Žebříček · okres Benešov · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Benešov

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 Lesní mateřská škola na Závisti, z.s. 15 dětí · 257 44 Krňany 10098–100 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %7,5lepší než 92 %100 %lepší než 96 %
2 Mateřská škola Pomněnka 25 dětí · 251 67 Řehenice 9792–99 špička 100 %lepší než 66 %12,5lepší než 94 %6,3lepší než 92 %81 %lepší než 42 %
3 Základní škola Josefa Suka a mateřská škola Křečovice 32 dětí · 257 56 Křečovice 9380–98 špička 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %8,4lepší než 79 %84 %lepší než 53 %
4 Základní škola a Mateřská škola Teplýšovice 49 dětí · 256 01 Teplýšovice 8875–97 nadprůměr 100 %lepší než 66 %16,3lepší než 82 %8,6lepší než 76 %80 %lepší než 41 %
5 Základní škola a mateřská škola Lešany 32 dětí · 257 44 Lešany 8778–96 nadprůměr 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %8,0lepší než 92 %63 %lepší než 10 %
6 Základní škola a mateřská škola Dolní Kralovice 66 dětí · 257 68 Dolní Kralovice 8576–94 nadprůměr 100 %lepší než 66 %16,5lepší než 82 %8,3lepší než 80 %73 %lepší než 24 %
7 Mateřská škola Pyšely 143 dětí · 251 67 Pyšely 7562–85 nadprůměr 100 %lepší než 66 %20,4lepší než 46 %9,5lepší než 56 %95 %lepší než 83 %
8 Základní škola a Mateřská škola Postupice 50 dětí · 257 01 Postupice 7351–88 nadprůměr 100 %lepší než 66 %16,7lepší než 81 %10,4lepší než 36 %83 %lepší než 50 %
9 Mateřská škola Petroupim 22 dětí · 256 01 Petroupim 7252–86 nadprůměr 75 %lepší než 9 %11,0lepší než 94 %5,5lepší než 92 %88 %lepší než 64 %
10 Mateřská škola Divišov 122 dětí · 257 26 Divišov 6955–81 průměr 93 %lepší než 25 %17,4lepší než 76 %8,7lepší než 74 %92 %lepší než 75 %
11 Mateřská škola Čechtice 87 dětí · 257 65 Čechtice 5938–77 průměr 100 %lepší než 66 %21,8lepší než 31 %10,4lepší než 37 %97 %lepší než 88 %
11 Základní škola a mateřská škola Olbramovice 62 dětí · 259 01 Olbramovice 5933–80 průměr 100 %lepší než 66 %20,7lepší než 44 %10,3lepší než 37 %89 %lepší než 66 %
13 Mateřská škola Týnec nad Sázavou 193 dětí · 257 42 Týnec nad Sázavou 5337–68 průměr 100 %lepší než 66 %21,4lepší než 35 %10,2lepší než 41 %86 %lepší než 59 %
14 Domeček Mateřská škola s.r.o. 14 dětí · 256 01 Benešov 5031–67 průměr 60 %lepší než 4 %14,0lepší než 94 %5,6lepší než 92 %64 %lepší než 11 %
15 Mateřská škola Čerčany 120 dětí · 257 22 Čerčany 4724–68 průměr 85 %lepší než 16 %20,0lepší než 51 %9,2lepší než 64 %99 %lepší než 91 %
16 Mateřská škola a základní škola GAIA 14 dětí · 257 41 Týnec nad Sázavou 4438–52 průměr 30 %lepší než 1 %14,0lepší než 94 %6,0lepší než 92 %56 %lepší než 6 %
17 Základní škola a mateřská škola Zdislavice 44 dětí · 257 64 Zdislavice 4316–68 průměr 100 %lepší než 66 %22,0lepší než 28 %11,0lepší než 22 %92 %lepší než 75 %
18 Mateřská škola "Čtyřlístek" Benešov 96 dětí · 256 01 Benešov 3718–53 průměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %10,9lepší než 24 %94 %lepší než 81 %
19 Základní škola, Mateřská škola a Základní umělecká škola Votice 185 dětí · 259 01 Votice 3222–41 průměr 100 %lepší než 66 %23,1lepší než 16 %12,1lepší než 7 %98 %lepší než 90 %
19 Základní škola a mateřská škola Sázava 99 dětí · 285 06 Sázava 3215–47 průměr 100 %lepší než 66 %19,8lepší než 54 %11,5lepší než 12 %69 %lepší než 16 %
21 Základní škola a Mateřská škola, Chotýšany 46 dětí · 257 28 Chotýšany 2810–50 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,0lepší než 18 %11,5lepší než 13 %88 %lepší než 66 %
22 Mateřská škola Krhanice 50 dětí · 257 42 Krhanice 2514–38 podprůměr 100 %lepší než 66 %25,0lepší než 5 %12,5lepší než 5 %100 %lepší než 96 %
23 Mateřská škola Velíšská Vlašim 157 dětí · 258 01 Vlašim 2116–26 podprůměr 100 %lepší než 66 %26,2lepší než 2 %12,2lepší než 6 %96 %lepší než 87 %
24 Mateřská škola "U kohoutka Sedmipírka" Benešov 277 dětí · 256 01 Benešov 2012–31 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,1lepší než 17 %11,1lepší než 20 %79 %lepší než 37 %
24 Mateřská škola Trhový Štěpánov 73 dětí · 257 63 Trhový Štěpánov 2011–33 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,3lepší než 8 %12,2lepší než 6 %91 %lepší než 74 %
26 Mateřská škola Neveklov 113 dětí · 257 56 Neveklov 103–26 podprůměr 90 %lepší než 22 %22,6lepší než 22 %11,0lepší než 23 %94 %lepší než 81 %
27 Základní škola a mateřská škola Jankov 44 dětí · 257 03 Jankov 60–26 slabší 75 %lepší než 9 %22,0lepší než 28 %11,0lepší než 22 %92 %lepší než 75 %
27 Mateřská škola Kolonka Vlašim 96 dětí · 258 01 Vlašim 61–14 slabší 88 %lepší než 20 %24,0lepší než 10 %11,3lepší než 17 %96 %lepší než 86 %
29 Základní škola a Mateřská škola Louňovice pod Blaníkem 42 dětí · 257 06 Louňovice pod Blaníkem 50–27 slabší 74 %lepší než 8 %21,0lepší než 40 %10,3lepší než 38 %75 %lepší než 28 %
29 Mateřská škola Nespeky 45 dětí · 257 22 Nespeky 50–26 slabší 80 %lepší než 12 %22,5lepší než 23 %10,3lepší než 39 %80 %lepší než 42 %
29 Mateřská škola K Vodárně Vlašim 75 dětí · 258 01 Vlašim 50–29 slabší 92 %lepší než 25 %25,0lepší než 5 %11,5lepší než 12 %94 %lepší než 80 %
32 Mateřská škola "Úsměv" Benešov 120 dětí · 256 01 Benešov 41–12 slabší 91 %lepší než 23 %24,0lepší než 10 %11,0lepší než 23 %86 %lepší než 57 %
32 Mateřská škola Vorlina Vlašim 53 dětí · 258 01 Vlašim 40–19 slabší 98 %lepší než 30 %26,5lepší než 2 %12,9lepší než 3 %95 %lepší než 82 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.