Žebříček · okres Kutná Hora · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Kutná Hora

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 Mateřská škola Rataje nad Sázavou 35 dětí · 285 07 Rataje nad Sázavou 9682–100 špička 100 %lepší než 66 %17,5lepší než 75 %8,8lepší než 73 %100 %lepší než 96 %
1 Mateřská škola Záboří nad Labem 35 dětí · 285 74 Záboří nad Labem 9682–100 špička 100 %lepší než 66 %17,5lepší než 75 %8,8lepší než 73 %100 %lepší než 96 %
1 Základní škola a Mateřská škola Krchleby 17 dětí · 286 01 Krchleby 9679–100 špička 100 %lepší než 66 %17,0lepší než 79 %8,5lepší než 78 %94 %lepší než 82 %
4 Základní škola a Mateřská škola Křesetice 15 dětí · 285 47 Křesetice 9584–99 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %7,5lepší než 92 %75 %lepší než 28 %
5 Mateřská škola Vavřinec 34 dětí · 285 04 Vavřinec 9378–98 špička 100 %lepší než 66 %17,0lepší než 79 %8,5lepší než 78 %87 %lepší než 61 %
6 Mateřská škola Tupadly 152 35 dětí · 285 63 Tupadly 9275–99 špička 100 %lepší než 66 %17,5lepší než 75 %8,8lepší než 73 %90 %lepší než 70 %
6 MŠ speciální, ZŠ a PrŠ Diakonie ČCE 6 dětí · 286 01 Čáslav 9285–95 špička 100 %lepší než 66 %6,0lepší než 94 %6,0lepší než 92 %60 %lepší než 8 %
8 Mateřská škola Miskovice 54 dětí · 285 01 Miskovice 8775–97 nadprůměr 100 %lepší než 66 %18,0lepší než 71 %9,0lepší než 69 %90 %lepší než 71 %
9 Mateřská škola Hlízov 101 30 dětí · 285 32 Hlízov 7263–79 nadprůměr 47 %lepší než 1 %15,0lepší než 94 %7,1lepší než 92 %94 %lepší než 80 %
10 Mateřská škola Církvice 202 61 dětí · 285 33 Církvice 7045–87 nadprůměr 100 %lepší než 66 %20,3lepší než 47 %9,8lepší než 50 %91 %lepší než 73 %
11 Mateřská škola 1. Vrdy 99 dětí · 285 71 Vrdy 6852–82 průměr 100 %lepší než 66 %19,8lepší než 54 %9,4lepší než 61 %80 %lepší než 39 %
11 Mateřská škola Na kopečku 86 dětí · 285 21 Zbraslavice 6853–81 průměr 82 %lepší než 13 %17,2lepší než 77 %7,6lepší než 92 %91 %lepší než 72 %
13 Základní škola a Mateřská škola Žleby 61 dětí · 285 61 Žleby 5731–80 průměr 100 %lepší než 66 %20,3lepší než 47 %10,2lepší než 41 %84 %lepší než 50 %
14 Mateřská škola Čáslav 337 dětí · 286 01 Čáslav 4735–60 průměr 91 %lepší než 23 %10,2lepší než 94 %10,3lepší než 38 %83 %lepší než 49 %
15 Základní škola a Mateřská škola Vlastějovice 17 dětí · 285 23 Vlastějovice 3810–69 průměr 50 %lepší než 2 %17,0lepší než 79 %8,5lepší než 78 %77 %lepší než 33 %
16 Církevní mateřská škola sv. Jakuba v Kutné Hoře 45 dětí · 284 01 Kutná Hora 3515–53 průměr 100 %lepší než 66 %22,5lepší než 23 %15,0lepší než 1 %100 %lepší než 96 %
17 Mateřské školy Kutná Hora 504 dětí · 284 01 Kutná Hora 3122–40 průměr 100 %lepší než 66 %21,9lepší než 31 %10,7lepší než 28 %75 %lepší než 28 %
18 Základní škola a Mateřská škola Nové Dvory 24 dětí · 285 31 Nové Dvory 2710–51 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %12,0lepší než 8 %96 %lepší než 86 %
19 Mateřská škola Radvanice 28 dětí · 285 06 Úžice 2313–37 podprůměr 100 %lepší než 66 %28,0lepší než 0 %12,2lepší než 6 %100 %lepší než 96 %
20 Mateřská škola Uhlířské Janovice 117 dětí · 285 04 Uhlířské Janovice 2211–37 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,4lepší než 15 %11,4lepší než 16 %84 %lepší než 50 %
21 Základní škola a Mateřská škola Potěhy 55 dětí · 285 63 Potěhy 1916–21 podprůměr 100 %lepší než 66 %27,5lepší než 1 %13,8lepší než 1 %98 %lepší než 90 %
22 Základní škola a Mateřská škola Kácov 27 dětí · 285 09 Kácov 1510–25 podprůměr 100 %lepší než 66 %27,0lepší než 1 %13,5lepší než 2 %93 %lepší než 79 %
23 Mateřská škola Zruč nad Sázavou 144 dětí · 285 22 Zruč nad Sázavou 106–17 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %11,8lepší než 10 %73 %lepší než 24 %
24 Základní škola a Mateřská škola Chotusice 46 dětí · 285 76 Chotusice 40–14 slabší 75 %lepší než 9 %23,0lepší než 18 %11,5lepší než 13 %96 %lepší než 85 %
25 Mateřská škola Svatý Mikuláš 142 26 dětí · 284 01 Svatý Mikuláš 00–12 slabší 84 %lepší než 16 %26,0lepší než 3 %11,0lepší než 23 %60 %lepší než 8 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.