Obory · přijímačky 2026
Strojírenské obory v Ústeckém kraji
Strojírenské obory v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 21 škol – dohromady 53 oborů s 1 355 místy.
- Škol
- 21
- 53 oborů · 1 355 míst
- Stačilo bodů – medián
- 21ze 100
- od 11 do 27
- Přihlášek na místo
- 1,8
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 307
- u 34 oborů
Na přijetí stačilo od 11 bodů (Střední průmyslová škola Strojírna Litvínov spol. s r.o.) po 27 bodů (Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad Labem); u poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 37 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 1,8 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 34 oborů (307 míst). Soukromé nebo církevní: 2 z 21 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 16 z 21 škol.
Školy a obory v Ústeckém kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad LabemDopravní prostředky · Vědomice | 30 | 2,7 | 27 | volné | 84 | – |
| Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, TepliceStrojírenství · Teplice · Strojírenství v 21 století CAD-CAM-CAQ · internát | 32 | 2,3 | 23 | volné | 39 | 7 |
| VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravníStrojírenství · Děčín · internát | 30 | 1,5 | 23 | volné | ≈ podprůměr | 15 |
| SPŠ a SOŠ gastronomie a služebStrojírenství · Most · Strojírenství s využitím výpočetní techniky | 30 | 1,4 | 22 | volné | 0 | 16 |
| SPŠ a SOŠ gastronomie a služebStrojírenství · Most · Robotika a automatizace | 60 | 1,2 | 22 | volné | 0 | 17 |
| Střední průmyslová škola TOS VARNSDORF s.r.o.Mechanik seřizovač · Varnsdorf · 23-56-H/01 Obráběč kovů · internát | 12 | 1,8 | 22 | volné | 81 | – |
| Střední průmyslová škola, Ústí nad LabemStrojírenství · Ústí nad Labem | 64 | 1,5 | 22 | volné | 69 | – |
| Střední průmyslová škola, Ústí nad LabemDopravní prostředky · Ústí nad Labem | 46 | 1,8 | 20 | volné | 69 | – |
| VOŠ, SPŠ a SOŠMechanik seřizovač · Varnsdorf · L0+H, spolu s oborem 23-56-H/01 Obráběč kovů · internát | 12 | 1,3 | 20 | volné | 10 | 4 |
| OA a SOŠ generála Františka FajtlaStrojírenství · Louny · automatizace a robotika | 32 | 1,0 | 18 | volné | ≈ podprůměr | 17 |
| Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, TepliceDopravní prostředky · Teplice · Silniční doprava · internát | 32 | 2,0 | 17 | volné | 39 | – |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovMechanik seřizovač · Kadaň · Obráběč kovů · internát | 30 | 0,7 | 17 | volné | ≈ podprůměr | 17 |
| Střední škola technická, MostMechanik seřizovač · Most · Mechanik CNC strojů a zařízení · internát | 30 | 0,7 | 14 | volné | 30 | 10 |
| Střední průmyslová škola Strojírna Litvínov spol. s r.o.Strojírenství · Litvínov · konstrukce strojů, technologie obrábění | 22 | 1,3 | 11 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyMechanik opravář motorových vozidel · Podbořany · internát | 23 | 3,2 | bez zkoušky | 1 | – | |
| OA a SOŠ generála Františka FajtlaMechanik opravář motorových vozidel · Louny | 24 | 2,1 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| OA a SOŠ generála Františka FajtlaStrojní mechanik · Louny | 24 | 1,0 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 5 | |
| SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠStrojní mechanik · Chomutov · internát | 22 | 1,0 | bez zkoušky | 12 | 4 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáKarosář · Ústí nad Labem · Autoklempíř · internát | 12 | 2,3 | bez zkoušky | 9 | 2 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáMechanik opravář motorových vozidel · Ústí nad Labem · Automechanik · internát | 30 | 3,0 | bez zkoušky | 9 | – | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáMechanik seřizovač · Ústí nad Labem · internát | 24 | 0,6 | – | 9 | 21 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáObráběč kovů · Ústí nad Labem · Obráběč kovů a obsluha CNC strojů · internát | 24 | 0,5 | bez zkoušky | 9 | 22 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáStrojní mechanik · Ústí nad Labem · internát | 30 | 0,9 | bez zkoušky | 9 | 22 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad LabemKarosář · Roudnice nad Labem · internát | 30 | 1,3 | bez zkoušky | 91 | 7 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad LabemMechanik opravář motorových vozidel · Roudnice nad Labem · internát | 30 | 3,5 | bez zkoušky | 91 | – | |
| Střední odborná škola technická a zahradnická, LovosiceMechanik opravář motorových vozidel · Vrbičany · Automechanik · internát | 30 | 2,2 | bez zkoušky | 41 | 5 | |
| Střední průmyslová škola Strojírna Litvínov spol. s r.o.Obráběč kovů · Litvínov | 21 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední průmyslová škola Strojírna Litvínov spol. s r.o.Strojní mechanik · Litvínov | 21 | 1,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední průmyslová škola TOS VARNSDORF s.r.o.Obráběč kovů · Varnsdorf · operátor CNC strojů · internát | 7 | 2,1 | bez zkoušky | 81 | 3 | |
