Žebříček · okres Nymburk · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Nymburk
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Sloveč 15 dětí · 289 03 Sloveč | 9584–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 2 Základní škola a mateřská škola Straky 20 dětí · 289 25 Straky | 9476–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 7,6lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Masarykova základní škola a mateřská škola Bobnice 30 dětí · 289 31 Bobnice | 9476–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 10,0lepší než 46 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Mateřská škola Jíkev 19 dětí · 289 32 Jíkev | 9372–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 8,3lepší než 81 % | 95 %lepší než 83 % |
| 5 Mateřská škola Všechlapy 36 dětí · 288 02 Všechlapy | 8772–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 90 %lepší než 71 % |
| 5 Mateřská škola Zitinka Stará Lysá 39 dětí · 289 26 Stará Lysá | 8771–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 8,9lepší než 72 % | 98 %lepší než 89 % |
| 5 Mateřská škola Mcely 17 dětí · 289 36 Mcely | 8773–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 7,4lepší než 92 % | 71 %lepší než 19 % |
| 8 Mateřská škola "U Broučků" Milovice 113 dětí · 289 24 Milovice | 8272–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 8,7lepší než 75 % | 82 %lepší než 45 % |
| 9 Mateřská škola Poděbrady 460 dětí · 290 01 Poděbrady | 7973–84 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,4lepší než 68 % | 9,4lepší než 61 % | 84 %lepší než 51 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola Přerov nad Labem 47 dětí · 289 16 Přerov nad Labem | 7464–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,7lepší než 86 % | 11,9lepší než 9 % | 98 %lepší než 90 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Hradištko 34 dětí · 289 12 Hradištko | 7454–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 11,3lepší než 16 % | 97 %lepší než 88 % |
| 12 Masarykova základní škola a Mateřská škola Dymokury 34 dětí · 289 01 Dymokury | 7247–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 9,6lepší než 54 % | 71 %lepší než 19 % |
| 13 ZŠ a MŠ plukovníka Bedřicha Krátkorukého 32 dětí · 289 13 Hořátev | 7047–87 | nadprůměr | 75 %lepší než 9 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 91 %lepší než 74 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Loučeň 58 dětí · 289 37 Loučeň | 6844–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 81 %lepší než 42 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice 74 dětí · 289 34 Rožďalovice | 6645–82 | průměr | 88 %lepší než 20 % | 18,5lepší než 67 % | 8,8lepší než 73 % | 100 %lepší než 96 % |
| 16 Mateřská škola Pampeliška Lysá nad Labem 86 dětí · 289 22 Lysá nad Labem | 5837–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 9,8lepší než 52 % | 86 %lepší než 58 % |
| 17 Mateřská škola Čtyřlístek Lysá nad Labem 127 dětí · 289 22 Lysá nad Labem | 5637–73 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,2lepší než 37 % | 10,0lepší než 46 % | 85 %lepší než 54 % |
| 18 Mateřská škola Dráček Lysá nad Labem - Litol 91 dětí · 289 22 Lysá nad Labem | 4726–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 10,6lepší než 30 % | 96 %lepší než 85 % |
| 19 Mateřská škola Městec Králové 86 dětí · 289 03 Městec Králové | 4322–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 86 %lepší než 58 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Křinec - 69 dětí · 289 33 Křinec | 3619–51 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 12,2lepší než 7 % | 100 %lepší než 96 % |
| 21 Mateřská škola Sluníčko, příspěvková organizace, Milovice - Mladá 248 dětí · 289 24 Milovice | 3218–45 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 10,7lepší než 29 % | 81 %lepší než 42 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola Nymburk, Komenského 589 - 140 dětí · 288 02 Nymburk | 3118–42 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 15 % | 11,7lepší než 11 % | 94 %lepší než 81 % |
| 23 Mateřská škola Šikulka 49 dětí · 289 07 Libice nad Cidlinou | 2613–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,5lepší než 7 % | 12,3lepší než 6 % | 98 %lepší než 90 % |
| 24 Mateřská škola Pátek 50 dětí · 290 01 Pátek | 2514–38 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Nymburk, Letců R.A.F. 1989 - 320 dětí · 288 02 Nymburk | 2111–35 | podprůměr | 97 %lepší než 30 % | 21,3lepší než 36 % | 10,4lepší než 36 % | 88 %lepší než 65 % |
| 26 Mateřská škola Kounice 81 dětí · 289 15 Kounice | 1917–22 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 13,5lepší než 2 % | 99 %lepší než 91 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Křečkov 26 dětí · 290 01 Křečkov | 1911–31 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 96 %lepší než 87 % |
| 28 Základní škola a mateřská škola Hrubý Jeseník 27 dětí · 289 32 Hrubý Jeseník | 1812–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 13,5lepší než 2 % | 96 %lepší než 87 % |
| 29 Lesní mateřská škola Lesní děti 14 dětí · 290 01 Poděbrady | 116–24 | podprůměr | 0 %lepší než 0 % | 14,0lepší než 94 % | 20,0lepší než 0 % | 88 %lepší než 62 % |
| 30 Mateřská škola Kostička, příspěvková organizace, Milovice - Mladá 184 dětí · 289 24 Milovice | 105–21 | podprůměr | 94 %lepší než 27 % | 23,0lepší než 18 % | 10,5lepší než 31 % | 89 %lepší než 67 % |
| 31 Mateřská škola Ostrá 26 dětí · 289 22 Ostrá | 30–17 | slabší | 60 %lepší než 4 % | 26,0lepší než 3 % | 10,4lepší než 36 % | 93 %lepší než 78 % |
| 32 Základní škola a mateřská škola Opočnice 22 dětí · 289 04 Opočnice | 10–24 | slabší | 82 %lepší než 13 % | 22,0lepší než 28 % | 12,1lepší než 7 % | 73 %lepší než 24 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.