Žebříček · okres Praha-východ · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Praha-východ
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Vodochody 31 dětí · 250 69 Vodochody | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,4lepší než 92 % | 97 %lepší než 88 % |
| 2 Mateřská škola a Základní škola NEMO 36 dětí · 251 01 Říčany | 9893–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 6,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Mateřská škola Brandýský Matýsek 35 dětí · 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav | 9682–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Mateřská škola Astra s.r.o. 20 dětí · 250 67 Klecany | 9477–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 6,7lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Mateřská škola Jevany 51 dětí · 281 66 Jevany | 9482–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 89 %lepší než 69 % |
| 6 MATEŘSKÁ ŠKOLA KLUBÍČKO 53 dětí · 251 01 Nupaky | 9280–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 8,3lepší než 81 % | 87 %lepší než 61 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Tehov 37 dětí · 251 01 Tehov | 9178–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 7,4lepší než 92 % | 84 %lepší než 53 % |
| 8 Česko-anglická Montessori základní škola a mateřská škola IDEA s.r.o. 10 dětí · 250 67 Klecany | 8888–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 5,7lepší než 92 % | 19 %lepší než 0 % |
| 8 Lesní mateřská škola Stromeček, z.s. 16 dětí · 250 64 Měšice | 8879–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 7,0lepší než 92 % | 67 %lepší než 14 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola Hovorčovice 88 dětí · 250 64 Hovorčovice | 8273–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,6lepší než 74 % | 8,8lepší než 72 % | 79 %lepší než 36 % |
| 11 Mateřská škola Čelákovice, Rumunská 1477 147 dětí · 250 88 Čelákovice | 7767–84 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,4lepší než 68 % | 8,8lepší než 72 % | 74 %lepší než 25 % |
| 12 Mateřská škola Čelákovice, J. A. Komenského 1586 137 dětí · 250 88 Čelákovice | 7358–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 9,3lepší než 63 % | 82 %lepší než 45 % |
| 13 Mateřská škola Ondřejov 78 dětí · 251 65 Ondřejov | 7253–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,5lepší než 57 % | 84 %lepší než 51 % |
| 14 Lesní mateřská škola Těptín z. s. 16 dětí · 251 68 Kamenice | 7158–81 | nadprůměr | 9 %lepší než 0 % | 16,0lepší než 84 % | 7,3lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 15 Základní škola a mateřská škola Dřevčice 32 dětí · 250 01 Dřevčice | 7044–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 10,7lepší než 29 % | 82 %lepší než 46 % |
| 15 Mateřská škola Ratolest s.r. o. 30 dětí · 251 69 Petříkov | 7050–84 | nadprůměr | 67 %lepší než 5 % | 15,0lepší než 94 % | 7,7lepší než 92 % | 88 %lepší než 65 % |
| 17 Základní škola a mateřská škola Nehvizdy 193 dětí · 250 81 Nehvizdy | 6855–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 80 %lepší než 41 % |
| 17 Mateřská škola Tehovec 32 dětí · 251 62 Tehovec | 6844–85 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 89 %lepší než 67 % |
| 19 Mateřská škola Jirny 95 dětí · 250 90 Jirny | 6749–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 74 %lepší než 26 % |
| 19 Základní škola a mateřská škola Zeleneč 80 dětí · 250 91 Zeleneč | 6750–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 10,0lepší než 46 % | 62 %lepší než 9 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Dřísy 39 dětí · 277 14 Dřísy | 6738–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 81 %lepší než 44 % |
| 22 Mateřská škola a základní škola Sofia School s.r.o. 67 dětí · 250 90 Jirny | 6544–81 | průměr | 88 %lepší než 19 % | 16,8lepší než 80 % | 8,4lepší než 79 % | 87 %lepší než 61 % |