| Střední průmyslová škola TOS VARNSDORF s.r.o.Strojní mechanik · Varnsdorf · montér · internát | 5 | 2,8 | bez zkoušky | 81 | 2 | |
| Střední průmyslová škola TOS VARNSDORF s.r.o.Strojírenství · Varnsdorf · mechatronika, CAD/CAM · internát | 10 | 1,8 | – | 81 | 2 | |
| Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VILodník · Děčín · internát | 40 | 2,2 | bez zkoušky | 62 | 5 | |
| Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VIObráběč kovů · Děčín · internát | 20 | 2,4 | bez zkoušky | 62 | 7 | |
| Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VIStrojní mechanik · Děčín · internát | 20 | 1,7 | bez zkoušky | 62 | 13 | |
| Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, LitoměřiceKlempíř · Litoměřice · internát | 24 | 0,4 | bez zkoušky | 37 | 10 | |
| Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, LitoměřiceMechanik opravář motorových vozidel · Litoměřice · Automechanik · internát | 24 | 3,6 | bez zkoušky | 37 | – | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceKarosář · Krupka · internát | 12 | 2,2 | bez zkoušky | 38 | 4 | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceMechanik opravář motorových vozidel · Krupka · internát | 32 | 3,0 | bez zkoušky | 38 | 7 | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceObráběč kovů · Krupka · internát | 16 | 0,9 | bez zkoušky | 38 | 12 | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceStrojní mechanik · Krupka · internát | 16 | 1,6 | bez zkoušky | 38 | 9 | |
| Střední škola stavební a strojní, TepliceStrojírenské práce · Krupka · internát | 12 | 1,2 | bez zkoušky | 38 | 4 | |
| Střední škola technická, MostMechanik opravář motorových vozidel · Most · internát | 30 | 3,7 | bez zkoušky | 30 | – | |
| Střední škola technická, MostObráběč kovů · Most · internát | 30 | 0,5 | bez zkoušky | 30 | 8 | |
| Střední škola technická, MostStrojní mechanik · Most · internát | 30 | 1,4 | bez zkoušky | 30 | 11 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovMechanik opravář motorových vozidel · Kadaň · internát | 60 | 2,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovObráběč kovů · Kadaň · internát | 30 | 0,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovStrojní mechanik · Kadaň · středisko Kadaň · internát | 28 | 0,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovStrojní mechanik · Kadaň · středisko Chomutov · internát | 30 | 1,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVMechanik opravář motorových vozidel · Děčín · internát | 24 | 3,7 | bez zkoušky | 71 | – | |
| VOŠ, SPŠ a SOŠMechanik opravář motorových vozidel · Varnsdorf · internát | 12 | 4,1 | bez zkoušky | 10 | – | |
| VOŠ, SPŠ a SOŠObráběč kovů · Varnsdorf · internát | 12 | 2,2 | bez zkoušky | 10 | 3 | |
| VOŠ, SPŠ a SOŠStrojní mechanik · Varnsdorf · internát | 12 | 1,8 | bez zkoušky | 10 | 8 | |
| Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, ŠtětíStrojní mechanik · Štětí · internát | 12 | 1,5 | bez zkoušky | 11 | 2 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Ústeckém kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Strojní mechanik | 11 | bez zkoušky |
| Mechanik opravář motorových vozidel | 11 | bez zkoušky |
| Obráběč kovů | 8 | bez zkoušky |
| Strojírenství | 7 | 22 |
| Mechanik seřizovač | 5 | 18,5 |
| Dopravní prostředky | 3 | 20 |
| Karosář | 3 | bez zkoušky |
| Klempíř | 1 | bez zkoušky |
| Lodník | 1 | bez zkoušky |
| Strojírenské práce | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Ústí nad Labem Kam se dostanu s mými body?
Strojírenské obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – strojírenské obory v Ústeckém kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 11 bodů (Střední průmyslová škola Strojírna Litvínov spol. s r.o.) po 27 bodů (Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad Labem, Vědomice). U poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Ústeckém kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad Labem, Vědomice (Dopravní prostředky) – 27 bodů, 2,7 přihlášky na místo; Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice (Strojírenství) – 23 bodů, 2,3 přihlášky na místo; VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní, Děčín (Strojírenství) – 23 bodů, 1,5 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – strojírenské obory v Ústeckém kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 34 oborů s 307 místy, nejvíc míst: SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická, Ústí nad Labem (22 míst); SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická, Ústí nad Labem (22 míst); SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická, Ústí nad Labem (21 míst).
Kolik škol nabízí strojírenské obory v Ústeckém kraji?
Strojírenské obory v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 21 škol s 1 355 místy. Soukromé nebo církevní jsou 2 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na strojírenské obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 16 oborů, 37 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.