Žebříček · Ústecký kraj · 2026
Nejvyšší přidaná hodnota (odhad) – Ústecký kraj
Odhad: o kolik percentilových bodů dopadli maturanti v češtině lépe nebo hůř, než se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček před 4, 6 nebo 8 lety. Poslední 3 ročníky, od 30 maturantů, jen školy, kde výsledek držel směr aspoň ve 2 ze 3 ročníků. Velmi výběrové školy (přijatí v průměru nad 90. percentilem) neřadíme: maturita z češtiny má strop a jejich přidanou hodnotu nelze spolehlivě změřit. Je to odhad s nejistotou, ne známka školy.
| Škola a obor | Přidaná hodnota ČJ | Uchazeči u přijímaček | Maturita ČJ | Očekáváno | Odhad |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 Soukromá střední odborná škola (1. KŠPA), s.r.o. SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ technické, SOŠ pedagogické a humanitní · 412 01 Litoměřice | +20,1± 2,8 | 27.2020–2022 | 47.2024–2026 | 27. | nad očekáváním |
| 2 Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učiliště SOŠ hotelové a podnikatelské, lyceum · 413 01 Roudnice nad Labem | +15,1± 5,4 | 36.2020, 2022 | 49.2024, 2026 | 34. | nad očekáváním |
| 3 Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad Labem SOŠ pedagogické a humanitní · 413 01 Roudnice nad Labem | +14,8± 6,6 | 29.2020, 2022 | 41.2024, 2026 | 26. | nad očekáváním |
| 4 Střední škola AGC a.s. SOŠ pedagogické a humanitní, SOU technické (maturitní obory), SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ technické · 415 03 Teplice | +13,3± 3,4 | 30.2020, 2022 | 45.2024, 2026 | 32. | nad očekáváním |
| 5 Střední škola EDUCHEM, a.s. SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory) · 434 01 Most | +11,6± 3,6 | 32.2020, 2022 | 44.2024, 2026 | 32. | nad očekáváním |
| 6 Gymnázium, Teplice gymnázium 8leté · 415 01 Teplice | +10,5± 3,9 | 36.2017–2018 | 76.2025–2026 | 66. | nad očekáváním |
| 7 Gymnázium, Rumburk gymnázium 4leté · 408 01 Rumburk | +9,7± 5,7 | 52.2020, 2022 | 56.2024, 2026 | 46. | nad očekáváním |
| 8 Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad Labem lyceum, SOŠ zemědělské, SOŠ technické · 413 01 Vědomice | +9,7± 3,3 | 37.2020, 2022 | 45.2024, 2026 | 36. | nad očekáváním |
| 9 Střední průmyslová škola TOS VARNSDORF s.r.o. SOU technické (maturitní obory), SOŠ technické · 407 47 Varnsdorf | +9,3± 5,4 | 31.2020, 2022 | 40.2024, 2026 | 31. | nad očekáváním |
| 10 Gymnázium Chomutov gymnázium 6leté · 430 01 Chomutov | +9,1± 4,4 | 44.2018–2020 | 78.2024–2026 | 69. | nad očekáváním |
| 11 Gymnázium Václava Hlavatého, Louny gymnázium 4leté · 440 01 Louny | +9,1± 4,7 | 71.2020–2022 | 75.2024–2026 | 66. | nad očekáváním |
| 12 Gymnázium Děčín gymnázium 8leté · 405 02 Děčín | +8,4± 5,4 | 41.2017–2018 | 80.2025–2026 | 72. | nad očekáváním |
| 13 Gymnázium Chomutov gymnázium 4leté · 430 01 Chomutov | +7,9± 3,0 | 67.2020–2022 | 69.2024–2026 | 61. | nad očekáváním |
| 14 VOŠ,OA,SOŠ a JŠ s pr. SJZ EKONOM SOŠ ekonomické · 412 01 Litoměřice | +7,4± 7,5 | 44.2020, 2022 | 45.2024, 2026 | 37. | v rámci očekávání |
