Žebříček · okres Praha-západ · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Praha-západ
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci 45 dětí · 252 41 Dolní Břežany | 9998–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 4,8lepší než 92 % | 94 %lepší než 80 % |
| 2 Soukromá mateřská škola Zvoneček, Karlík 32 dětí · 252 29 Karlík | 9894–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,2lepší než 82 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Lesní mateřská škola U Hajného, z. s. 13 dětí · 254 01 Pohoří | 9893–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 87 %lepší než 60 % |
| 2 Mateřská škola Řevnice 85 dětí · 252 30 Řevnice | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 7,9lepší než 92 % | 94 %lepší než 82 % |
| 5 Lesní mateřská škola Lískáček, z.s. 14 dětí · 254 01 Jílové u Prahy - Horní Studené | 9790–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 5,9lepší než 92 % | 82 %lepší než 47 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Čisovice 51 dětí · 252 04 Čisovice | 9688–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 98 %lepší než 90 % |
| 6 Mateřská škola Zbuzany 46 dětí · 252 25 Zbuzany | 9689–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,3lepší než 88 % | 7,7lepší než 92 % | 82 %lepší než 46 % |
| 8 Mateřská škola Průhoníček s.r.o. 12 dětí · 252 43 Průhonice | 9386–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 4,0lepší než 92 % | 67 %lepší než 14 % |
| 9 Husova základní škola a mateřská škola SMĚROVKA 19 dětí · 253 01 Hostivice | 9188–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 9,5lepší než 94 % | 6,9lepší než 92 % | 56 %lepší než 6 % |
| 10 Mateřská škola Roztoky, Havlíčkova 1024 108 dětí · 252 63 Roztoky | 9083–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 8,3lepší než 80 % | 72 %lepší než 22 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola Kosoř 17 dětí · 252 26 Kosoř | 8773–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 8,5lepší než 94 % | 8,5lepší než 78 % | 68 %lepší než 15 % |
| 11 ZŠ, MŠ a ZUŠ Hnízdo 56 dětí · 252 62 Únětice | 8772–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 97 %lepší než 87 % |
| 13 Mateřská škola Ořech 38 dětí · 252 25 Ořech | 8670–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,0lepší než 68 % | 95 %lepší než 83 % |
| 13 Mateřská škola Březová - Oleško 37 dětí · 252 45 Březová-Oleško | 8672–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 7,8lepší než 92 % | 77 %lepší než 33 % |
| 15 Mateřská škola Vrané nad Vltavou 87 dětí · 252 46 Vrané nad Vltavou | 7768–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,4lepší než 76 % | 8,7lepší než 74 % | 62 %lepší než 9 % |
| 16 Mateřská škola Fíček s.r.o. 61 dětí · 252 18 Úhonice | 7563–85 | nadprůměr | 73 %lepší než 7 % | 12,2lepší než 94 % | 8,1lepší než 82 % | 100 %lepší než 96 % |
| 16 Mateřská škola Vestec 113 dětí · 252 42 Vestec | 7561–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 9,4lepší než 61 % | 81 %lepší než 42 % |
| 18 Mateřská škola Jílové u Prahy 197 dětí · 254 01 Jílové u Prahy | 7360–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 9,4lepší než 61 % | 83 %lepší než 50 % |
| 19 Mateřská škola Okrouhlo 26 dětí · 254 01 Okrouhlo | 7150–85 | nadprůměr | 75 %lepší než 9 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 87 %lepší než 60 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Nučice 85 dětí · 252 16 Nučice | 7049–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 9,6lepší než 55 % | 94 %lepší než 82 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Chrášťany 40 dětí · 252 19 Chrášťany | 6839–89 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 89 %lepší než 67 % |
| 22 Mateřská škola Davle 89 dětí · 252 06 Davle | 6536–86 | průměr | 99 %lepší než 31 % | 17,8lepší než 74 % | 8,6lepší než 76 % | 82 %lepší než 47 % |
| 22 Chytrá mateřská škola a jesle SmartKids spol. s r.o. 26 dětí · 252 64 Velké Přílepy | 6545–80 | průměr | 33 %lepší než 1 % | 8,7lepší než 94 % | 8,7lepší než 75 % | 96 %lepší než 87 % |
| 24 Základní škola a mateřská škola Zlatníky - Hodkovice 41 dětí · 252 41 Zlatníky-Hodkovice | 6230–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 89 %lepší než 68 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Úhonice 50 dětí · 252 18 Úhonice | 6046–73 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 16,7lepší než 81 % | 12,5lepší než 5 % | 88 %lepší než 63 % |
| 26 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA NA STATKU 89 dětí · 252 19 Drahelčice | 5534–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 10,1lepší než 43 % | 93 %lepší než 78 % |
| 26 Mateřská škola Roztoky, Přemyslovská 1193 106 dětí · 252 63 Roztoky | 5537–71 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,2lepší než 37 % | 10,6lepší než 30 % | 93 %lepší než 78 % |
| 28 Mateřská škola Roztoky, Spěšného 288 121 dětí · 252 63 Roztoky | 5339–66 | průměr | 73 %lepší než 7 % | 17,3lepší než 77 % | 8,1lepší než 83 % | 85 %lepší než 55 % |