| 23 Magic Hill mateřská škola s.r.o. 43 dětí · 251 01 Říčany | 6455–73 | průměr | 36 %lepší než 1 % | 14,3lepší než 94 % | 6,9lepší než 92 % | 86 %lepší než 58 % |
| 23 Mateřská škola Korálek Dobřejovice, okr. Praha - východ 41 dětí · 251 01 Dobřejovice | 6435–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 9,4lepší než 62 % | 79 %lepší než 37 % |
| 25 ZÁKLADNÍ ŠKOLA a MATEŘSKÁ ŠKOLA TIP TOES s.r.o. 107 dětí · 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav | 6344–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,4lepší než 35 % | 10,4lepší než 36 % | 100 %lepší než 96 % |
| 26 Mateřská škola Beruška - Ladybird s.r.o. 45 dětí · 250 64 Hovorčovice | 6245–76 | průměr | 20 %lepší než 0 % | 15,0lepší než 94 % | 9,0lepší než 69 % | 98 %lepší než 90 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola Mozaika 22 dětí · 251 64 Mnichovice | 6140–79 | průměr | 71 %lepší než 7 % | 11,0lepší než 94 % | 5,7lepší než 92 % | 79 %lepší než 36 % |
| 28 Mateřská škola Šestajovice 109 dětí · 250 92 Šestajovice | 6041–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 9,9lepší než 49 % | 91 %lepší než 73 % |
| 28 Mateřská škola Velké Popovice 84 dětí · 251 69 Velké Popovice | 6038–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 95 %lepší než 84 % |
| 28 Mateřská škola Čelákovice, Přístavní 333 103 dětí · 250 88 Čelákovice | 6040–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 10,3lepší než 38 % | 89 %lepší než 67 % |
| 31 Mateřská škola MAMA s.r.o. 54 dětí · 250 65 Bašť | 5844–72 | průměr | 82 %lepší než 13 % | 10,8lepší než 94 % | 4,9lepší než 92 % | 68 %lepší než 14 % |
| 31 Mateřská škola Líbeznice 106 dětí · 250 65 Líbeznice | 5840–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,2lepší než 37 % | 9,6lepší než 54 % | 83 %lepší než 48 % |
| 33 Základní škola a mateřská škola Veleň 85 dětí · 250 63 Veleň | 5735–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,6lepší než 30 % | 97 %lepší než 87 % |
| 33 Mateřská škola Brandýs n. L. - Stará Boleslav, Pražská 297 172 dětí · 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav | 5742–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,5lepší než 31 % | 96 %lepší než 86 % |
| 35 Lesní mateřská škola Malala 16 dětí · 251 64 Mnichovice | 5637–74 | průměr | 30 %lepší než 1 % | 16,0lepší než 84 % | 5,7lepší než 92 % | 84 %lepší než 53 % |
| 36 Mateřská škola Horoušany a Horoušánky 83 dětí · 250 82 Horoušany | 5531–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 10,4lepší než 36 % | 86 %lepší než 59 % |
| 37 Mateřská škola ProFamily Mratín 17 dětí · 250 63 Mratín | 5333–72 | průměr | 72 %lepší než 7 % | 8,5lepší než 94 % | 4,7lepší než 92 % | 65 %lepší než 13 % |
| 38 Mateřská škola Čtyřlístek Říčany 111 dětí · 251 01 Říčany | 5030–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,2lepší než 25 % | 10,5lepší než 34 % | 93 %lepší než 79 % |
| 39 Mateřská škola Srdíčko Říčany 92 dětí · 251 01 Říčany | 4525–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 10,7lepší než 28 % | 96 %lepší než 85 % |
| 40 Mateřská škola Nová Ves, Praha - východ 67 dětí · 250 63 Nová Ves | 4318–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 10,5lepší než 34 % | 87 %lepší než 61 % |
| 41 Mateřská škola MAITREA 34 dětí · 250 84 Sluštice | 4217–66 | průměr | 76 %lepší než 10 % | 17,0lepší než 79 % | 8,1lepší než 83 % | 68 %lepší než 15 % |
| 42 Základní škola a mateřská škola Husinec - Řež 52 dětí · 250 68 Husinec u Řeže | 4117–64 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 17,3lepší než 76 % | 8,7lepší než 75 % | 80 %lepší než 40 % |
| 42 Mateřská škola Strančice 113 dětí · 251 63 Strančice | 4125–56 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 11,3lepší než 17 % | 97 %lepší než 87 % |
| 42 Mateřská škola Polerady 68 dětí · 250 63 Polerady | 4121–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 11,3lepší než 16 % | 97 %lepší než 88 % |