| 15 Gymnázium Josefa Jungmanna, Litoměřice gymnázium 4leté · 412 01 Litoměřice | +6,7± 3,2 | 67.2020–2022 | 69.2024–2026 | 62. | nad očekáváním |
| 16 Gymnázium, Teplice gymnázium 4leté · 415 01 Teplice | +6,4± 2,3 | 65.2020–2022 | 65.2024–2026 | 59. | nad očekáváním |
| 17 Střední lesnická škola a Střední odborná škola, Šluknov SOŠ pedagogické a humanitní, SOŠ zemědělské · 407 77 Šluknov - Kunratice | +4,8± 3,6 | 32.2020, 2022 | 36.2024, 2026 | 31. | nad očekáváním |
| 18 Podkrušnohorské gymnázium, Most gymnázium 4leté · 434 01 Most | +4,7± 2,8 | 63.2020–2022 | 63.2024–2026 | 58. | nad očekáváním |
| 19 Gymnázium a Střední odborná škola, Klášterec nad Ohří gymnázium 4leté, SOŠ pedagogické a humanitní · 431 51 Klášterec nad Ohří | +4,4± 4,2 | 48.2020–2022 | 49.2024–2026 | 44. | nad očekáváním |
| 20 Gymnázium Roudnice nad Labem gymnázium 8leté · 413 01 Roudnice nad Labem | +4,4± 5,1 | 47.2017–2018 | 82.2025–2026 | 77. | v rámci očekávání |
| 21 Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o. SOŠ pedagogické a humanitní · 434 01 Most | +4,0± 3,2 | 32.2020, 2022 | 36.2024, 2026 | 32. | nad očekáváním |
| 22 Podkrušnohorské gymnázium, Most gymnázium 8leté · 434 01 Most | +3,5± 3,9 | 33.2017–2018 | 72.2025–2026 | 68. | v rámci očekávání |
| 23 Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory), SOŠ technologické · 400 11 Ústí nad Labem | +3,2± 1,8 | 40.2020–2022 | 40.2024–2026 | 37. | nad očekáváním |
| 24 OA a jazyková škola s právem SJZ SOŠ ekonomické, lyceum · 400 01 Ústí nad Labem | +3,1± 2,0 | 50.2020–2022 | 50.2024–2026 | 47. | nad očekáváním |
| 25 Gymnázium, Ústí nad Labem gymnázium 8leté · 400 01 Ústí nad Labem | +2,0± 4,8 | 49.2017–2018 | 83.2025–2026 | 81. | v rámci očekávání |
| 26 Střední odborná škola technická a zahradnická, Lovosice SOU technické (maturitní obory), SOŠ technické · 411 21 Vrbičany | +1,7± 5,9 | 31.2020, 2022 | 32.2024, 2026 | 30. | v rámci očekávání |
| 27 VOŠ ekon., soc. a zdrav., OA, SPgŠ a SZŠ lyceum, SOŠ pedagogické a humanitní, SOŠ zdravotnické, SOŠ ekonomické · 434 01 Most | +0,5± 1,5 | 40.2020–2022 | 39.2024–2026 | 39. | v rámci očekávání |
| 28 Gymnázium, Ústí nad Labem gymnázium 4leté · 400 01 Ústí nad Labem | +0,2± 2,6 | 70.2020–2022 | 65.2024–2026 | 65. | v rámci očekávání |
| 29 Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem gymnázium 4leté, SOŠ pedagogické a humanitní, SOŠ technické · 400 11 Ústí nad Labem | +0,1± 2,6 | 57.2020–2022 | 54.2024–2026 | 54. | v rámci očekávání |
| 30 Gymnázium Václava Hlavatého, Louny gymnázium 8leté · 440 01 Louny | −0,8± 5,4 | 38.2017–2018 | 69.2025–2026 | 70. | v rámci očekávání |
| 31 Střední škola technická, Most SOŠ pedagogické a humanitní, SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory) · 434 01 Most | −1,2± 2,7 | 27.2020–2022 | 27.2024–2026 | 28. | v rámci očekávání |
| 32 VOŠ zdravotnická a SŠ zdravotnická SOŠ zdravotnické, lyceum · 400 01 Ústí nad Labem | −1,4± 1,8 | 40.2020–2022 | 37.2024–2026 | 38. | v rámci očekávání |