| 28 Mateřská škola Štědřík 130 dětí · 252 44 Psáry | 5337–68 | průměr | 80 %lepší než 12 % | 18,6lepší než 66 % | 8,8lepší než 73 % | 93 %lepší než 78 % |
| 30 Sunny Canadian International School - Mateřská škola, s.r.o. 112 dětí · 252 42 Jesenice | 5247–57 | průměr | 65 %lepší než 5 % | 14,0lepší než 94 % | 5,6lepší než 92 % | 68 %lepší než 16 % |
| 31 Mateřská škola Kněževes 30 dětí · 252 68 Kněževes | 4938–60 | průměr | 60 %lepší než 4 % | 15,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 61 %lepší než 9 % |
| 31 Mateřská škola U koníka s.r.o. 12 dětí · 253 03 Chýně | 4932–66 | průměr | 60 %lepší než 4 % | 12,0lepší než 94 % | 4,8lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 33 Mateřská škola Libčice nad Vltavou 131 dětí · 252 66 Libčice nad Vltavou | 4528–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 24 % | 90 %lepší než 72 % |
| 34 Základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola Easyspeak 21 dětí · 252 03 Řitka | 4113–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 14,0lepší než 1 % | 95 %lepší než 84 % |
| 35 Mateřská škola Sluníčko Dobrovíz 57 dětí · 252 61 Dobrovíz | 3813–62 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 95 %lepší než 83 % |
| 36 Mateřská škola Libeň 57 dětí · 252 41 Libeř | 3711–65 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 86 %lepší než 59 % |
| 37 Mateřská škola Holubice 73 dětí · 252 65 Holubice | 3413–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 10,4lepší než 35 % | 87 %lepší než 61 % |
| 37 Základní škola a Mateřská škola Jeneč 42 dětí · 252 61 Jeneč | 3411–58 | průměr | 70 %lepší než 6 % | 21,0lepší než 40 % | 7,3lepší než 92 % | 84 %lepší než 52 % |
| 39 Mateřská škola Středokluky 61 dětí · 252 68 Středokluky | 3310–58 | průměr | 69 %lepší než 6 % | 20,3lepší než 47 % | 9,4lepší než 61 % | 97 %lepší než 88 % |
| 40 Mateřská škola Řitka 45 dětí · 252 03 Řitka | 3110–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 87 %lepší než 59 % |
| 41 Mateřská škola KAMARÁD 102 dětí · 252 42 Jesenice | 2710–50 | podprůměr | 91 %lepší než 23 % | 20,4lepší než 46 % | 9,3lepší než 63 % | 77 %lepší než 32 % |
| 42 Mateřská škola Dolní Břežany 146 dětí · 252 41 Dolní Břežany | 2212–36 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,3lepší než 8 % | 11,2lepší než 18 % | 87 %lepší než 61 % |
| 43 Mateřská škola Hostivice 331 dětí · 253 01 Hostivice | 148–27 | podprůměr | 88 %lepší než 19 % | 22,1lepší než 26 % | 10,3lepší než 37 % | 95 %lepší než 82 % |
| 44 MATEŘSKÁ ŠKOLA JESENICE 190 dětí · 252 42 Jesenice | 137–26 | podprůměr | 75 %lepší než 9 % | 21,1lepší než 37 % | 9,5lepší než 58 % | 82 %lepší než 47 % |
| 45 Mateřská škola Rudná, Praha - západ 168 dětí · 252 19 Rudná | 115–26 | podprůměr | 88 %lepší než 19 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 84 %lepší než 52 % |
| 46 Mateřská škola Černošice 90 dětí · 252 28 Černošice | 81–24 | slabší | 88 %lepší než 20 % | 22,5lepší než 23 % | 10,9lepší než 24 % | 90 %lepší než 71 % |
| 47 Mateřská škola Dobřichovice 137 dětí · 252 29 Dobřichovice | 72–17 | slabší | 90 %lepší než 22 % | 22,8lepší než 21 % | 10,9lepší než 25 % | 87 %lepší než 62 % |
| 48 Mateřská škola Mníšek pod Brdy, Nová 499 114 dětí · 252 10 Mníšek pod Brdy | 61–14 | slabší | 89 %lepší než 21 % | 22,8lepší než 21 % | 12,1lepší než 7 % | 96 %lepší než 85 % |
| 48 Mateřská škola Průhonice, okr. Praha - západ 115 dětí · 252 43 Průhonice | 61–14 | slabší | 90 %lepší než 22 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 92 %lepší než 76 % |
| 48 Základní škola a Mateřská škola Chýně 252 dětí · 253 03 Chýně | 62–10 | slabší | 71 %lepší než 7 % | 22,9lepší než 20 % | 10,5lepší než 33 % | 91 %lepší než 72 % |
| 51 Mateřská škola Husova 69 dětí · 252 28 Černošice | 51–17 | slabší | 83 %lepší než 15 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 96 %lepší než 85 % |
| 51 Mateřská škola Jinočany 144 dětí · 252 25 Jinočany | 51–11 | slabší | 92 %lepší než 25 % | 24,0lepší než 10 % | 11,1lepší než 20 % | 88 %lepší než 63 % |
| 51 Mateřská škola Ptice 40 dětí · 252 18 Ptice | 50–17 | slabší | 67 %lepší než 6 % | 20,0lepší než 51 % | 13,3lepší než 2 % | 89 %lepší než 67 % |
| 54 Základní škola a Mateřská škola Třebotov 69 dětí · 252 26 Třebotov | 40–14 | slabší | 83 %lepší než 15 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 92 %lepší než 76 % |
| 55 Základní škola a mateřská škola Líšnice 44 dětí · 252 10 Líšnice | 20–13 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 79 %lepší než 36 % |
| 55 Mateřská škola Horoměřice 193 dětí · 252 62 Horoměřice | 20–5 | slabší | 85 %lepší než 17 % | 24,1lepší než 8 % | 11,8lepší než 10 % | 89 %lepší než 66 % |
| 57 Mateřská škola v Klínci 24 dětí · 252 10 Černolice | 00–1 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 50 %lepší než 3 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.