Žebříček · okres Rakovník · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Rakovník

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 Základní škola a Mateřská škola Čistá 30 dětí · 270 34 Čistá 9792–99 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %7,5lepší než 92 %83 %lepší než 50 %
2 Základní škola a Mateřská škola Kounov 29 dětí · 270 06 Kounov 9584–99 špička 100 %lepší než 66 %14,5lepší než 94 %8,3lepší než 81 %83 %lepší než 48 %
3 Základní škola a Mateřská škola Lišany 28 dětí · 270 52 Lišany 9388–96 špička 100 %lepší než 66 %14,0lepší než 94 %7,0lepší než 92 %70 %lepší než 18 %
4 Mateřská škola Městečko 17 dětí · 270 23 Městečko 8571–96 nadprůměr 100 %lepší než 66 %17,0lepší než 79 %7,5lepší než 92 %61 %lepší než 8 %
5 Základní škola a mateřská škola Jesenice 52 dětí · 270 33 Jesenice 7762–89 nadprůměr 100 %lepší než 66 %17,3lepší než 76 %8,7lepší než 75 %59 %lepší než 7 %
6 Základní škola a Mateřská škola Lubná 58 dětí · 270 36 Lubná 7455–88 nadprůměr 100 %lepší než 66 %19,3lepší než 59 %8,9lepší než 71 %77 %lepší než 34 %
7 Mateřská škola "Dubínek" v Kroučové 26 dětí · 270 54 Kroučová 6538–85 průměr 67 %lepší než 6 %13,0lepší než 94 %8,7lepší než 75 %93 %lepší než 78 %
8 Základní škola a Mateřská škola Křivoklát 31 dětí · 270 23 Křivoklát 6438–84 průměr 100 %lepší než 66 %15,5lepší než 87 %10,3lepší než 37 %62 %lepší než 9 %
9 Mateřská škola Krupá 25 dětí · 270 09 Krupá 5442–66 průměr 53 %lepší než 3 %12,5lepší než 94 %5,9lepší než 92 %74 %lepší než 25 %
10 Základní škola a mateřská škola Lužná 57 dětí · 270 51 Lužná 4827–68 průměr 100 %lepší než 66 %19,0lepší než 62 %11,4lepší než 15 %81 %lepší než 44 %
10 Základní škola a Mateřská škola Šanov 31 dětí · 270 31 Šanov 4826–69 průměr 75 %lepší než 9 %15,5lepší než 87 %7,8lepší než 92 %60 %lepší než 7 %
12 Mateřská škola Na Kocourku Nové Strašecí 95 dětí · 271 01 Nové Strašecí 4623–68 průměr 86 %lepší než 17 %19,0lepší než 62 %9,0lepší než 68 %88 %lepší než 64 %
13 1.mateřská škola Rakovník 70 dětí · 269 01 Rakovník 3819–57 průměr 100 %lepší než 66 %23,3lepší než 15 %11,2lepší než 18 %97 %lepší než 89 %
14 Mateřská škola Šamotka Rakovník 47 dětí · 269 01 Rakovník 3513–58 průměr 100 %lepší než 66 %23,5lepší než 14 %11,2lepší než 18 %94 %lepší než 81 %
15 Základní škola a Mateřská škola Bez hranic 117 dětí · 270 65 Srbeč 3017–42 průměr 100 %lepší než 66 %23,4lepší než 15 %11,7lepší než 11 %94 %lepší než 80 %
16 Mateřská škola V Parku Rakovník 48 dětí · 269 01 Rakovník 2811–49 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %11,4lepší než 15 %92 %lepší než 77 %
17 Základní škola a mateřská škola Řevničov 53 dětí · 270 54 Řevničov 1712–23 podprůměr 100 %lepší než 66 %26,5lepší než 2 %13,3lepší než 2 %95 %lepší než 82 %
18 Mateřská škola U Lesíka Nové Strašecí 106 dětí · 271 01 Nové Strašecí 61–14 slabší 65 %lepší než 5 %21,2lepší než 37 %9,9lepší než 50 %74 %lepší než 25 %
18 Mateřská škola Klicperova Rakovník 146 dětí · 269 01 Rakovník 62–12 slabší 92 %lepší než 25 %24,3lepší než 8 %11,0lepší než 20 %91 %lepší než 74 %
18 Mateřská škola Průběžná Rakovník 100 dětí · 269 01 Rakovník 61–13 slabší 89 %lepší než 21 %25,0lepší než 5 %11,4lepší než 16 %100 %lepší než 96 %
21 Základní škola a Mateřská škola V Zahrádkách, Roztoky 45 dětí · 270 23 Roztoky 40–18 slabší 75 %lepší než 9 %22,5lepší než 23 %11,3lepší než 17 %90 %lepší než 71 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.