| 45 Základní škola a Mateřská škola Senohraby 67 dětí · 251 66 Senohraby | 4014–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 10,6lepší než 30 % | 86 %lepší než 58 % |
| 46 EKOLANDIA, šk. catering, ZUŠ a MŠ s.r.o. 19 dětí · 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav | 3713–61 | průměr | 55 %lepší než 4 % | 9,5lepší než 94 % | 8,6lepší než 76 % | 51 %lepší než 4 % |
| 47 Základní škola a mateřská škola Modletice 46 dětí · 251 01 Modletice | 3614–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 96 %lepší než 85 % |
| 48 Mateřská škola Kostelec u Křížků 48 dětí · 251 68 Kostelec u Křížků | 3414–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,5lepší než 12 % | 100 %lepší než 96 % |
| 48 Mateřská škola Kostelec nad Černými lesy 165 dětí · 281 63 Kostelec nad Černými lesy | 3422–44 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,6lepší než 14 % | 11,5lepší než 12 % | 97 %lepší než 88 % |
| 50 Mateřská škola Světice 50 dětí · 251 01 Světice | 3013–48 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 11,4lepší než 16 % | 98 %lepší než 90 % |
| 51 Mateřská škola Přezletice 96 dětí · 250 73 Přezletice | 2816–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 97 %lepší než 88 % |
| 52 Mateřská škola Brandýs n.L.-Stará Boleslav, Riegrova 1621 140 dětí · 250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav | 2715–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 15 % | 11,7lepší než 11 % | 91 %lepší než 73 % |
| 53 Mateřská škola Odolena Voda 251 dětí · 250 70 Odolena Voda | 126–25 | podprůměr | 84 %lepší než 16 % | 20,9lepší než 42 % | 9,9lepší než 49 % | 78 %lepší než 35 % |
| 54 Mateřská škola Sluníčko 174 dětí · 251 68 Sulice | 103–25 | podprůměr | 82 %lepší než 13 % | 21,8lepší než 31 % | 10,6lepší než 31 % | 92 %lepší než 74 % |
| 55 Mateřská škola Ivette s.r.o. 38 dětí · 251 65 Ondřejov | 82–19 | slabší | 33 %lepší než 1 % | 19,0lepší než 62 % | 12,7lepší než 4 % | 95 %lepší než 83 % |
| 55 Mateřská škola Kamenice 95 dětí · 251 68 Kamenice | 82–20 | slabší | 88 %lepší než 20 % | 23,8lepší než 13 % | 11,2lepší než 18 % | 100 %lepší než 96 % |
| 57 Mateřská škola Květnice 92 dětí · 250 84 Květnice | 71–19 | slabší | 77 %lepší než 11 % | 23,0lepší než 18 % | 10,5lepší než 31 % | 92 %lepší než 76 % |
| 58 Mateřská škola Zahrádka Říčany 91 dětí · 251 01 Říčany | 51–19 | slabší | 84 %lepší než 15 % | 22,8lepší než 21 % | 10,4lepší než 36 % | 81 %lepší než 44 % |
| 58 Mateřská škola Pastelka, Petříkov 43 dětí · 251 69 Petříkov | 50–28 | slabší | 75 %lepší než 10 % | 21,5lepší než 34 % | 10,6lepší než 31 % | 81 %lepší než 44 % |
| 60 Mateřská škola Dráček, Babice 48 dětí · 251 01 Babice | 40–15 | slabší | 76 %lepší než 11 % | 24,0lepší než 10 % | 11,4lepší než 16 % | 100 %lepší než 96 % |
| 61 Základní škola a Mateřská škola Sluhy 22 dětí · 250 63 Sluhy | 30–24 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 88 %lepší než 64 % |
| 61 Základní škola a Mateřská škola Klecany 162 dětí · 250 67 Klecany | 31–8 | slabší | 77 %lepší než 11 % | 23,1lepší než 16 % | 11,5lepší než 12 % | 93 %lepší než 77 % |
| 63 Mateřská škola Zlonín 73 dětí · 250 64 Zlonín | 20–9 | slabší | 83 %lepší než 15 % | 24,3lepší než 8 % | 12,2lepší než 6 % | 97 %lepší než 89 % |
| 63 Mateřská škola Úvaly 247 dětí · 250 82 Úvaly | 20–7 | slabší | 82 %lepší než 13 % | 22,5lepší než 24 % | 10,8lepší než 26 % | 76 %lepší než 30 % |
| 63 Mateřská škola Káraný 43 dětí · 250 75 Káraný | 20–12 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 77 %lepší než 32 % |
| 66 Mateřská škola a Základní škola Stříbrná Skalice 73 dětí · 281 67 Stříbrná Skalice | 10–4 | slabší | 48 %lepší než 1 % | 24,3lepší než 8 % | 11,7lepší než 11 % | 97 %lepší než 89 % |
| 66 Mateřská škola Kozojedy 48 dětí · 281 63 Kozojedy | 10–4 | slabší | 47 %lepší než 1 % | 24,0lepší než 10 % | 11,4lepší než 16 % | 86 %lepší než 57 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.