| 33 Střední škola řemesel a služeb, Děčín IV SOU ostatní (maturitní obory), SOŠ hotelové a podnikatelské · 405 02 Děčín | −1,5± 4,9 | 22.2020–2022 | 25.2024–2026 | 26. | v rámci očekávání |
| 34 Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Chomutov SOŠ technické · 430 01 Chomutov | −1,7± 2,4 | 48.2020–2022 | 41.2024–2026 | 43. | v rámci očekávání |
| 35 Střední odborná škola mediální grafiky a polygrafie, Rumburk SOU ostatní (maturitní obory) · 408 01 Rumburk | −1,9± 6,1 | 34.2020, 2022 | 30.2024, 2026 | 31. | v rámci očekávání |
| 36 SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. Komerse SOŠ zemědělské · 405 02 Děčín | −2,3± 3,6 | 37.2020–2022 | 33.2024–2026 | 36. | v rámci očekávání |
| 37 Střední škola technická, gastronomická a automobilní, Chomutov SOU technické (maturitní obory), SOŠ hotelové a podnikatelské · 432 01 Kadaň | −2,5± 4,7 | 29.2020, 2022 | 28.2024, 2026 | 30. | v rámci očekávání |
| 38 OA a SOŠ zemědělská a ekologická SOŠ zemědělské, lyceum, SOŠ ekonomické · 438 01 Žatec | −3,0± 4,1 | 38.2020, 2022 | 34.2024, 2026 | 37. | v rámci očekávání |
| 39 Evropská obchodní akademie, Děčín I SOŠ ekonomické · 405 02 Děčín | −3,1± 3,8 | 47.2020, 2022 | 41.2024, 2026 | 44. | v rámci očekávání |
| 40 Soukromá střední škola pro marketing a ekonomiku podnikání s.r.o. SOŠ ekonomické · 434 01 Most | −3,1± 3,9 | 29.2020, 2022 | 27.2024, 2026 | 30. | v rámci očekávání |
| 41 SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠ SOŠ zdravotnické, SOŠ technologické, SOŠ pedagogické a humanitní, SOŠ ekonomické, SOU technické (maturitní obory) · 430 03 Chomutov | −3,1± 1,8 | 29.2020–2022 | 27.2024–2026 | 30. | pod očekáváním |
| 42 Střední odborná škola podnikatelská, s.r.o. SOŠ hotelové a podnikatelské · 434 01 Most | −3,1± 4,8 | 38.2020, 2022 | 32.2024, 2026 | 35. | v rámci očekávání |
| 43 SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory) · 400 07 Ústí nad Labem | −3,6± 4,5 | 29.2020, 2022 | 26.2024, 2026 | 29. | v rámci očekávání |
| 44 OA a SOŠ generála Františka Fajtla SOŠ ekonomické, SOŠ technické, SOŠ pedagogické a humanitní, lyceum · 440 01 Louny | −3,7± 4,7 | 37.2020, 2022 | 32.2024, 2026 | 35. | v rámci očekávání |
| 45 TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Ústí nad Labem, s.r.o. SOŠ pedagogické a humanitní · 400 03 Ústí nad Labem | −3,7± 3,9 | 31.2020, 2022 | 28.2024, 2026 | 32. | v rámci očekávání |
| 46 Soukromá hotelová škola Bukaschool s.r.o. SOŠ hotelové a podnikatelské · 434 01 Most | −3,8± 5,4 | 30.2020, 2022 | 25.2024, 2026 | 29. | v rámci očekávání |
| 47 Střední odborná škola InterDACT s.r.o. SOŠ technické, SOŠ pedagogické a humanitní · 434 01 Most | −3,9± 4,7 | 30.2020, 2022 | 28.2024, 2026 | 32. | v rámci očekávání |
| 48 SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠ SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ pedagogické a humanitní · 400 04 Trmice | −4,1± 4,5 | 30.2020, 2022 | 26.2024, 2026 | 30. | v rámci očekávání |
