | 5835–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 10,2lepší než 41 % | 64 %lepší než 12 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Boleradice 30 dětí · 691 12 Boleradice | 5541–67 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 22 Zdravá mateřská škola s montessori programem Mateřinka, z. s. 24 dětí · 690 02 Břeclav | 5133–69 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 12,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 53 %lepší než 4 % |
| 23 Mateřská škola Podivín 91 dětí · 691 45 Podivín | 4221–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 10,7lepší než 28 % | 91 %lepší než 73 % |
| 24 Základní škola a mateřská škola Drnholec 66 dětí · 691 83 Drnholec | 4117–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 89 %lepší než 68 % |
| 25 Mateřská škola Moravská Nová Ves 84 dětí · 691 55 Moravská Nová Ves | 3916–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 75 %lepší než 28 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Šakvice 62 dětí · 691 67 Šakvice | 3814–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 11,0lepší než 23 % | 78 %lepší než 34 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Břeclav, Kpt. Nálepky 7 56 dětí · 690 06 Břeclav | 3811–66 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 84 %lepší než 50 % |
| 26 Mateřská škola Břeclav, Okružní 7 66 dětí · 691 41 Břeclav | 3814–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 87 %lepší než 61 % |
| 29 Základní škola a Mateřská škola Brumovice 43 dětí · 691 11 Brumovice | 3710–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 80 %lepší než 39 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola Břeclav, Kupkova 1 115 dětí · 690 02 Břeclav | 3620–51 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 96 %lepší než 85 % |
| 31 Mateřská škola Břeclav, Břetislavova 6 100 dětí · 690 02 Břeclav | 3411–59 | průměr | 90 %lepší než 22 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 92 %lepší než 75 % |
| 31 Mateřská škola Břeclav, U Splavu 2765 91 dětí · 690 02 Břeclav | 3415–52 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 11,4lepší než 15 % | 91 %lepší než 73 % |
| 33 Mateřská škola Kostice 54 dětí · 691 52 Kostice | 3310–58 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 68 %lepší než 16 % |
| 34 Mateřská škola Vrbice 46 dětí · 691 09 Vrbice | 3212–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 92 %lepší než 76 % |
| 35 Mateřská škola Klentnice 24 dětí · 692 01 Klentnice | 2710–51 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 96 %lepší než 86 % |
| 36 Mateřská škola Mikulov, Habánská 82 87 dětí · 692 01 Mikulov | 2610–47 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 71 %lepší než 19 % |
| 37 Mateřská škola Brod nad Dyjí 25 dětí · 691 81 Brod nad Dyjí | 2512–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 38 Mateřská škola Mikulov, Pod Strání 6 114 dětí · 692 01 Mikulov | 2311–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 11,5lepší než 12 % | 84 %lepší než 51 % |
| 39 Mateřská škola Perná 27 dětí · 691 86 Perná | 1812–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 13,5lepší než 2 % | 96 %lepší než 87 % |
| 40 Základní škola a Mateřská škola Krumvíř 52 dětí · 691 73 Krumvíř | 1611–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 41 Mateřská škola Hustopeče, Školní 25 100 dětí · 693 01 Hustopeče | 138–23 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 11,8lepší než 10 % | 83 %lepší než 50 % |
| 42 Mateřská škola Moravský Žižkov 48 dětí · 691 01 Moravský Žižkov | 83–16 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 64 %lepší než 11 % |
| 43 MATEŘSKÁ ŠKOLA, VELKÉ HOSTĚRÁDKY 23 dětí · 691 74 Velké Hostěrádky | 10–9 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 82 %lepší než 46 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.