Žebříček · okres Vyškov · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Vyškov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Nemojany 27 dětí · 683 03 Nemojany | 9999–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 96 %lepší než 87 % |
| 1 Mateřská škola a Základní škola Heršpice 31 dětí · 684 01 Heršpice | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Moravské Prusy 28 dětí · 682 01 Prusy-Boškůvky | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 88 %lepší než 62 % |
| 4 Mateřská škola Snovídky 17 dětí · 683 33 Snovídky | 9679–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 94 %lepší než 82 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Habrovany 30 dětí · 683 01 Habrovany | 9688–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 77 %lepší než 33 % |
| 6 Mateřská škola Vážany nad Litavou 32 dětí · 684 01 Vážany nad Litavou | 9585–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 82 %lepší než 46 % |
| 6 Mateřská škola Ježkovice příspěvková organizce 15 dětí · 683 04 Ježkovice | 9585–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 6,6lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 6 Mateřská škola Zbýšov 30 dětí · 683 52 Zbýšov | 9587–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 6 Mateřská škola Puškinova, Vyškov 47 dětí · 682 01 Vyškov | 9587–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,7lepší než 86 % | 7,8lepší než 92 % | 80 %lepší než 39 % |
| 6 Mateřská škola Hostěrádky-Rešov, Okres Vyškov 25 dětí · 683 52 Hostěrádky-Rešov | 9588–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 74 %lepší než 25 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola, Hrušky 29 dětí · 683 52 Hrušky | 9487–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 73 %lepší než 22 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola Kobeřice u Brna 29 dětí · 684 01 Kobeřice u Brna | 9487–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,4lepší než 92 % | 73 %lepší než 22 % |
| 11 Mateřská škola Lovčičky- 29 dětí · 683 54 Lovčičky | 9487–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 73 %lepší než 22 % |
| 14 Mateřská škola Drysice 31 dětí · 683 21 Drysice | 9384–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,4lepší než 92 % | 74 %lepší než 25 % |
| 15 Mateřská škola MILONICE, okr. Vyškov 34 dětí · 683 33 Milonice | 9177–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 85 %lepší než 55 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Rašovice 35 dětí · 685 01 Rašovice | 8973–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 88 %lepší než 62 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Němčany 34 dětí · 684 01 Němčany | 8875–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 83 %lepší než 48 % |
| 17 Mateřská škola Olšany 32 dětí · 683 01 Olšany | 8879–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 67 %lepší než 14 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Velešovice 50 dětí · 683 01 Velešovice | 8372–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,7lepší než 81 % | 8,4lepší než 79 % | 70 %lepší než 18 % |
| 20 Mateřská škola, základní škola a střední škola Vyškov 20 dětí · 682 01 Vyškov | 7672–81 | nadprůměr | 50 %lepší než 2 % | 10,0lepší než 94 % | 5,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola, Otnice 56 dětí · 683 54 Otnice | 7048–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,5lepší než 59 % | 75 %lepší než 27 % |
| 22 Mateřská škola Letonice 57 dětí · 683 35 Letonice | 6947–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 76 %lepší než 30 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola Křižanovice 38 dětí · 685 01 Křižanovice | 6942–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 76 %lepší než 30 % |
| 24 Mateřská škola Havlíčkova, Vyškov 58 dětí · 682 01 Vyškov | 6844–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 81 %lepší než 42 % |
| 25 Mateřská škola Hraničky, Vyškov 84 dětí · 682 01 Vyškov | 5837–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 93 %lepší než 79 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Bošovice 67 dětí · 683 54 Bošovice | 5841–73 | průměr | 89 %lepší než 21 % | 16,8lepší než 80 % | 7,5lepší než 92 % | 70 %lepší než 17 % |
| 27 Mateřská škola Drnovice 103 dětí · 683 04 Drnovice | 5130–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 10,5lepší než 31 % | 84 %lepší než 53 % |
| 28 Mateřská škola Palánek, Vyškov 111 dětí · 682 01 Vyškov | 5031–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,2lepší než 25 % | 10,7lepší než 29 % | 97 %lepší než 87 % |
| 29 Základní škola a mateřská škola Šaratice 65 dětí · 683 52 Šaratice | 4521–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 10,8lepší než 26 % | 89 %lepší než 68 % |
| 30 Mateřská škola Jarní, Vyškov 66 dětí · 682 01 Vyškov | 4419–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,6lepší než 30 % | 88 %lepší než 64 % |
| 31 Mateřská škola Dědická, Vyškov 43 dětí · 682 01 Vyškov | 4012–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 83 %lepší než 48 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola Nížkovice 42 dětí · 684 01 Nížkovice | 3914–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 11,7lepší než 11 % | 88 %lepší než 62 % |
| 33 Mateřská škola Komořany 48 dětí · 683 01 Komořany | 3114–47 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 100 %lepší než 96 % |
| 34 Mateřská škola Lysovice 24 dětí · 682 01 Lysovice | 2710–51 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 96 %lepší než 86 % |
| 34 Křesťanská mateřská škola Karolínka ve Slavkově u Brna 72 dětí · 684 01 Slavkov u Brna | 2714–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 96 %lepší než 86 % |
| 36 Základní škola a Mateřská škola Křenovice 73 dětí · 683 52 Křenovice | 2212–35 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 12,2lepší než 6 % | 94 %lepší než 80 % |
| 37 Mateřská škola MATEŘINKA, s.r.o. 56 dětí · 682 01 Vyškov | 2018–22 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 100 %lepší než 96 % |
| 38 Základní škola a Mateřská škola Milešovice 26 dětí · 683 54 Milešovice | 169–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 39 Základní škola a mateřská škola Švábenice 51 dětí · 683 23 Švábenice | 50–19 | slabší | 99 %lepší než 31 % | 25,5lepší než 3 % | 12,6lepší než 4 % | 94 %lepší než 82 % |
| 40 Základní škola a Mateřská škola, Pustiměř 100 dětí · 683 21 Pustiměř | 40–23 | slabší | 94 %lepší než 27 % | 25,0lepší než 5 % | 13,4lepší než 2 % | 97 %lepší než 88 % |
| 41 Mateřská škola Zvídálek, Komenského náměstí 495, Slavkov u Brna 199 dětí · 684 01 Slavkov u Brna | 10–3 | slabší | 94 %lepší než 27 % | 24,9lepší než 6 % | 11,8lepší než 10 % | 76 %lepší než 31 % |
| 42 Mateřská škola Mouřínov 23 dětí · 685 01 Mouřínov | 00–3 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 64 %lepší než 11 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.