| 49 VOŠ, SPŠ a SOŠ SOŠ technické, SOŠ pedagogické a humanitní, SOU technické (maturitní obory), SOŠ hotelové a podnikatelské · 407 47 Varnsdorf | −4,2± 3,2 | 30.2020, 2022 | 26.2024, 2026 | 30. | pod očekáváním |
| 50 VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní SOŠ technické, SOŠ technologické · 405 02 Děčín | −4,3± 3,2 | 40.2020, 2022 | 34.2024, 2026 | 38. | pod očekáváním |
| 51 Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí SOŠ technické, SOŠ technologické, SOU technické (maturitní obory) · 411 08 Štětí | −4,5± 3,0 | 33.2020–2022 | 28.2024–2026 | 32. | pod očekáváním |
| 52 Gymnázium Josefa Jungmanna, Litoměřice gymnázium 8leté · 412 01 Litoměřice | −4,6± 5,1 | 47.2017–2018 | 75.2025–2026 | 79. | v rámci očekávání |
| 53 Městské gymnázium a Základní škola Jirkov gymnázium 4leté · 431 11 Jirkov | −4,8± 5,4 | 54.2020–2022 | 45.2024–2026 | 50. | v rámci očekávání |
| 54 Gymnázium, Žatec gymnázium 4leté · 438 01 Žatec | −5,3± 5,3 | 68.2020–2022 | 58.2024–2026 | 63. | pod očekáváním |
| 55 Gymnázium, Kadaň gymnázium 8leté · 432 01 Kadaň | −5,6± 5,9 | 38.2017–2018 | 60.2025–2026 | 65. | v rámci očekávání |
| 56 Gymnázium a Střední průmyslová škola, Duchcov SOŠ technické, SOŠ technologické, gymnázium 4leté · 419 01 Duchcov | −6,4± 4,7 | 42.2020, 2022 | 34.2024, 2026 | 41. | pod očekáváním |
| 57 Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Rumburk SOŠ zdravotnické, SOŠ ekonomické · 408 01 Rumburk | −6,6± 6,0 | 29.2020, 2022 | 23.2024, 2026 | 30. | pod očekáváním |
| 58 Gymnázium, Lovosice gymnázium 8leté · 410 02 Lovosice | −7,9± 5,3 | 49.2017–2018 | 68.2025–2026 | 76. | pod očekáváním |
| 59 SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb SOU ostatní (maturitní obory), SOŠ technické · 434 01 Most | −7,9± 3,9 | 29.2020, 2022 | 22.2024, 2026 | 30. | pod očekáváním |
| 60 Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň SOŠ technické, SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ ekonomické · 432 01 Kadaň | −8,5± 3,9 | 38.2020, 2022 | 27.2024, 2026 | 36. | pod očekáváním |
| 61 Základní škola T. G. Masaryka a gymnázium Česká Kamenice gymnázium 8leté · 407 21 Česká Kamenice | −9,1± 5,3 | 38.2017–2018 | 58.2025–2026 | 67. | pod očekáváním |
| 62 Gymnázium T. G. Masaryka, Litvínov gymnázium 4leté · 436 01 Litvínov | −10,8± 6,9 | 69.2020, 2022 | 55.2024, 2026 | 66. | pod očekáváním |
| 63 Biskupské gymnázium, Základní škola a Mateřská škola Bohosudov gymnázium 4leté · 417 42 Krupka | −11,0± 6,8 | 61.2020, 2022 | 47.2024, 2026 | 58. | pod očekáváním |
| 64 Gymnázium T. G. Masaryka, Litvínov gymnázium 8leté · 436 01 Litvínov | −11,1± 6,3 | 34.2017–2018 | 58.2025–2026 | 70. | pod očekáváním |
| 65 Gymnázium, Lovosice gymnázium 4leté · 410 02 Lovosice | −12,8± 4,8 | 67.2020–2022 | 51.2024–2026 | 64. | pod očekáváním |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2017–2023 (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita po skupinách oborů; odhad Školní radar; MŠMT – rejstřík škol.